ROV PAN SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Axente Sever, Comuna Axente Sever, înmatriculată la 3 octombrie 2003.
Identitate
- Denumire legală
- ROV PAN SRL
- CUI
- 15790447
- Nr. înmatriculare
- J32/1279/2003
- EUID
- ROONRC.J32/1279/2003
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 3 octombrie 2003
Sediu social
- Adresă
- nr. 301, Sat Axente Sever, Comuna Axente Sever, Sibiu
- Localitate
- Sat Axente Sever, Comuna Axente Sever, Sibiu
- Cod poștal
- 3159
Contact
- Telefon
- 0269 847 001
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 2 ianuarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 6 oct)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 03.10.2003
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- ROŞIAN MARCEL VOICU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 39 din 160 după cifra de afaceri în clasa CAEN 1071, județul Sibiu, peste 76% dintre firmele clasei. Locul 2.732 din 15.771 în tot județul, și locul 1.715 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 4%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.411.444 lei | 5.237 lei | 6 | 949.940 lei | 315.982 lei | 637.034 lei |
| 2024 | 1.477.533 lei | 39.999 lei | 7 | 958.014 lei | 310.719 lei | 650.371 lei |
| 2023 | 1.465.532 lei | 103.214 lei | 6 | 886.796 lei | 278.082 lei | 610.372 lei |
| 2022 | 1.482.557 lei | 128.172 lei | 7 | 676.844 lei | 160.954 lei | 515.890 lei |
| 2021 | 1.056.473 lei | 8.620 lei | 7 | 562.502 lei | 174.785 lei | 387.834 lei |
| 2020 | 1.011.973 lei | -2.940 lei | 7 | 524.922 lei | 149.442 lei | 375.480 lei |
| 2019 | 1.145.068 lei | 59.242 lei | 7 | 591.571 lei | 151.249 lei | 440.322 lei |
| 2018 | 923.313 lei | 10.296 lei | 9 | 518.902 lei | 136.182 lei | 382.720 lei |
| 2017 | 949.717 lei | 51.514 lei | 8 | 483.114 lei | 105.599 lei | 377.515 lei |
| 2016 | 829.125 lei | 68.768 lei | 8 | 415.305 lei | 89.304 lei | 326.001 lei |
| 2015 | 721.070 lei | 78.622 lei | 7 | 337.703 lei | 80.470 lei | 257.233 lei |
| 2014 | 737.163 lei | 97.685 lei | 8 | 293.489 lei | 114.268 lei | 179.221 lei |
| 2013 | 521.634 lei | 50.939 lei | 9 | 257.932 lei | 176.396 lei | 81.536 lei |
| 2012 | 360.861 lei | 13.078 lei | 9 | 182.650 lei | 152.053 lei | 30.597 lei |
| 2011 | 336.547 lei | 9.258 lei | 8 | 141.433 lei | 120.723 lei | 20.710 lei |
| 2010 | 256.178 lei | 5.217 lei | 7 | 151.464 lei | 102.018 lei | 49.446 lei |
| 2009 | 229.054 lei | -3.785 lei | 6 | 121.700 lei | 77.471 lei | 44.229 lei |
| 2008 | 253.471 lei | 3.666 lei | 5 | 136.351 lei | 88.337 lei | 48.014 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.411.444 lei
- Venituri totale
- 1.529.603 lei
- Cheltuieli totale
- 1.496.195 lei
- Profit brut
- 33.408 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.237 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 67.955 lei
- Active circulante
- 881.985 lei
- Stocuri
- 291.636 lei
- Creanțe
- 125.005 lei
- Casa și conturi la bănci
- 465.344 lei
- Datorii
- 315.982 lei
- Capitaluri
- 637.034 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.477.533 lei
- Venituri totale
- 1.598.826 lei
- Cheltuieli totale
- 1.524.326 lei
- Profit brut
- 74.500 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 39.999 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 95.234 lei
- Active circulante
- 862.780 lei
- Stocuri
- 388.654 lei
- Creanțe
- 67.455 lei
- Casa și conturi la bănci
- 406.671 lei
- Datorii
- 310.719 lei
- Capitaluri
- 650.371 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.465.532 lei
- Venituri totale
- 1.589.971 lei
- Cheltuieli totale
- 1.474.300 lei
- Profit brut
- 115.671 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 103.214 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 119.599 lei
- Active circulante
- 767.197 lei
- Stocuri
- 393.482 lei
- Creanțe
- 80.751 lei
- Casa și conturi la bănci
- 292.964 lei
- Datorii
- 278.082 lei
- Capitaluri
- 610.372 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 33 de cumpărături directe, de la o autoritate contractantă · valoare însumată de cel mult 31 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Autoritatea contractantă
- Liceul Tehnologic "Nicolae Teclu" Copsa Mica33 de atribuiri · cel mult 31 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- T1 2020Cumpărare directă nr. DA25181691
Alimente pt bucataria gradinitelor
1.601,72 lei · Liceul Tehnologic "Nicolae Teclu" Copsa Mica · CPV 15800000-6 · Cumparare directa
- T1 2020Cumpărare directă nr. DA25181750
Alimente pt bucataria gradinitelor
1.088,22 lei · Liceul Tehnologic "Nicolae Teclu" Copsa Mica · CPV 15800000-6 · Cumparare directa
- T1 2020Cumpărare directă nr. DA25181806
Alimente pt bucataria gradinitelor
1.073,72 lei · Liceul Tehnologic "Nicolae Teclu" Copsa Mica · CPV 15800000-6 · Cumparare directa
- T1 2020Cumpărare directă nr. DA25181850
Alimente pt bucataria gradinitelor
514,05 lei · Liceul Tehnologic "Nicolae Teclu" Copsa Mica · CPV 15800000-6 · Cumparare directa
- T4 2019Cumpărare directă nr. DA24086084
Alimente pt bucataria gradinitelor
1.464,61 lei · Liceul Tehnologic "Nicolae Teclu" Copsa Mica · CPV 15800000-6 · Cumparare directa
Clasamentul contractelor publice din Sibiu →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
- 4721 · Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4722 · Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4723 · Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4724 · Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4729 · Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4776 · Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 5221 · Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete (CAEN Rev.1)
- 5224 · Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase (CAEN Rev.1)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Sunt afișate cele mai recente 14 din 20 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.