RIV-MAR-MET S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Loc. Baia Sprie, Oraș Baia Sprie, înmatriculată la 2 octombrie 2015.
Identitate
- Denumire legală
- RIV-MAR-MET S.R.L.
- CUI
- 35082500
- Nr. înmatriculare
- J24/975/2015
- EUID
- ROONRC.J24/975/2015
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 2 octombrie 2015
Sediu social
- Adresă
- CĂRĂMIZILOR, nr. 25, Loc. Baia Sprie, Oraș Baia Sprie, Maramureș
- Localitate
- Loc. Baia Sprie, Oraș Baia Sprie, Maramureș
- Cod poștal
- 435100
Contact
- Telefon
- 0756 588 089
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 28 octombrie 2024. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 feb)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 02.10.2015
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- RAŢIU LIVIU IOAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 4 din 5 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4677, județul Maramureș. Locul 3.743 din 13.678 în tot județul, și locul 2.880 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 13%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 651.652 lei | 9.147 lei | 3 | 346.607 lei | 125.267 lei | 221.340 lei |
| 2024 | 752.268 lei | 27.805 lei | 3 | 340.782 lei | 128.589 lei | 212.193 lei |
| 2023 | 838.671 lei | 69.408 lei | 2 | 300.664 lei | 116.276 lei | 184.388 lei |
| 2022 | 732.049 lei | 5.679 lei | 2 | 252.485 lei | 137.505 lei | 114.980 lei |
| 2021 | 966.284 lei | 48.769 lei | 1 | 208.572 lei | 99.271 lei | 109.301 lei |
| 2020 | 410.828 lei | 13.569 lei | 1 | 158.826 lei | 98.294 lei | 60.532 lei |
| 2019 | 390.732 lei | 14.370 lei | 1 | 122.174 lei | 75.211 lei | 46.963 lei |
| 2018 | 398.353 lei | 18.997 lei | 1 | 81.355 lei | 48.762 lei | 32.593 lei |
| 2017 | 232.352 lei | 16.339 lei | 1 | 45.333 lei | 31.736 lei | 13.597 lei |
| 2016 | 63.390 lei | -2.045 lei | 1 | 8.609 lei | 11.352 lei | -2.743 lei |
| 2015 | 0 lei | -898 lei | 1 | 233 lei | 931 lei | -698 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 651.652 lei
- Venituri totale
- 651.652 lei
- Cheltuieli totale
- 640.966 lei
- Profit brut
- 10.686 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 9.147 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 5.494 lei
- Active circulante
- 341.113 lei
- Stocuri
- 164.655 lei
- Creanțe
- 96.659 lei
- Casa și conturi la bănci
- 79.799 lei
- Datorii
- 125.267 lei
- Capitaluri
- 221.340 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 752.268 lei
- Venituri totale
- 752.268 lei
- Cheltuieli totale
- 709.441 lei
- Profit brut
- 42.827 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 27.805 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 6.116 lei
- Active circulante
- 334.666 lei
- Stocuri
- 185.609 lei
- Creanțe
- 51.733 lei
- Casa și conturi la bănci
- 97.324 lei
- Datorii
- 128.589 lei
- Capitaluri
- 212.193 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 838.671 lei
- Venituri totale
- 838.671 lei
- Cheltuieli totale
- 761.548 lei
- Profit brut
- 77.123 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 69.408 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.894 lei
- Active circulante
- 297.770 lei
- Stocuri
- 149.879 lei
- Creanțe
- 78.815 lei
- Casa și conturi la bănci
- 69.076 lei
- Datorii
- 116.276 lei
- Capitaluri
- 184.388 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 11 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 2222 · Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic (CAEN Rev.2)
- 3811 · Colectarea deșeurilor nepericuloase (CAEN Rev.2)
- 3812 · Colectarea deșeurilor periculoase (CAEN Rev.2)
- 3832 · Recuperarea materialelor reciclabile sortate (CAEN Rev.2)
- 4677 · Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor (CAEN Rev.2)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
- Înregistrare în scopuri de TVA
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
- Înmatriculare la registrul comerțului