RS EXPEDIA TRANSPORT SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Timișoara, înmatriculată la 8 ianuarie 2013.
Identitate
- Denumire legală
- RS EXPEDIA TRANSPORT SRL
- CUI
- 31062356
- Nr. înmatriculare
- J35/20/2013
- EUID
- ROONRC.J35/20/2013
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 8 ianuarie 2013
Sediu social
- Adresă
- IULIU MANIU, nr. 20, et. P, ap. 1, CAMERA 2, Municipiul Timișoara, Timiș
- Localitate
- Municipiul Timișoara, Timiș
- Cod poștal
- 300188
Contact
- Telefon
- 0356 801 549
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 17 martie 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 25 feb)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 08.01.2013
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- STAN VIOREL — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 22 din 47 după cifra de afaceri în clasa CAEN 5229, județul Timiș, peste 55% dintre firmele clasei. Locul 4.251 din 31.408 în tot județul, și locul 10.371 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 2%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.708.995 lei | 636.098 lei | 1 | 2.206.295 lei | 1.239.972 lei | 966.453 lei |
| 2024 | 1.747.389 lei | 737.481 lei | 1 | 1.394.215 lei | 67.218 lei | 1.327.090 lei |
| 2023 | 680.214 lei | 327.725 lei | 1 | 862.939 lei | 14.481 lei | 848.608 lei |
| 2022 | 189.116 lei | 40.361 lei | 1 | 711.739 lei | 17.414 lei | 694.583 lei |
| 2021 | 636.305 lei | 410.580 lei | 1 | 833.514 lei | 38.374 lei | 795.454 lei |
| 2020 | 636.089 lei | 288.665 lei | 1 | 835.093 lei | 25.362 lei | 809.893 lei |
| 2019 | 978.955 lei | 520.988 lei | 1 | 804.375 lei | 42.618 lei | 761.918 lei |
| 2018 | 678.121 lei | 465.953 lei | 1 | 532.883 lei | 66.768 lei | 466.193 lei |
| 2017 | 1.341.496 lei | 833.337 lei | 1 | 852.660 lei | 19.318 lei | 833.578 lei |
| 2016 | 940.964 lei | 346.102 lei | 1 | 416.106 lei | 69.997 lei | 346.343 lei |
| 2015 | 537.651 lei | 212.304 lei | 1 | 241.325 lei | 28.859 lei | 212.544 lei |
| 2014 | 87.289 lei | 36.396 lei | 1 | 62.180 lei | 11.241 lei | 51.361 lei |
| 2013 | 106.272 lei | 34.115 lei | 1 | 40.424 lei | 6.170 lei | 34.315 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.708.995 lei
- Venituri totale
- 1.752.086 lei
- Cheltuieli totale
- 996.460 lei
- Profit brut
- 755.626 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 636.098 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.222.197 lei
- Active circulante
- 984.098 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 745.293 lei
- Casa și conturi la bănci
- 238.805 lei
- Datorii
- 1.239.972 lei
- Capitaluri
- 966.453 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.747.389 lei
- Venituri totale
- 1.761.557 lei
- Cheltuieli totale
- 979.727 lei
- Profit brut
- 781.830 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 737.481 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.158.793 lei
- Active circulante
- 235.422 lei
- Stocuri
- 7.521 lei
- Creanțe
- 56.819 lei
- Casa și conturi la bănci
- 171.082 lei
- Datorii
- 67.218 lei
- Capitaluri
- 1.327.090 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 680.214 lei
- Venituri totale
- 694.355 lei
- Cheltuieli totale
- 359.878 lei
- Profit brut
- 334.477 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 327.725 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 606.378 lei
- Active circulante
- 256.561 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 178.420 lei
- Casa și conturi la bănci
- 78.141 lei
- Datorii
- 14.481 lei
- Capitaluri
- 848.608 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 13 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4932 · Transporturi cu taxiuri (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 4942 · Servicii de mutare (CAEN Rev.2)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.2)
- 5222 · Activități de servicii anexe transportului pe apă (CAEN Rev.2)
- 5223 · Activități de servicii anexe transporturilor aeriene (CAEN Rev.2)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.2)
- 5229 · Alte activități anexe transporturilor (CAEN Rev.2)
- 5320 · Alte activități poștale și de curier (CAEN Rev.2)
- 6810 · Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.2)
- 6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
- Înregistrare în scopuri de TVA
Sunt afișate cele mai recente 14 din 15 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.