SAGETICS CORPORATION S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 2, înmatriculată la 19 noiembrie 2021.
Identitate
- Denumire legală
- SAGETICS CORPORATION S.R.L.
- CUI
- 45251657
- Nr. înmatriculare
- J40/20388/2021
- EUID
- ROONRC.J40/20388/2021
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 19 noiembrie 2021
Sediu social
- Adresă
- GRIGORE IONESCU, nr. 63, bl. T73, sc. 2, et. 4, ap. 42, CAMERA 1, București Sectorul 2, București
- Localitate
- București Sectorul 2, București
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- mandat administratori expirat (cod 2065, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu (reactivat la 20 nov)
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 19.11.2021
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- HARCEA OANA-CRISTINA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 1.566 din 3.713 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7022, municipiul București, peste 58% dintre firmele clasei. Locul 74.495 din 132.982 în tot județul, și locul 40.611 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 11%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 202.346 lei | 141.844 lei | 1 | 148.763 lei | 6.679 lei | 142.084 lei |
| 2024 | 227.055 lei | 175.474 lei | 1 | 181.178 lei | 5.464 lei | 175.714 lei |
| 2023 | 238.990 lei | 192.135 lei | 1 | 198.202 lei | 5.827 lei | 192.375 lei |
| 2022 | 131.992 lei | 124.556 lei | 1 | 125.862 lei | 1.066 lei | 124.796 lei |
| 2021 | 16.000 lei | 15.346 lei | — | 16.026 lei | 480 lei | 15.546 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 202.346 lei
- Venituri totale
- 202.346 lei
- Cheltuieli totale
- 58.519 lei
- Profit brut
- 143.827 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 141.844 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 148.763 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 145.303 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.460 lei
- Datorii
- 6.679 lei
- Capitaluri
- 142.084 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 227.055 lei
- Venituri totale
- 227.055 lei
- Cheltuieli totale
- 49.387 lei
- Profit brut
- 177.668 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 175.474 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 181.178 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 177.122 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.056 lei
- Datorii
- 5.464 lei
- Capitaluri
- 175.714 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 238.990 lei
- Venituri totale
- 238.990 lei
- Cheltuieli totale
- 44.512 lei
- Profit brut
- 194.478 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 192.135 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 198.202 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 160.857 lei
- Casa și conturi la bănci
- 37.345 lei
- Datorii
- 5.827 lei
- Capitaluri
- 192.375 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 131.992 lei
- Venituri totale
- 131.992 lei
- Cheltuieli totale
- 4.622 lei
- Profit brut
- 127.370 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 124.556 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 125.862 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 80.723 lei
- Casa și conturi la bănci
- 45.139 lei
- Datorii
- 1.066 lei
- Capitaluri
- 124.796 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 16.000 lei
- Venituri totale
- 16.000 lei
- Cheltuieli totale
- 174 lei
- Profit brut
- 15.826 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 15.346 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 16.026 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 16.026 lei
- Datorii
- 480 lei
- Capitaluri
- 15.546 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 6311 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.2)
- 8559 · Alte forme de învățământ n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
- Stare
- mandat administratori expirat (8 iul → prezent)
- funcțiune (8 iul → prezent)
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Stare la registrul comerțului: funcțiune
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
- Reactivată fiscal de ANAF
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înmatriculare la registrul comerțului