ROMINEX SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Loc. Balș, Oraș Balș, înmatriculată la 14 martie 1991.
Firma nu este în funcțiune: radiată. Firma a fost radiată din registrul comerțului și nu mai există ca persoană juridică. Starea completă, cu toate mențiunile din registru, este mai jos.
Identitate
- Denumire legală
- ROMINEX SRL
- CUI
- 1522223
- Nr. înmatriculare
- J28/81/1991
- EUID
- ROONRC.J28/81/1991
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 14 martie 1991
Sediu social
- Adresă
- NICOLAE BĂLCESCU, nr. 22, et. 4, CAMERA NR.12, Loc. Balș, Oraș Balș, Olt
- Localitate
- Loc. Balș, Oraș Balș, Olt
- Cod poștal
- 235100
Stare
- Stare ONRC
- radiată (cod 1084, din 8 iul)
- Stare fiscală (ANAF)
- Nu a fost încă interogată.
Situații financiare
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017 | 140.047 lei | 70.029 lei | 3 | 1.494.676 lei | 839.333 lei | 645.971 lei |
| 2016 | 98.698 lei | 23.101 lei | 3 | 1.391.950 lei | 816.008 lei | 575.942 lei |
| 2015 | 196.696 lei | 115.358 lei | 2 | 1.348.446 lei | 696.363 lei | 652.083 lei |
| 2014 | 180.750 lei | -10.560 lei | 5 | 1.351.853 lei | 815.128 lei | 536.725 lei |
| 2013 | 226.474 lei | 98.334 lei | 0 | 1.297.571 lei | 750.286 lei | 547.285 lei |
| 2012 | 0 lei | -134 lei | 0 | 1.726.308 lei | 1.277.357 lei | 448.951 lei |
| 2011 | 14.838 lei | 816 lei | 0 | 1.726.269 lei | 1.277.184 lei | 449.085 lei |
| 2010 | 10.750 lei | -13.365 lei | — | 1.718.755 lei | 1.270.484 lei | 448.271 lei |
| 2009 | — | 114.185 lei | — | 1.634.264 lei | 1.636.831 lei | -2.567 lei |
| 2008 | — | -66.123 lei | — | 1.720.873 lei | 1.837.625 lei | -116.752 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 140.047 lei
- Venituri totale
- 137.088 lei
- Cheltuieli totale
- 65.688 lei
- Profit brut
- 71.400 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 70.029 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.012.200 lei
- Active circulante
- 482.476 lei
- Stocuri
- 96.702 lei
- Creanțe
- 238.525 lei
- Casa și conturi la bănci
- 147.249 lei
- Datorii
- 839.333 lei
- Capitaluri
- 645.971 lei
- Capital subscris vărsat
- 20.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 98.698 lei
- Venituri totale
- 100.073 lei
- Cheltuieli totale
- 75.984 lei
- Profit brut
- 24.089 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 23.101 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.012.200 lei
- Active circulante
- 379.750 lei
- Stocuri
- 97.274 lei
- Creanțe
- 238.525 lei
- Casa și conturi la bănci
- 43.951 lei
- Datorii
- 816.008 lei
- Capitaluri
- 575.942 lei
- Capital subscris vărsat
- 20.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 196.696 lei
- Venituri totale
- 223.792 lei
- Cheltuieli totale
- 101.707 lei
- Profit brut
- 122.085 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 115.358 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.012.200 lei
- Active circulante
- 336.246 lei
- Stocuri
- 94.150 lei
- Creanțe
- 238.525 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.571 lei
- Datorii
- 696.363 lei
- Capitaluri
- 652.083 lei
- Capital subscris vărsat
- 20.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 10 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN Rev.2)
- 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
- 4721 · Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4724 · Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4725 · Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4729 · Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4776 · Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare (CAEN Rev.2)
- 5610 · Restaurante (CAEN Rev.2)
- 8730 · Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure (CAEN Rev.2)
- 9602 · Coafură și alte activități de înfrumusețare (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
2010
- Situații financiare depuse pentru anul 2010
2009
- Situații financiare depuse pentru anul 2009
2008
- Situații financiare depuse pentru anul 2008
1991
- Înmatriculare la registrul comerțului