Sari la conținut
Sâmbătă, 5 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 32 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

SAB AUTOMOBILE CLEANING S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Var, Oraș Jibou, înmatriculată la 16 ianuarie 2019.

Identitate

Denumire legală
SAB AUTOMOBILE CLEANING S.R.L.
CUI
40434165
Nr. înmatriculare
J31/132/2019
EUID
ROONRC.J31/132/2019
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
16 ianuarie 2019

Sediu social

Adresă
VAR, nr. 132, Sat Var, Oraș Jibou, Sălaj
Localitate
Sat Var, Oraș Jibou, Sălaj
Cod poștal
455204

Contact

Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 4 noiembrie 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 1 feb)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 16.01.2019
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • SABOU FLORIN-VIOREL-IOAN — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
385 mii lei02019: 45 mii lei2020: 63 mii lei2021: 54 mii lei2022: 101 mii lei2023: 278 mii lei2024: 305 mii lei2025: 385 mii lei2019202020212022202320242025
Rezultat net
109 mii lei0-95 mii lei2019: -9 mii lei2020: -22 mii lei2021: -39 mii lei2022: 3 mii lei2023: 92 mii lei2024: 109 mii lei2025: -95 mii lei2019202020212022202320242025

Poziție în sector

Locul 39 din 154 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4520, județul Sălaj, peste 75% dintre firmele clasei. Locul 2.449 din 6.219 în tot județul, și locul 1.720 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 26%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2025385.336 lei-94.888 lei238.821 lei75.709 lei-36.888 lei
2024305.221 lei108.705 lei1129.677 lei38.344 lei91.333 lei
2023278.166 lei91.612 lei276.590 lei52.221 lei24.369 lei
2022101.155 lei3.119 lei242.351 lei109.594 lei-67.243 lei
202154.256 lei-39.387 lei114.780 lei85.142 lei-70.362 lei
202063.035 lei-21.816 lei28.738 lei59.713 lei-30.975 lei
201944.965 lei-9.359 lei41.212 lei50.371 lei-9.159 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
385.336 lei
Venituri totale
385.337 lei
Cheltuieli totale
474.448 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
89.111 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
94.888 lei
Active imobilizate
7.541 lei
Active circulante
31.280 lei
Stocuri
Creanțe
8.738 lei
Casa și conturi la bănci
22.542 lei
Datorii
75.709 lei
Capitaluri
-36.888 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
305.221 lei
Venituri totale
305.251 lei
Cheltuieli totale
192.518 lei
Profit brut
112.733 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
108.705 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
7.541 lei
Active circulante
122.136 lei
Stocuri
Creanțe
42.644 lei
Casa și conturi la bănci
79.492 lei
Datorii
38.344 lei
Capitaluri
91.333 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
278.166 lei
Venituri totale
278.418 lei
Cheltuieli totale
184.195 lei
Profit brut
94.223 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
91.612 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
8.670 lei
Active circulante
67.920 lei
Stocuri
Creanțe
22.921 lei
Casa și conturi la bănci
44.999 lei
Datorii
52.221 lei
Capitaluri
24.369 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 7 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
    • Înregistrare în scopuri de TVA
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
    • Înmatriculare la registrul comerțului

Înapoi sus ↑