S S P COMPANY SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Târgu Jiu, înmatriculată la 6 decembrie 2000.
Identitate
- Denumire legală
- S S P COMPANY SRL
- CUI
- 13592567
- Nr. înmatriculare
- J2000000268181
- EUID
- ROONRC.J2000000268181
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 6 decembrie 2000
Sediu social
- Adresă
- Str. VICTORIEI, nr. 112, Municipiul Târgu Jiu, Gorj
- Localitate
- Municipiul Târgu Jiu, Gorj
- Cod poștal
- 1400
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 ian)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 13.12.2000
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- POPESCU V. ILEANA-PĂPUŞEA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 36 din 111 după cifra de afaceri în clasa CAEN 6820, județul Gorj, peste 68% dintre firmele clasei. Locul 3.806 din 8.723 în tot județul, și locul 1.109 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 23%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 225.631 lei | -74.434 lei | 4 | 719.408 lei | 42.202 lei | 677.206 lei |
| 2024 | 183.400 lei | -25.997 lei | 3 | 759.824 lei | 8.185 lei | 751.639 lei |
| 2023 | 503.319 lei | 8.424 lei | 2 | 909.801 lei | 12.164 lei | 897.637 lei |
| 2022 | 169.145 lei | 160 lei | 4 | 942.896 lei | 11.683 lei | 931.213 lei |
| 2021 | 183.149 lei | 5.136 lei | 5 | 972.533 lei | 18.653 lei | 953.880 lei |
| 2020 | 207.650 lei | 6.470 lei | 6 | 1.041.803 lei | 62.858 lei | 978.945 lei |
| 2019 | 391.580 lei | -45.004 lei | 4 | 1.075.013 lei | 85.288 lei | 989.725 lei |
| 2018 | 569.068 lei | -66.245 lei | 6 | 1.227.995 lei | 193.266 lei | 1.034.729 lei |
| 2017 | 577.694 lei | -45.557 lei | 6 | 1.296.510 lei | 195.536 lei | 1.100.974 lei |
| 2016 | 557.119 lei | -54.533 lei | 6 | 1.252.435 lei | 99.814 lei | 1.152.621 lei |
| 2015 | 763.537 lei | 24.516 lei | 9 | 1.396.087 lei | 182.842 lei | 1.213.245 lei |
| 2014 | 802.780 lei | 56.027 lei | 11 | 1.411.065 lei | 216.244 lei | 1.194.821 lei |
| 2013 | 565.418 lei | 45.318 lei | 7 | 1.253.734 lei | 86.527 lei | 1.167.207 lei |
| 2012 | 466.671 lei | 4.194 lei | 6 | 1.160.459 lei | 32.718 lei | 1.127.741 lei |
| 2011 | 604.855 lei | 76.112 lei | 5 | 1.167.844 lei | 44.296 lei | 1.123.548 lei |
| 2010 | 561.743 lei | -17.274 lei | 5 | 1.193.103 lei | 97.643 lei | 1.102.986 lei |
| 2009 | 634.406 lei | 52.517 lei | 6 | 1.188.311 lei | 74.399 lei | 1.120.260 lei |
| 2008 | 727.835 lei | 56.979 lei | 6 | 1.172.530 lei | 104.786 lei | 1.067.744 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 225.631 lei
- Venituri totale
- 225.752 lei
- Cheltuieli totale
- 300.186 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 74.434 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 74.434 lei
- Active imobilizate
- 314.200 lei
- Active circulante
- 405.208 lei
- Stocuri
- 310.095 lei
- Creanțe
- 82.260 lei
- Casa și conturi la bănci
- 12.853 lei
- Datorii
- 42.202 lei
- Capitaluri
- 677.206 lei
- Capital subscris vărsat
- 224.140 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 183.400 lei
- Venituri totale
- 223.400 lei
- Cheltuieli totale
- 245.479 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 22.079 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 25.997 lei
- Active imobilizate
- 221.089 lei
- Active circulante
- 538.735 lei
- Stocuri
- 334.802 lei
- Creanțe
- 53.667 lei
- Casa și conturi la bănci
- 150.266 lei
- Datorii
- 8.185 lei
- Capitaluri
- 751.639 lei
- Capital subscris vărsat
- 224.140 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 503.319 lei
- Venituri totale
- 559.759 lei
- Cheltuieli totale
- 548.645 lei
- Profit brut
- 11.114 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 8.424 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 232.463 lei
- Active circulante
- 677.338 lei
- Stocuri
- 341.264 lei
- Creanțe
- 78.705 lei
- Casa și conturi la bănci
- 257.369 lei
- Datorii
- 12.164 lei
- Capitaluri
- 897.637 lei
- Capital subscris vărsat
- 224.140 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 169.145 lei
- Venituri totale
- 192.207 lei
- Cheltuieli totale
- 191.025 lei
- Profit brut
- 1.182 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 160 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 230.875 lei
- Active circulante
- 712.021 lei
- Stocuri
- 564.319 lei
- Creanțe
- 73.146 lei
- Casa și conturi la bănci
- 74.556 lei
- Datorii
- 11.683 lei
- Capitaluri
- 931.213 lei
- Capital subscris vărsat
- 224.140 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 183.149 lei
- Venituri totale
- 233.993 lei
- Cheltuieli totale
- 224.905 lei
- Profit brut
- 9.088 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.136 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 248.790 lei
- Active circulante
- 723.743 lei
- Stocuri
- 568.376 lei
- Creanțe
- 72.270 lei
- Casa și conturi la bănci
- 83.097 lei
- Datorii
- 18.653 lei
- Capitaluri
- 953.880 lei
- Capital subscris vărsat
- 224.140 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 207.650 lei
- Venituri totale
- 288.229 lei
- Cheltuieli totale
- 273.168 lei
- Profit brut
- 15.061 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 6.470 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 260.362 lei
- Active circulante
- 781.441 lei
- Stocuri
- 599.282 lei
- Creanțe
- 158.051 lei
- Casa și conturi la bănci
- 24.108 lei
- Datorii
- 62.858 lei
- Capitaluri
- 978.945 lei
- Capital subscris vărsat
- 224.140 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 391.580 lei
- Venituri totale
- 391.604 lei
- Cheltuieli totale
- 436.608 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 45.004 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 45.004 lei
- Active imobilizate
- 313.367 lei
- Active circulante
- 761.646 lei
- Stocuri
- 604.830 lei
- Creanțe
- 154.585 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.231 lei
- Datorii
- 85.288 lei
- Capitaluri
- 989.725 lei
- Capital subscris vărsat
- 224.140 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 569.068 lei
- Venituri totale
- 569.095 lei
- Cheltuieli totale
- 634.379 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 65.284 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 66.245 lei
- Active imobilizate
- 350.134 lei
- Active circulante
- 877.861 lei
- Stocuri
- 654.223 lei
- Creanțe
- 217.125 lei
- Casa și conturi la bănci
- 6.513 lei
- Datorii
- 193.266 lei
- Capitaluri
- 1.034.729 lei
- Capital subscris vărsat
- 224.140 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 577.694 lei
- Venituri totale
- 586.707 lei
- Cheltuieli totale
- 632.264 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 45.557 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 45.557 lei
- Active imobilizate
- 365.558 lei
- Active circulante
- 930.952 lei
- Stocuri
- 621.599 lei
- Creanțe
- 299.862 lei
- Casa și conturi la bănci
- 9.491 lei
- Datorii
- 195.536 lei
- Capitaluri
- 1.100.974 lei
- Capital subscris vărsat
- 224.140 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 557.119 lei
- Venituri totale
- 580.583 lei
- Cheltuieli totale
- 635.116 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 54.533 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 54.533 lei
- Active imobilizate
- 379.495 lei
- Active circulante
- 872.940 lei
- Stocuri
- 663.053 lei
- Creanțe
- 158.605 lei
- Casa și conturi la bănci
- 51.282 lei
- Datorii
- 99.814 lei
- Capitaluri
- 1.152.621 lei
- Capital subscris vărsat
- 224.140 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 763.537 lei
- Venituri totale
- 805.936 lei
- Cheltuieli totale
- 775.053 lei
- Profit brut
- 30.883 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 24.516 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 400.263 lei
- Active circulante
- 995.824 lei
- Stocuri
- 814.355 lei
- Creanțe
- 130.461 lei
- Casa și conturi la bănci
- 51.008 lei
- Datorii
- 182.842 lei
- Capitaluri
- 1.213.245 lei
- Capital subscris vărsat
- 224.140 lei
- Număr mediu de salariați
- 9
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 802.780 lei
- Venituri totale
- 811.156 lei
- Cheltuieli totale
- 743.543 lei
- Profit brut
- 67.613 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 56.027 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 422.698 lei
- Active circulante
- 988.367 lei
- Stocuri
- 792.030 lei
- Creanțe
- 151.546 lei
- Casa și conturi la bănci
- 44.791 lei
- Datorii
- 216.244 lei
- Capitaluri
- 1.194.821 lei
- Capital subscris vărsat
- 224.140 lei
- Număr mediu de salariați
- 11
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 565.418 lei
- Venituri totale
- 574.608 lei
- Cheltuieli totale
- 519.789 lei
- Profit brut
- 54.819 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 45.318 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 442.718 lei
- Active circulante
- 811.016 lei
- Stocuri
- 592.036 lei
- Creanțe
- 131.372 lei
- Casa și conturi la bănci
- 87.608 lei
- Datorii
- 86.527 lei
- Capitaluri
- 1.167.207 lei
- Capital subscris vărsat
- 224.140 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 466.671 lei
- Venituri totale
- 468.537 lei
- Cheltuieli totale
- 462.534 lei
- Profit brut
- 6.003 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 4.194 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 484.095 lei
- Active circulante
- 676.364 lei
- Stocuri
- 525.140 lei
- Creanțe
- 94.396 lei
- Casa și conturi la bănci
- 56.828 lei
- Datorii
- 32.718 lei
- Capitaluri
- 1.127.741 lei
- Capital subscris vărsat
- 224.140 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2011 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 604.855 lei
- Venituri totale
- 608.767 lei
- Cheltuieli totale
- 521.441 lei
- Profit brut
- 87.326 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 76.112 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 530.995 lei
- Active circulante
- 636.849 lei
- Stocuri
- 470.961 lei
- Creanțe
- 34.746 lei
- Casa și conturi la bănci
- 131.142 lei
- Datorii
- 44.296 lei
- Capitaluri
- 1.123.548 lei
- Capital subscris vărsat
- 224.140 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2010 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 561.743 lei
- Venituri totale
- 563.493 lei
- Cheltuieli totale
- 571.300 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 7.807 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 17.274 lei
- Active imobilizate
- 635.454 lei
- Active circulante
- 557.649 lei
- Stocuri
- 372.025 lei
- Creanțe
- 46.402 lei
- Casa și conturi la bănci
- 139.222 lei
- Datorii
- 97.643 lei
- Capitaluri
- 1.102.986 lei
- Capital subscris vărsat
- 224.140 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2009 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 634.406 lei
- Venituri totale
- 667.061 lei
- Cheltuieli totale
- 601.178 lei
- Profit brut
- 65.883 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 52.517 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 610.899 lei
- Active circulante
- 577.412 lei
- Stocuri
- 409.848 lei
- Creanțe
- 135.494 lei
- Casa și conturi la bănci
- 32.070 lei
- Datorii
- 74.399 lei
- Capitaluri
- 1.120.260 lei
- Capital subscris vărsat
- 224.140 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2008 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 727.835 lei
- Venituri totale
- 736.902 lei
- Cheltuieli totale
- 667.735 lei
- Profit brut
- 69.167 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 56.979 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 631.936 lei
- Active circulante
- 540.594 lei
- Stocuri
- 363.185 lei
- Creanțe
- 100.636 lei
- Casa și conturi la bănci
- 76.773 lei
- Datorii
- 104.786 lei
- Capitaluri
- 1.067.744 lei
- Capital subscris vărsat
- 224.140 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
Contracte publice
- 3 cumpărături directe, de la o autoritate contractantă (2024–2025) · valoare însumată de cel mult 3 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Autoritatea contractantă
- Teatrul Dramatic Elvira Godeanu3 atribuiri · cel mult 3 mii lei
Ultimele 2 atribuiri
- Cumpărare directă2 loturi
TRANSFORMATOR
923,97 lei · Teatrul Dramatic Elvira Godeanu · CPV 31170000-8 Transformatoare (Rev.2)
- Cumpărare directă
GLAS 443 CLEAR MATT
873,80 lei · Teatrul Dramatic Elvira Godeanu · CPV 31532700-1 Abajururi (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 18 noiembrie 2024 și 20 august 2025. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.3)
- 4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN Rev.3)
- 4754 · Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice (CAEN Rev.3)
- 4755 · Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN Rev.3)
- 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.3)
- 9522 · Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Înregistrări mai vechi (6)
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
2010
- Situații financiare depuse pentru anul 2010
2009
- Situații financiare depuse pentru anul 2009
2008
- Situații financiare depuse pentru anul 2008
2001
- Înregistrare în scopuri de TVA
2000
- Înmatriculare la registrul comerțului