Sari la conținut
Vineri, 4 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 31 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

RUJA CĂTĂLIN & IOANA S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Bălcaciu, Comuna Jidvei, înmatriculată la 7 decembrie 2018.

Identitate

Denumire legală
RUJA CĂTĂLIN & IOANA S.R.L.
CUI
40270402
Nr. înmatriculare
J1/1310/2018
EUID
ROONRC.J1/1310/2018
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
7 decembrie 2018

Sediu social

Adresă
VIILOR, nr. 72, Sat Bălcaciu, Comuna Jidvei, Alba
Cod poștal
517386

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 1 oct)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 07.12.2018
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • RUJA TOADER CĂTĂLIN — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
479 mii lei02022: 479 mii lei2023: 369 mii lei2024: 265 mii lei2025: 3 mii lei2022202320242025
Rezultat net
115 mii lei0-3 mii lei2022: 115 mii lei2023: 57 mii lei2024: 284 lei2025: -3 mii lei2022202320242025

Poziție în sector

Locul 361 din 377 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4711, județul Alba, peste 5% dintre firmele clasei. Locul 9.991 din 10.678 în tot județul, și locul 4.270 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 99%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
20253.183 lei-2.773 lei1179.586 lei42.305 lei137.281 lei
2024265.078 lei284 lei1184.487 lei44.433 lei140.054 lei
2023368.771 lei56.632 lei1182.097 lei33.631 lei148.466 lei
2022478.590 lei114.895 lei1122.507 lei7.412 lei115.095 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
3.183 lei
Venituri totale
4.996 lei
Cheltuieli totale
7.549 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
2.553 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
2.773 lei
Active imobilizate
16.806 lei
Active circulante
162.780 lei
Stocuri
153.548 lei
Creanțe
415 lei
Casa și conturi la bănci
8.817 lei
Datorii
42.305 lei
Capitaluri
137.281 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
265.078 lei
Venituri totale
266.230 lei
Cheltuieli totale
263.603 lei
Profit brut
2.627 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
284 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
16.806 lei
Active circulante
167.681 lei
Stocuri
153.696 lei
Creanțe
306 lei
Casa și conturi la bănci
13.679 lei
Datorii
44.433 lei
Capitaluri
140.054 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
368.771 lei
Venituri totale
369.771 lei
Cheltuieli totale
309.517 lei
Profit brut
60.254 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
56.632 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
5.006 lei
Active circulante
177.091 lei
Stocuri
137.676 lei
Creanțe
1.599 lei
Casa și conturi la bănci
37.816 lei
Datorii
33.631 lei
Capitaluri
148.466 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 4 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
    • Înregistrare în scopuri de TVA
  5. 2018

    • Înmatriculare la registrul comerțului

Înapoi sus ↑