SALZBURG IMOBILIARE SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Sibiu, înmatriculată la 22 iulie 2013.
Identitate
- Denumire legală
- SALZBURG IMOBILIARE SRL
- CUI
- 32045353
- Nr. înmatriculare
- J2013000643328
- EUID
- ROONRC.J2013000643328
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 22 iulie 2013
Sediu social
- Adresă
- TURNIȘORULUI, nr. 45, Municipiul Sibiu, Sibiu
- Localitate
- Municipiul Sibiu, Sibiu
- Cod poștal
- 550136
Contact
- Telefon
- 0724 282 866
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 3 octombrie 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 15 nov)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 22.07.2013
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- HAIDUC SORIN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 6 din 21 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4672, județul Sibiu, peste 76% dintre firmele clasei. Locul 1.457 din 15.678 în tot județul, și locul 1.234 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 17%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.317.966 lei | 164.684 lei | 9 | 6.574.457 lei | 3.875.662 lei | 2.698.795 lei |
| 2024 | 4.005.698 lei | 385.227 lei | 9 | 6.635.809 lei | 4.101.698 lei | 2.534.111 lei |
| 2023 | 5.723.000 lei | 833.240 lei | 11 | 6.482.556 lei | 4.366.539 lei | 2.116.017 lei |
| 2022 | 3.810.484 lei | 317.964 lei | 4 | 6.563.717 lei | 5.280.940 lei | 1.282.777 lei |
| 2021 | — | -110.514 lei | 1 | 1.507.250 lei | 542.447 lei | 964.803 lei |
| 2020 | — | -37.726 lei | 1 | 1.586.776 lei | 511.590 lei | 1.075.317 lei |
| 2019 | — | -21.670 lei | 1 | 1.587.042 lei | 474.000 lei | 1.113.042 lei |
| 2018 | — | -24.095 lei | 1 | 1.586.620 lei | 451.908 lei | 1.134.712 lei |
| 2017 | 6.820 lei | 16.117 lei | 1 | 1.599.256 lei | 440.449 lei | 1.158.807 lei |
| 2016 | — | 868.800 lei | 1 | 1.689.592 lei | 546.902 lei | 1.142.690 lei |
| 2015 | — | 286.736 lei | 1 | 1.585.273 lei | 1.311.383 lei | 273.890 lei |
| 2014 | 0 lei | -2.491 lei | — | 398.323 lei | 411.169 lei | -12.846 lei |
| 2013 | 0 lei | -10.555 lei | — | 495.153 lei | 505.508 lei | -10.355 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 3.317.966 lei
- Venituri totale
- 3.319.004 lei
- Cheltuieli totale
- 3.126.616 lei
- Profit brut
- 192.388 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 164.684 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.705.141 lei
- Active circulante
- 3.869.316 lei
- Stocuri
- 2.884.830 lei
- Creanțe
- 535.184 lei
- Casa și conturi la bănci
- 449.052 lei
- Datorii
- 3.875.662 lei
- Capitaluri
- 2.698.795 lei
- Capital subscris vărsat
- 210 lei
- Număr mediu de salariați
- 9
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.005.698 lei
- Venituri totale
- 4.005.705 lei
- Cheltuieli totale
- 3.557.349 lei
- Profit brut
- 448.356 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 385.227 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.705.579 lei
- Active circulante
- 3.930.230 lei
- Stocuri
- 3.012.820 lei
- Creanțe
- 601.784 lei
- Casa și conturi la bănci
- 315.376 lei
- Datorii
- 4.101.698 lei
- Capitaluri
- 2.534.111 lei
- Capital subscris vărsat
- 210 lei
- Număr mediu de salariați
- 9
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 5.723.000 lei
- Venituri totale
- 5.981.183 lei
- Cheltuieli totale
- 5.034.935 lei
- Profit brut
- 946.248 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 833.240 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.455.484 lei
- Active circulante
- 5.027.072 lei
- Stocuri
- 3.126.179 lei
- Creanțe
- 1.757.797 lei
- Casa și conturi la bănci
- 142.846 lei
- Datorii
- 4.366.539 lei
- Capitaluri
- 2.116.017 lei
- Capital subscris vărsat
- 210 lei
- Număr mediu de salariați
- 11
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 13 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 0312 · Pescuitul în ape dulci (CAEN Rev.3)
- 0322 · Acvacultura în ape dulci (CAEN Rev.3)
- 0811 · Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei (CAEN Rev.3)
- 0899 · Alte activități extractive n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.3)
- 4211 · Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor (CAEN Rev.3)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.3)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.3)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4661 · Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor (CAEN Rev.3)
- 4662 · Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte (CAEN Rev.3)
- 4672 · Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN Rev.3)
- 4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.3)
- 4687 · Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor (CAEN Rev.3)
- 4782 · Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN Rev.3)
- 4939 · Alte transporturi terestre de călători n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 4942 · Servicii de mutare (CAEN Rev.3)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.3)
- 5221 · Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre (CAEN Rev.3)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.3)
- 5226 · Alte activități anexe transporturilor (CAEN Rev.3)
- 6812 · Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN Rev.3)
- 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.3)
Sunt afișate primele 24 din 26 activități autorizate în ordinea registrului.
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
Sunt afișate cele mai recente 14 din 16 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.