Sari la conținut
Sâmbătă, 5 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 32 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

ROAD CONSTRUCT TRANSILVANIA SRL

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Cluj-Napoca, înmatriculată la 15 septembrie 2016.

Identitate

Denumire legală
ROAD CONSTRUCT TRANSILVANIA SRL
CUI
36529011
Nr. înmatriculare
J2016003378127
EUID
ROONRC.J2016003378127
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
15 septembrie 2016

Sediu social

Adresă
Turnu Roșu, nr. 15D, et. parter, ap. 1, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
Localitate
Municipiul Cluj-Napoca, Cluj

Contact

Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 19 martie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 1 dec)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 15.09.2016
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • GRIVASE EMIL CĂTĂLIN — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
647 mii lei02016: 9 mii lei2017: 38 mii lei2018: 80 mii lei2019: 68 mii lei2020: 97 mii lei2021: 128 mii lei2022: 191 mii lei2023: 396 mii lei2024: 647 mii lei2025: 214 mii lei20172019202120232025
Rezultat net
458 mii lei02016: 3 mii lei2017: 17 mii lei2018: 61 mii lei2019: 16 mii lei2020: 44 mii lei2021: 81 mii lei2022: 116 mii lei2023: 80 mii lei2024: 458 mii lei2025: 69 mii lei20172019202120232025

Poziție în sector

Locul 649 din 1.233 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7112, județul Cluj, peste 47% dintre firmele clasei. Locul 21.230 din 42.438 în tot județul, și locul 13.034 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 67%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2025213.500 lei69.490 lei187.579 lei17.849 lei69.730 lei
2024646.900 lei457.767 lei1830.404 lei304.041 lei526.363 lei
2023395.800 lei80.408 lei1328.501 lei240.406 lei88.095 lei
2022190.500 lei115.998 lei1126.800 lei10.562 lei116.238 lei
2021127.570 lei80.828 lei1137.770 lei9.142 lei128.628 lei
202096.550 lei44.261 lei174.873 lei1.073 lei73.800 lei
201967.657 lei16.476 lei154.560 lei521 lei54.039 lei
201880.000 lei61.323 lei162.822 lei1.259 lei61.563 lei
201737.500 lei16.689 lei117.483 lei554 lei16.929 lei
20169.000 lei3.359 lei14.702 lei1.143 lei3.559 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
213.500 lei
Venituri totale
218.180 lei
Cheltuieli totale
146.557 lei
Profit brut
71.623 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
69.490 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
25.980 lei
Active circulante
61.599 lei
Stocuri
Creanțe
44.741 lei
Casa și conturi la bănci
16.858 lei
Datorii
17.849 lei
Capitaluri
69.730 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
646.900 lei
Venituri totale
651.355 lei
Cheltuieli totale
181.063 lei
Profit brut
470.292 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
457.767 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
3.846 lei
Active circulante
826.558 lei
Stocuri
Creanțe
257.059 lei
Casa și conturi la bănci
569.499 lei
Datorii
304.041 lei
Capitaluri
526.363 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
395.800 lei
Venituri totale
395.801 lei
Cheltuieli totale
311.910 lei
Profit brut
83.891 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
80.408 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
3.753 lei
Active circulante
324.748 lei
Stocuri
Creanțe
305.532 lei
Casa și conturi la bănci
19.216 lei
Datorii
240.406 lei
Capitaluri
88.095 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 10 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Contracte publice

  • 3 cumpărături directe, de la o autoritate contractantă (2023) · valoare însumată de cel mult 270 mii lei

Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.

Autoritatea contractantă

Ultimele 2 atribuiri

  1. Cumpărare directă

    SERVICII DE VERIFICARE DOCUMENTATIE TEHNICA -LUCRARI EFICIENTIZARE CASA DE CULTURA ORAS VICTORIA

    80.000 lei · ORASUL VICTORIA · CPV 71356100-9 Servicii de control tehnic (Rev.2)

  2. Cumpărare directă2 loturi

    VERIFICARI TEHNICE DE CALITATE PE SPECIALITATI 7BL

    140.000 lei · ORASUL VICTORIA · CPV 71328000-3 Servicii de verificare a proiectelor de structuri portante (Rev.2)

Clasamentul contractelor publice din Cluj

Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 10 octombrie 2023 și 16 octombrie 2023. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
    • Înregistrare în scopuri de TVA
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  8. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
  9. 2017

    • Situații financiare depuse pentru anul 2017
  10. 2016

    • Situații financiare depuse pentru anul 2016
    • Înmatriculare la registrul comerțului

Înapoi sus ↑