SAG IMPEX SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Brăila, înmatriculată la 21 octombrie 2003.
Firma nu este în funcțiune: în insolvență. Firma se află într-o procedură de insolvență sau faliment. Starea completă, cu toate mențiunile din registru, este mai jos.
Identitate
- Denumire legală
- SAG IMPEX SRL
- CUI
- 15830894
- Nr. înmatriculare
- J2003000791095
- EUID
- ROONRC.J2003000791095
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 21 octombrie 2003
Sediu social
- Adresă
- Baldovinești, nr. 16, LOT 2/2, Municipiul Brăila, Brăila
- Localitate
- Municipiul Brăila, Brăila
- Cod poștal
- 810183
Contact
- Telefon
- 0372 711 521
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 5 august 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- insolvență (cod 1107, din 8 iul)
- este sub incidența Legii nr. 85/2014 (cod 1139, din 8 iul)
- Stare fiscală (ANAF)
- Nu a fost încă interogată.
Obligații fiscale restante (ANAF)
Compania figurează în lista publicată de ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la data de 30 iunie 2026, cu un total de 1.611.981 lei.
- Obligații principale
- 1.454.495 lei
- Accesorii (dobânzi și penalități)
- 157.486 lei
- Din care contestate
- 0 lei
- Mențiune ANAF
- Insolvență
Defalcare pe bugete
| Buget | Principale | Accesorii | Contestate |
|---|---|---|---|
| Bugetul de stat | 734.114 lei | 130.551 lei | — |
| Bugetul asigurărilor sociale de stat | 515.662 lei | 19.341 lei | — |
| Bugetul asigurărilor pentru șomaj | — | — | — |
| Fondul național unic de asigurări sociale de sănătate | 204.719 lei | 7.594 lei | — |
Lista ANAF cuprinde doar obligațiile restante peste pragurile legale (art. 162 din Codul de procedură fiscală), așa cum erau înregistrate la data de 30 iunie 2026 și neachitate până la publicare. Între timp sumele pot fi achitate, eșalonate sau contestate.
Clasamentul restanțelor fiscale din Brăila →
Sursa: ANAF, lista obligațiilor fiscale restante la 30 iunie 2026, preluată la 2 sept.
Reprezentanți
- NEGRU (GANEA) MARIA ILEANA — administrator
- NEGRU GH. OVIDIU — administrator
- CRISTESCU VALERIA-GEORGETA — administrator judiciar
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5.981.290 lei | -192.887 lei | 55 | 6.261.525 lei | 8.329.265 lei | -2.067.740 lei |
| 2024 | 6.816.226 lei | -657.219 lei | 67 | 6.513.914 lei | 8.388.767 lei | -1.874.853 lei |
| 2023 | 8.623.834 lei | -361.048 lei | 96 | 6.801.016 lei | 8.018.650 lei | -1.217.634 lei |
| 2022 | 8.861.962 lei | 443.263 lei | 93 | 8.001.014 lei | 8.414.337 lei | -413.323 lei |
| 2021 | 6.800.653 lei | 1.421.905 lei | 42 | 7.840.466 lei | 7.707.618 lei | 132.848 lei |
| 2020 | 276.809 lei | -364.031 lei | 1 | 6.170.118 lei | 7.459.175 lei | -1.289.057 lei |
| 2019 | 155.358 lei | -343.532 lei | 2 | 6.408.130 lei | 7.333.156 lei | -925.026 lei |
| 2018 | 3.376.660 lei | -102.304 lei | 3 | 6.562.770 lei | 7.144.265 lei | -581.495 lei |
| 2017 | 1.031.338 lei | 241.771 lei | 6 | 6.608.956 lei | 7.269.456 lei | -660.500 lei |
| 2016 | 1.547.311 lei | 177.915 lei | 8 | 6.855.440 lei | 7.757.710 lei | -902.270 lei |
| 2015 | 651.192 lei | -58.063 lei | 9 | 2.942.900 lei | 4.023.085 lei | -1.080.185 lei |
| 2014 | 431.966 lei | 15.774 lei | 11 | 2.608.384 lei | 3.653.006 lei | -1.022.122 lei |
| 2013 | 573.473 lei | -231.924 lei | 5 | 2.625.112 lei | 3.667.508 lei | -1.037.896 lei |
| 2012 | 509.758 lei | -147.643 lei | 5 | 2.593.619 lei | 3.416.518 lei | -813.899 lei |
| 2011 | 1.863.489 lei | -99.468 lei | 5 | 2.732.248 lei | 3.226.736 lei | -494.488 lei |
| 2010 | 2.223.362 lei | -270.838 lei | 9 | 2.429.209 lei | 2.824.229 lei | -395.020 lei |
| 2009 | 1.822.002 lei | -476.413 lei | 15 | 2.417.957 lei | 2.542.138 lei | -124.181 lei |
| 2008 | 5.182.451 lei | 16.370 lei | 26 | 2.724.250 lei | 2.372.018 lei | 352.232 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 5.981.290 lei
- Venituri totale
- 7.173.083 lei
- Cheltuieli totale
- 7.365.970 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 192.887 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 192.887 lei
- Active imobilizate
- 5.712.597 lei
- Active circulante
- 548.928 lei
- Stocuri
- 218.581 lei
- Creanțe
- 323.132 lei
- Casa și conturi la bănci
- 7.215 lei
- Datorii
- 8.329.265 lei
- Capitaluri
- -2.067.740 lei
- Capital subscris vărsat
- 10.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 55
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 6.816.226 lei
- Venituri totale
- 8.001.627 lei
- Cheltuieli totale
- 8.605.795 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 604.168 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 657.219 lei
- Active imobilizate
- 6.009.699 lei
- Active circulante
- 504.215 lei
- Stocuri
- 277.694 lei
- Creanțe
- 225.589 lei
- Casa și conturi la bănci
- 932 lei
- Datorii
- 8.388.767 lei
- Capitaluri
- -1.874.853 lei
- Capital subscris vărsat
- 10.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 67
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 8.623.834 lei
- Venituri totale
- 10.670.074 lei
- Cheltuieli totale
- 11.031.122 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 361.048 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 361.048 lei
- Active imobilizate
- 5.882.178 lei
- Active circulante
- 918.838 lei
- Stocuri
- 595.527 lei
- Creanțe
- 312.868 lei
- Casa și conturi la bănci
- 10.443 lei
- Datorii
- 8.018.650 lei
- Capitaluri
- -1.217.634 lei
- Capital subscris vărsat
- 10.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 96
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 35 de cumpărături directe, de la 9 autorități contractante (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 241 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- POLITIA LOCALA BRAILA7 atribuiri · cel mult 199 mii lei
- MINISTERUL APARARII - UNITATEA MILITARA 02417 FOCSANIo atribuire · cel mult 17 mii lei
- SPITALUL ORASENESC HOREZUo atribuire · cel mult 7 mii lei
- DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI BRAILA18 atribuiri · cel mult 7 mii lei
- Spitalul Clinic de Urgenta pentru Copii "Sf.Maria" Iasio atribuire · cel mult 4 mii lei
- SPITALUL MUNICIPAL EP. N. POPOVICI BEIUSo atribuire · cel mult 3 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Echipament Politie Locala (Camasi)
30.464 lei · POLITIA LOCALA BRAILA · CPV 18330000-1 Tricouri si camasi (Rev.2)
- Cumpărare directă
Echipament Politie Locala (Camasi)
31.280 lei · POLITIA LOCALA BRAILA · CPV 18330000-1 Tricouri si camasi (Rev.2)
- Cumpărare directă
Camasa specifica POLITIEI LOCALE
256 lei · POLITIA LOCALA BRAILA · CPV 18330000-1 Tricouri si camasi (Rev.2)
- Cumpărare directă
Camasi specifice politiilor locale
34.048 lei · POLITIA LOCALA BRAILA · CPV 18330000-1 Tricouri si camasi (Rev.2)
- Cumpărare directă
Camasa specifica POLITIEI LOCALE
37.920 lei · POLITIA LOCALA BRAILA · CPV 18330000-1 Tricouri si camasi (Rev.2)
Clasamentul contractelor publice din Brăila →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 13 ianuarie 2021 și 10 iunie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 1410 · Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare (CAEN Rev.3)
- 1421 · Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte (CAEN Rev.3)
- 1423 · Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru (CAEN Rev.3)
- 1725 · Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 2553 · Operațiuni de mecanică generală (CAEN Rev.3)
- 3250 · Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice (CAEN Rev.3)
- 3299 · Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 3512 · Producția de energie electrică din resurse regenerabile (CAEN Rev.3)
- 3515 · Comercializarea energiei electrice (CAEN Rev.3)
- 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile (CAEN Rev.3)
- 4642 · Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei (CAEN Rev.3)
- 4645 · Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN Rev.3)
- 4646 · Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale (CAEN Rev.3)
- 4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.3)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.3)
- 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.3)
- 4721 · Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete (CAEN Rev.3)
- 4722 · Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne (CAEN Rev.3)
- 4723 · Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor (CAEN Rev.3)
- 4724 · Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase (CAEN Rev.3)
- 4725 · Comerț cu amănuntul al băuturilor (CAEN Rev.3)
- 4726 · Comerț cu amănuntul al produselor din tutun (CAEN Rev.3)
- 4727 · Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare (CAEN Rev.3)
Sunt afișate primele 24 din 60 activități autorizate în ordinea registrului.
Istoric
- Stare
- este sub incidența Legii nr. 85/2014 (8 iul → prezent)
- insolvență (8 iul → prezent)
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Stare la registrul comerțului: insolvență
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
Sunt afișate cele mai recente 14 din 20 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.