RUS AGRO ROMY S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Podișor, Comuna Bucșani, înmatriculată la 19 septembrie 2022.
Identitate
- Denumire legală
- RUS AGRO ROMY S.R.L.
- CUI
- 46864277
- Nr. înmatriculare
- J52/968/2022
- EUID
- ROONRC.J52/968/2022
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 19 septembrie 2022
Sediu social
- Adresă
- Principală, nr. 31, CAMERA 1, Sat Podișor, Comuna Bucșani, Giurgiu
- Localitate
- Sat Podișor, Comuna Bucșani, Giurgiu
- Cod poștal
- 87024
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 dec)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 19.09.2022
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- VOICU IONUȚ-ROMICĂ — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 142 din 261 după cifra de afaceri în clasa CAEN 0111, județul Giurgiu, peste 46% dintre firmele clasei. Locul 1.192 din 6.518 în tot județul, și locul 1.522 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 127%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.104.235 lei | 523.924 lei | 2 | 1.299.649 lei | 361.248 lei | 938.401 lei |
| 2024 | 485.701 lei | 124.201 lei | 2 | 813.871 lei | 399.394 lei | 414.477 lei |
| 2023 | 849.811 lei | 290.076 lei | 2 | 658.479 lei | 368.203 lei | 290.276 lei |
| 2022 | — | -614 lei | 1 | 200 lei | 614 lei | -414 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.104.235 lei
- Venituri totale
- 1.391.494 lei
- Cheltuieli totale
- 837.308 lei
- Profit brut
- 554.186 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 523.924 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 279.585 lei
- Active circulante
- 1.020.064 lei
- Stocuri
- 244.481 lei
- Creanțe
- 629.224 lei
- Casa și conturi la bănci
- 146.359 lei
- Datorii
- 361.248 lei
- Capitaluri
- 938.401 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 485.701 lei
- Venituri totale
- 964.186 lei
- Cheltuieli totale
- 826.618 lei
- Profit brut
- 137.568 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 124.201 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 30.243 lei
- Active circulante
- 783.628 lei
- Stocuri
- 138.487 lei
- Creanțe
- 581.372 lei
- Casa și conturi la bănci
- 63.769 lei
- Datorii
- 399.394 lei
- Capitaluri
- 414.477 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 849.811 lei
- Venituri totale
- 960.827 lei
- Cheltuieli totale
- 662.423 lei
- Profit brut
- 298.404 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 290.076 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 11.210 lei
- Active circulante
- 647.269 lei
- Stocuri
- 31.914 lei
- Creanțe
- 534.412 lei
- Casa și conturi la bănci
- 80.943 lei
- Datorii
- 368.203 lei
- Capitaluri
- 290.276 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 614 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 614 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 614 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 200 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 200 lei
- Datorii
- 614 lei
- Capitaluri
- -414 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Activități autorizate (CAEN)
- 0111 · Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase (CAEN Rev.2)
- 0119 · Cultivarea altor plante din culturi nepermanente (CAEN Rev.2)
- 0161 · Activități auxiliare pentru producția vegetală (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului