ROPLAST TOTAL VIO S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Cornetu, Comuna Cornetu, înmatriculată la 21 martie 2024.
Identitate
- Denumire legală
- ROPLAST TOTAL VIO S.R.L.
- CUI
- 38035359
- Nr. înmatriculare
- J2024002180238
- EUID
- ROONRC.J2024002180238
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 21 martie 2024
Sediu social
- Adresă
- FLACĂRA, nr. 38, Camera 7, Sat Cornetu, Comuna Cornetu, Ilfov
- Localitate
- Sat Cornetu, Comuna Cornetu, Ilfov
- Cod poștal
- 77070
Contact
- Telefon
- 0735 434 320
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 4 iunie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 20.03.2024
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- CHIRVĂSUŢĂ VIOREL — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 65 din 75 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4672, județul Ilfov, peste 15% dintre firmele clasei. Locul 28.450 din 40.375 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 34%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 105.920 lei | 4.467 lei | — | 486.687 lei | 43.657 lei | 443.030 lei |
| 2024 | 159.560 lei | 27.023 lei | 1 | 541.697 lei | 103.134 lei | 438.563 lei |
| 2023 | 149.265 lei | 65.488 lei | — | 572.473 lei | 107.433 lei | 465.040 lei |
| 2022 | 177.585 lei | 75.746 lei | 1 | 428.314 lei | 28.762 lei | 399.552 lei |
| 2021 | 137.980 lei | 3.871 lei | 1 | 382.840 lei | 59.034 lei | 323.806 lei |
| 2020 | 226.070 lei | 51.460 lei | 1 | 377.053 lei | 57.118 lei | 319.935 lei |
| 2019 | 232.080 lei | 93.511 lei | 1 | 327.016 lei | 58.541 lei | 268.475 lei |
| 2018 | 201.895 lei | 115.393 lei | 1 | 249.442 lei | 74.478 lei | 174.964 lei |
| 2017 | 126.950 lei | 59.371 lei | 1 | 79.921 lei | 20.350 lei | 59.571 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 105.920 lei
- Venituri totale
- 112.920 lei
- Cheltuieli totale
- 107.532 lei
- Profit brut
- 5.388 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 4.467 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 51.004 lei
- Active circulante
- 435.683 lei
- Stocuri
- 207.825 lei
- Creanțe
- 182.418 lei
- Casa și conturi la bănci
- 45.440 lei
- Datorii
- 43.657 lei
- Capitaluri
- 443.030 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 159.560 lei
- Venituri totale
- 159.560 lei
- Cheltuieli totale
- 127.357 lei
- Profit brut
- 32.203 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 27.023 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 55.716 lei
- Active circulante
- 485.981 lei
- Stocuri
- 80.335 lei
- Creanțe
- 276.243 lei
- Casa și conturi la bănci
- 129.403 lei
- Datorii
- 103.134 lei
- Capitaluri
- 438.563 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 149.265 lei
- Venituri totale
- 149.265 lei
- Cheltuieli totale
- 72.903 lei
- Profit brut
- 76.362 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 65.488 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 62.698 lei
- Active circulante
- 509.775 lei
- Stocuri
- 121.369 lei
- Creanțe
- 295.158 lei
- Casa și conturi la bănci
- 93.248 lei
- Datorii
- 107.433 lei
- Capitaluri
- 465.040 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 9 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 3020 · Fabricarea materialului rulant (CAEN Rev.3)
- 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4672 · Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN Rev.3)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.3)
- 5520 · Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (CAEN Rev.3)
- 5530 · Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere (CAEN Rev.3)
- 5590 · Alte servicii de cazare (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată din 8 iulie 2026. Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Înmatriculare la registrul comerțului
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017