SAGEATA ALBASTRA SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Sadova, Comuna Sadova, înmatriculată la 19 octombrie 2007.
Identitate
- Denumire legală
- SAGEATA ALBASTRA SRL
- CUI
- 22606360
- Nr. înmatriculare
- J33/1595/2007
- EUID
- ROONRC.J33/1595/2007
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 19 octombrie 2007
Sediu social
- Adresă
- Principală, nr. 10, Sat Sadova, Comuna Sadova, Suceava
- Localitate
- Sat Sadova, Comuna Sadova, Suceava
Contact
- Telefon
- 0733 080 280
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 10 ianuarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu (până la 31 ian)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 19.10.2007
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- CONSTANTINESCU SIMONA-IULIANA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 246 din 298 după cifra de afaceri în clasa CAEN 5630, județul Suceava, peste 18% dintre firmele clasei. Locul 14.002 din 16.743 în tot județul, și locul 7.044 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 72%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 35.977 lei | -20.452 lei | 1 | 4.583 lei | 190 lei | 4.393 lei |
| 2024 | 129.844 lei | 8.037 lei | 1 | 30.913 lei | 6.068 lei | 24.845 lei |
| 2023 | 158.274 lei | 17.739 lei | 1 | 41.286 lei | 4.778 lei | 36.508 lei |
| 2022 | 49.880 lei | 6.500 lei | 1 | 18.927 lei | 158 lei | 18.769 lei |
| 2021 | 281.850 lei | 55.109 lei | 1 | 21.004 lei | 8.735 lei | 12.269 lei |
| 2020 | 205.999 lei | 46.804 lei | 1 | 50.508 lei | 93.348 lei | -42.840 lei |
| 2019 | 225.583 lei | 28.938 lei | 1 | 50.927 lei | 140.571 lei | -89.644 lei |
| 2018 | 202.954 lei | 6.786 lei | 1 | 46.973 lei | 165.555 lei | -118.582 lei |
| 2017 | 190.118 lei | -1.143 lei | 1 | 49.835 lei | 175.203 lei | -125.368 lei |
| 2016 | 174.075 lei | -22.718 lei | 3 | 47.177 lei | 171.402 lei | -124.225 lei |
| 2015 | 154.157 lei | -11.533 lei | 3 | 67.526 lei | 169.033 lei | -101.507 lei |
| 2014 | 164.631 lei | -35.601 lei | 2 | 62.188 lei | 152.163 lei | -89.975 lei |
| 2013 | 190.454 lei | -25.822 lei | 4 | 58.426 lei | 112.800 lei | -54.374 lei |
| 2012 | 250.840 lei | 346 lei | 4 | 51.122 lei | 79.801 lei | -28.679 lei |
| 2011 | 235.332 lei | -10.854 lei | 3 | 36.668 lei | 65.693 lei | -29.025 lei |
| 2010 | 206.307 lei | -7.761 lei | 2 | 30.909 lei | 49.081 lei | -18.172 lei |
| 2009 | 160.792 lei | 2.004 lei | 3 | 43.758 lei | 54.169 lei | -10.411 lei |
| 2008 | 15.544 lei | -12.615 lei | 1 | 41.041 lei | 53.456 lei | -12.415 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 35.977 lei
- Venituri totale
- 35.456 lei
- Cheltuieli totale
- 54.828 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 19.372 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 20.452 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 4.583 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 190 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.393 lei
- Datorii
- 190 lei
- Capitaluri
- 4.393 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 129.844 lei
- Venituri totale
- 129.844 lei
- Cheltuieli totale
- 117.912 lei
- Profit brut
- 11.932 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 8.037 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 30.913 lei
- Stocuri
- 2.773 lei
- Creanțe
- 1.164 lei
- Casa și conturi la bănci
- 26.976 lei
- Datorii
- 6.068 lei
- Capitaluri
- 24.845 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 158.274 lei
- Venituri totale
- 158.274 lei
- Cheltuieli totale
- 138.952 lei
- Profit brut
- 19.322 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 17.739 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 41.286 lei
- Stocuri
- 4.002 lei
- Creanțe
- 190 lei
- Casa și conturi la bănci
- 37.094 lei
- Datorii
- 4.778 lei
- Capitaluri
- 36.508 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 49.880 lei
- Venituri totale
- 49.932 lei
- Cheltuieli totale
- 42.933 lei
- Profit brut
- 6.999 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 6.500 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 18.927 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 190 lei
- Casa și conturi la bănci
- 18.737 lei
- Datorii
- 158 lei
- Capitaluri
- 18.769 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 281.850 lei
- Venituri totale
- 281.972 lei
- Cheltuieli totale
- 225.504 lei
- Profit brut
- 56.468 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 55.109 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 106 lei
- Active circulante
- 20.898 lei
- Stocuri
- 17.857 lei
- Creanțe
- 190 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.851 lei
- Datorii
- 8.735 lei
- Capitaluri
- 12.269 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 205.999 lei
- Venituri totale
- 207.933 lei
- Cheltuieli totale
- 159.492 lei
- Profit brut
- 48.441 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 46.804 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 19.269 lei
- Active circulante
- 31.239 lei
- Stocuri
- 16.324 lei
- Creanțe
- 7.458 lei
- Casa și conturi la bănci
- 7.457 lei
- Datorii
- 93.348 lei
- Capitaluri
- -42.840 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 225.583 lei
- Venituri totale
- 226.144 lei
- Cheltuieli totale
- 195.001 lei
- Profit brut
- 31.143 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 28.938 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 19.903 lei
- Active circulante
- 31.024 lei
- Stocuri
- 13.489 lei
- Creanțe
- 7.172 lei
- Casa și conturi la bănci
- 10.363 lei
- Datorii
- 140.571 lei
- Capitaluri
- -89.644 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 202.954 lei
- Venituri totale
- 204.370 lei
- Cheltuieli totale
- 195.540 lei
- Profit brut
- 8.830 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 6.786 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 20.720 lei
- Active circulante
- 26.253 lei
- Stocuri
- 17.977 lei
- Creanțe
- 7.651 lei
- Casa și conturi la bănci
- 625 lei
- Datorii
- 165.555 lei
- Capitaluri
- -118.582 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 190.118 lei
- Venituri totale
- 190.391 lei
- Cheltuieli totale
- 186.492 lei
- Profit brut
- 3.899 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 1.143 lei
- Active imobilizate
- 23.545 lei
- Active circulante
- 26.290 lei
- Stocuri
- 6.197 lei
- Creanțe
- 13.647 lei
- Casa și conturi la bănci
- 6.446 lei
- Datorii
- 175.203 lei
- Capitaluri
- -125.368 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 174.075 lei
- Venituri totale
- 174.105 lei
- Cheltuieli totale
- 194.770 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 20.665 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 22.718 lei
- Active imobilizate
- 23.093 lei
- Active circulante
- 24.084 lei
- Stocuri
- 8.115 lei
- Creanțe
- 14.061 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.908 lei
- Datorii
- 171.402 lei
- Capitaluri
- -124.225 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 154.157 lei
- Venituri totale
- 154.362 lei
- Cheltuieli totale
- 161.265 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 6.903 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 11.533 lei
- Active imobilizate
- 26.455 lei
- Active circulante
- 41.071 lei
- Stocuri
- 15.144 lei
- Creanțe
- 6.038 lei
- Casa și conturi la bănci
- 19.889 lei
- Datorii
- 169.033 lei
- Capitaluri
- -101.507 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 164.631 lei
- Venituri totale
- 165.039 lei
- Cheltuieli totale
- 195.689 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 30.650 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 35.601 lei
- Active imobilizate
- 30.653 lei
- Active circulante
- 31.535 lei
- Stocuri
- 18.585 lei
- Creanțe
- 8.265 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.685 lei
- Datorii
- 152.163 lei
- Capitaluri
- -89.975 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 190.454 lei
- Venituri totale
- 190.454 lei
- Cheltuieli totale
- 211.135 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 20.681 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 25.822 lei
- Active imobilizate
- 33.871 lei
- Active circulante
- 24.555 lei
- Stocuri
- 18.995 lei
- Creanțe
- 5.191 lei
- Casa și conturi la bănci
- 369 lei
- Datorii
- 112.800 lei
- Capitaluri
- -54.374 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 250.840 lei
- Venituri totale
- 250.840 lei
- Cheltuieli totale
- 250.494 lei
- Profit brut
- 346 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 346 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 17.550 lei
- Active circulante
- 33.572 lei
- Stocuri
- 28.056 lei
- Creanțe
- 4.961 lei
- Casa și conturi la bănci
- 555 lei
- Datorii
- 79.801 lei
- Capitaluri
- -28.679 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2011 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 235.332 lei
- Venituri totale
- 235.332 lei
- Cheltuieli totale
- 246.186 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 10.854 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 10.854 lei
- Active imobilizate
- 9.061 lei
- Active circulante
- 27.607 lei
- Stocuri
- 25.966 lei
- Creanțe
- 1 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.640 lei
- Datorii
- 65.693 lei
- Capitaluri
- -29.025 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2010 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 206.307 lei
- Venituri totale
- 206.307 lei
- Cheltuieli totale
- 210.843 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 4.536 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 7.761 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 30.909 lei
- Stocuri
- 27.823 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 3.086 lei
- Datorii
- 49.081 lei
- Capitaluri
- -18.172 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2009 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 160.792 lei
- Venituri totale
- 160.792 lei
- Cheltuieli totale
- 157.322 lei
- Profit brut
- 3.470 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 2.004 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 43.758 lei
- Stocuri
- 35.706 lei
- Creanțe
- 758 lei
- Casa și conturi la bănci
- 7.294 lei
- Datorii
- 54.169 lei
- Capitaluri
- -10.411 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2008 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 15.544 lei
- Venituri totale
- 15.544 lei
- Cheltuieli totale
- 27.974 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 12.430 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 12.615 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 41.041 lei
- Stocuri
- 33.456 lei
- Creanțe
- 6.292 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.293 lei
- Datorii
- 53.456 lei
- Capitaluri
- -12.415 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Activități autorizate (CAEN)
- 1085 · Fabricarea de mâncăruri preparate (CAEN Rev.2)
- 1086 · Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice (CAEN Rev.2)
- 1089 · Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.2)
- 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
- 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.2)
- 4721 · Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4724 · Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.2)
- 5610 · Restaurante (CAEN Rev.2)
- 5621 · Activități de alimentație (catering) pentru evenimente (CAEN Rev.2)
- 5629 · Alte servicii de alimentație n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
Înregistrări mai vechi (7)
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
2010
- Situații financiare depuse pentru anul 2010
2009
- Situații financiare depuse pentru anul 2009
2008
- Situații financiare depuse pentru anul 2008
2007
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului