Sari la conținut
Vineri, 4 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 31 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

ROYAL ESPORTS PROD S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 2, înmatriculată la 16 octombrie 2018.

Identitate

Denumire legală
ROYAL ESPORTS PROD S.R.L.
CUI
40009980
Nr. înmatriculare
J40/14881/2018
EUID
ROONRC.J40/14881/2018
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
16 octombrie 2018

Sediu social

Adresă
GRIGORE IONESCU, nr. 63, bl. T73, sc. 2, et. 4, ap. 42, București Sectorul 2, București
Localitate
București Sectorul 2, București
Cod poștal
23674

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 1 iul)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 16.10.2018
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • SANAPLOIANU ADRIAN-FLORIS — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
1,9 mil. lei02018: 69 mii lei2019: 318 mii lei2020: 1,3 mil. lei2021: 1,9 mil. lei2022: 1,5 mil. lei2023: 1,9 mil. lei2024: 1,3 mil. lei2025: 981 mii lei20182019202020212022202320242025
Rezultat net
831 mii lei02018: 29 mii lei2019: 124 mii lei2020: 463 mii lei2021: 744 mii lei2022: 316 mii lei2023: 831 mii lei2024: 365 mii lei2025: 29 mii lei20182019202020212022202320242025

Poziție în sector

Locul 143 din 1.425 după cifra de afaceri în clasa CAEN 5911, municipiul București, peste 90% dintre firmele clasei. Locul 30.122 din 132.982 în tot județul, și locul 40.611 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 23%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2025981.001 lei29.197 lei11.394.424 lei902.159 lei492.265 lei
20241.270.673 lei364.867 lei11.576.736 lei663.668 lei913.068 lei
20231.941.225 lei830.988 lei11.403.292 lei255.091 lei1.148.201 lei
20221.491.114 lei316.191 lei0859.533 lei542.320 lei317.213 lei
20211.937.730 lei743.554 lei0941.039 lei196.017 lei745.022 lei
20201.294.884 lei462.902 lei0650.289 lei33.822 lei616.467 lei
2019318.277 lei124.200 lei0167.856 lei14.291 lei153.565 lei
201869.334 lei29.165 lei35.041 lei5.676 lei29.365 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
981.001 lei
Venituri totale
1.047.748 lei
Cheltuieli totale
987.257 lei
Profit brut
60.491 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
29.197 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
156.205 lei
Active circulante
1.238.219 lei
Stocuri
8.220 lei
Creanțe
146.147 lei
Casa și conturi la bănci
1.083.852 lei
Datorii
902.159 lei
Capitaluri
492.265 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.270.673 lei
Venituri totale
1.270.939 lei
Cheltuieli totale
872.218 lei
Profit brut
398.721 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
364.867 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
124.980 lei
Active circulante
1.451.756 lei
Stocuri
0 lei
Creanțe
131.955 lei
Casa și conturi la bănci
1.319.801 lei
Datorii
663.668 lei
Capitaluri
913.068 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.941.225 lei
Venituri totale
1.945.234 lei
Cheltuieli totale
1.094.834 lei
Profit brut
850.400 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
830.988 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
125.625 lei
Active circulante
1.277.667 lei
Stocuri
0 lei
Creanțe
76.559 lei
Casa și conturi la bănci
1.201.108 lei
Datorii
255.091 lei
Capitaluri
1.148.201 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 8 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
    • Înregistrare în scopuri de TVA
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  8. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
    • Înmatriculare la registrul comerțului

Înapoi sus ↑