ROTTEROM SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Arad, înmatriculată la 7 iulie 2004.
Identitate
- Denumire legală
- ROTTEROM SRL
- CUI
- 13071593
- Nr. înmatriculare
- J2004001201026
- EUID
- ROONRC.J2004001201026
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 7 iulie 2004
Sediu social
- Adresă
- IUSTIN MARȘIEU, nr. 6, Et. 2 al corpului din dreapta imobilului., Municipiul Arad, Arad
- Localitate
- Municipiul Arad, Arad
- Cod poștal
- 310150
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 2 iun)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 07.07.2004
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- HARANGOZO MIKE — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 1 din 18 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4664, județul Arad, peste 100% dintre firmele clasei. Locul 112 din 14.419 în tot județul, și locul 1.602 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 21%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 58.917.305 lei | 4.113.719 lei | 6 | 34.872.776 lei | 26.978.774 lei | 4.114.199 lei |
| 2024 | 74.359.308 lei | 4.109.284 lei | 6 | 28.845.467 lei | 21.583.022 lei | 4.185.278 lei |
| 2023 | 38.095.269 lei | 4.601.457 lei | 5 | 19.985.120 lei | 8.892.116 lei | 10.002.701 lei |
| 2022 | 68.534.757 lei | 2.937.030 lei | 6 | 29.036.715 lei | 19.269.506 lei | 5.788.683 lei |
| 2021 | 62.870.488 lei | 2.994.548 lei | 7 | 30.933.934 lei | 15.879.606 lei | 9.881.422 lei |
| 2020 | 31.605.374 lei | 669.457 lei | 6 | 14.104.104 lei | 6.654.456 lei | 6.886.674 lei |
| 2019 | 22.912.873 lei | 1.020.676 lei | 8 | 14.317.748 lei | 8.686.859 lei | 6.268.270 lei |
| 2018 | 29.426.468 lei | 3.371.257 lei | 8 | 14.790.305 lei | 9.892.959 lei | 5.247.594 lei |
| 2017 | 28.573.645 lei | 886.052 lei | 10 | 20.434.866 lei | 16.529.986 lei | 1.876.337 lei |
| 2016 | 16.396.299 lei | 990.045 lei | 7 | 8.545.664 lei | 7.555.988 lei | 990.285 lei |
| 2015 | 12.090.058 lei | 90.805 lei | 3 | 6.614.535 lei | 5.032.342 lei | 1.802.181 lei |
| 2014 | 9.856.101 lei | 43.060 lei | 4 | 5.691.206 lei | 4.066.001 lei | 1.743.249 lei |
| 2013 | 14.685.431 lei | 418.569 lei | 3 | 7.168.628 lei | 5.273.305 lei | 1.753.059 lei |
| 2012 | 8.870.569 lei | 229.205 lei | 3 | 4.159.113 lei | 2.724.677 lei | 1.334.490 lei |
| 2011 | 13.501.414 lei | 453.554 lei | 3 | 3.175.999 lei | 1.797.170 lei | 1.211.250 lei |
| 2010 | 12.422.257 lei | 499.594 lei | 3 | 5.062.640 lei | 4.016.516 lei | 757.695 lei |
| 2009 | 12.809.385 lei | 410.966 lei | 3 | 7.255.124 lei | 2.708.264 lei | 1.862.101 lei |
| 2008 | 18.988.288 lei | 546.972 lei | 3 | 7.462.226 lei | 6.051.671 lei | 1.451.135 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 58.917.305 lei
- Venituri totale
- 59.195.161 lei
- Cheltuieli totale
- 54.280.027 lei
- Profit brut
- 4.915.134 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 4.113.719 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 7.073.027 lei
- Active circulante
- 27.799.749 lei
- Stocuri
- 6.882.063 lei
- Creanțe
- 17.903.894 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.013.792 lei
- Datorii
- 26.978.774 lei
- Capitaluri
- 4.114.199 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 74.359.308 lei
- Venituri totale
- 74.506.566 lei
- Cheltuieli totale
- 69.507.885 lei
- Profit brut
- 4.998.681 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 4.109.284 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 6.842.592 lei
- Active circulante
- 22.002.875 lei
- Stocuri
- 4.184.435 lei
- Creanțe
- 15.538.090 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.280.350 lei
- Datorii
- 21.583.022 lei
- Capitaluri
- 4.185.278 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 38.095.269 lei
- Venituri totale
- 38.534.197 lei
- Cheltuieli totale
- 33.068.655 lei
- Profit brut
- 5.465.542 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 4.601.457 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 364.178 lei
- Active circulante
- 19.620.942 lei
- Stocuri
- 5.021.068 lei
- Creanțe
- 11.871.113 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.728.761 lei
- Datorii
- 8.892.116 lei
- Capitaluri
- 10.002.701 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2022 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 68.534.757 lei
- Venituri totale
- 69.117.321 lei
- Cheltuieli totale
- 65.621.323 lei
- Profit brut
- 3.495.998 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.937.030 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 469.289 lei
- Active circulante
- 28.567.426 lei
- Stocuri
- 4.967.313 lei
- Creanțe
- 21.364.444 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.235.669 lei
- Datorii
- 19.269.506 lei
- Capitaluri
- 5.788.683 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2021 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 62.870.488 lei
- Venituri totale
- 63.799.382 lei
- Cheltuieli totale
- 60.229.285 lei
- Profit brut
- 3.570.097 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.994.548 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 465.241 lei
- Active circulante
- 30.468.693 lei
- Stocuri
- 4.981.522 lei
- Creanțe
- 17.731.310 lei
- Casa și conturi la bănci
- 7.755.861 lei
- Datorii
- 15.879.606 lei
- Capitaluri
- 9.881.422 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2020 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 31.605.374 lei
- Venituri totale
- 31.668.855 lei
- Cheltuieli totale
- 30.835.040 lei
- Profit brut
- 833.815 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 669.457 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 81.609 lei
- Active circulante
- 14.022.495 lei
- Stocuri
- 3.545.990 lei
- Creanțe
- 7.396.652 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.079.853 lei
- Datorii
- 6.654.456 lei
- Capitaluri
- 6.886.674 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2019 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 22.912.873 lei
- Venituri totale
- 22.980.191 lei
- Cheltuieli totale
- 21.759.176 lei
- Profit brut
- 1.221.015 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.020.676 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 116.355 lei
- Active circulante
- 14.201.393 lei
- Stocuri
- 2.824.351 lei
- Creanțe
- 8.763.770 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.613.272 lei
- Datorii
- 8.686.859 lei
- Capitaluri
- 6.268.270 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
2018 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 29.426.468 lei
- Venituri totale
- 29.474.552 lei
- Cheltuieli totale
- 25.457.804 lei
- Profit brut
- 4.016.748 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.371.257 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 249.486 lei
- Active circulante
- 14.540.819 lei
- Stocuri
- 2.508.873 lei
- Creanțe
- 11.065.359 lei
- Casa și conturi la bănci
- 966.587 lei
- Datorii
- 9.892.959 lei
- Capitaluri
- 5.247.594 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
2017 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 28.573.645 lei
- Venituri totale
- 28.650.358 lei
- Cheltuieli totale
- 27.582.742 lei
- Profit brut
- 1.067.616 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 886.052 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 332.494 lei
- Active circulante
- 20.102.372 lei
- Stocuri
- 2.780.579 lei
- Creanțe
- 16.634.539 lei
- Casa și conturi la bănci
- 687.254 lei
- Datorii
- 16.529.986 lei
- Capitaluri
- 1.876.337 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 10
2016 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 16.396.299 lei
- Venituri totale
- 16.603.438 lei
- Cheltuieli totale
- 15.424.330 lei
- Profit brut
- 1.179.108 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 990.045 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 161.150 lei
- Active circulante
- 8.384.514 lei
- Stocuri
- 1.459.832 lei
- Creanțe
- 6.591.561 lei
- Casa și conturi la bănci
- 333.121 lei
- Datorii
- 7.555.988 lei
- Capitaluri
- 990.285 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2015 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 12.090.058 lei
- Venituri totale
- 12.194.000 lei
- Cheltuieli totale
- 12.083.149 lei
- Profit brut
- 110.851 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 90.805 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- -745 lei
- Active circulante
- 6.615.280 lei
- Stocuri
- 1.264.837 lei
- Creanțe
- 3.626.717 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.723.726 lei
- Datorii
- 5.032.342 lei
- Capitaluri
- 1.802.181 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 9.856.101 lei
- Venituri totale
- 10.023.805 lei
- Cheltuieli totale
- 9.971.559 lei
- Profit brut
- 52.246 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 43.060 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- -377 lei
- Active circulante
- 5.691.583 lei
- Stocuri
- 1.133.728 lei
- Creanțe
- 3.896.848 lei
- Casa și conturi la bănci
- 661.007 lei
- Datorii
- 4.066.001 lei
- Capitaluri
- 1.743.249 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 14.685.431 lei
- Venituri totale
- 14.887.617 lei
- Cheltuieli totale
- 14.389.068 lei
- Profit brut
- 498.549 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 418.569 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- -10 lei
- Active circulante
- 7.168.638 lei
- Stocuri
- 1.189.912 lei
- Creanțe
- 5.538.793 lei
- Casa și conturi la bănci
- 439.933 lei
- Datorii
- 5.273.305 lei
- Capitaluri
- 1.753.059 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 8.870.569 lei
- Venituri totale
- 9.037.293 lei
- Cheltuieli totale
- 8.763.089 lei
- Profit brut
- 274.204 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 229.205 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 388 lei
- Active circulante
- 4.158.725 lei
- Stocuri
- 1.145.229 lei
- Creanțe
- 2.585.880 lei
- Casa și conturi la bănci
- 427.616 lei
- Datorii
- 2.724.677 lei
- Capitaluri
- 1.334.490 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2011 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 13.501.414 lei
- Venituri totale
- 13.704.978 lei
- Cheltuieli totale
- 13.164.516 lei
- Profit brut
- 540.462 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 453.554 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 26.701 lei
- Active circulante
- 3.149.298 lei
- Stocuri
- 760.639 lei
- Creanțe
- 1.904.731 lei
- Casa și conturi la bănci
- 483.928 lei
- Datorii
- 1.797.170 lei
- Capitaluri
- 1.211.250 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2010 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 12.422.257 lei
- Venituri totale
- 12.923.808 lei
- Cheltuieli totale
- 12.325.682 lei
- Profit brut
- 598.126 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 499.594 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 42.300 lei
- Active circulante
- 5.020.340 lei
- Stocuri
- 2.860.445 lei
- Creanțe
- 1.390.162 lei
- Casa și conturi la bănci
- 769.733 lei
- Datorii
- 4.016.516 lei
- Capitaluri
- 757.695 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2009 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 12.809.385 lei
- Venituri totale
- 13.268.309 lei
- Cheltuieli totale
- 12.767.144 lei
- Profit brut
- 501.165 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 410.966 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 47.462 lei
- Active circulante
- 7.207.662 lei
- Stocuri
- 3.750.801 lei
- Creanțe
- 872.338 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.584.523 lei
- Datorii
- 2.708.264 lei
- Capitaluri
- 1.862.101 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2008 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 18.988.288 lei
- Venituri totale
- 19.480.610 lei
- Cheltuieli totale
- 18.829.430 lei
- Profit brut
- 651.180 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 546.972 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 57.099 lei
- Active circulante
- 7.405.127 lei
- Stocuri
- 1.910.731 lei
- Creanțe
- 2.758.839 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.735.557 lei
- Datorii
- 6.051.671 lei
- Capitaluri
- 1.451.135 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
Contracte publice
- 17 cumpărături directe, de la 7 autorități contractante (2021–2025) · valoare însumată de cel mult 582 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- Scoala Gimnaziala Nr.226 atribuiri · cel mult 246 mii lei
- Universitatea Nationala de Stiinta si Tehnologie Politehnica Bucuresti3 atribuiri · cel mult 109 mii lei
- CONSILIUL CONCURENTEI4 atribuiri · cel mult 102 mii lei
- UNIVERSITATEA POLITEHNICA DIN BUCURESTIo atribuire · cel mult 66 mii lei
- MINISTERUL ECONOMIEI, DIGITALIZĂRII, ANTREPRENORIATULUI SI TURISMULUIo atribuire · cel mult 24 mii lei
- SCOALA GIMNAZIALA NR. 62o atribuire · cel mult 20 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Servicii de mutare / relocare mobilier, echipamente, arhiva documente si produse birotica
13.700 lei · DIRECTIA PENTRU SPORT A MUNICIPIULUI BUCURESTI · CPV 63100000-0 Servicii de manipulare si de depozitare a incarcaturilor (Rev.2)
- Cumpărare directă2 loturi
Reamenaja sala de sport
104.166 lei · Scoala Gimnaziala Nr.22 · CPV 45212290-5 Lucrari de reparatie si de intretinere a complexelor sportive (Rev.2)
- Cumpărare directă
Achizitie mobilier, Ref. 777
42.033,78 lei · Universitatea Nationala de Stiinta si Tehnologie Politehnica Bucuresti · CPV 39154000-6 Echipament de expozitie (Rev.2)
- Cumpărare directă
Panou baschet mobil
14.700 lei · Scoala Gimnaziala Nr.22 · CPV 37400000-2 Articole si echipament de sport (Rev.2)
- Cumpărare directă2 loturi
Panou baschet mobil
29.400 lei · Scoala Gimnaziala Nr.22 · CPV 37400000-2 Articole si echipament de sport (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 6 ianuarie 2021 și 9 aprilie 2025. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.3)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.3)
- 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile (CAEN Rev.3)
- 4643 · Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor (CAEN Rev.3)
- 4646 · Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale (CAEN Rev.3)
- 4647 · Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat (CAEN Rev.3)
- 4649 · Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc (CAEN Rev.3)
- 4650 · Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații (CAEN Rev.3)
- 4664 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN Rev.3)
- 4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.3)
- 4684 · Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (CAEN Rev.3)
- 4686 · Comerț cu ridicata al altor produse intermediare (CAEN Rev.3)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.3)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.3)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.3)
- 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.3)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.3)
- 8210 · Activități de secretariat și servicii suport (CAEN Rev.3)
- 8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Înregistrări mai vechi (6)
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
2010
- Situații financiare depuse pentru anul 2010
2009
- Situații financiare depuse pentru anul 2009
2008
- Situații financiare depuse pentru anul 2008
2004
- Înmatriculare la registrul comerțului
2000
- Înregistrare în scopuri de TVA