Sari la conținut
Joi, 3 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 31 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

RET UTILAJE SRL

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Oraș Popești Leordeni, înmatriculată la 19 februarie 2016.

Identitate

Denumire legală
RET UTILAJE SRL
CUI
6102921
Nr. înmatriculare
J2016000695238
EUID
ROONRC.J2016000695238
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
19 februarie 2016

Sediu social

Adresă
OLTENIȚEI, nr. 221, Oraș Popești Leordeni, Ilfov
Localitate
Oraș Popești Leordeni, Ilfov
Cod poștal
77160

Contact

Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 13 mai 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 29 aug)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
TRANSFER(SOSIRE) din data 18.02.2016
Sursa ANAF
actualizat 29 aug

Reprezentanți

  • MIHĂILĂ CODRIN DRAGOȘ — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
81,1 mil. lei02008: 33,5 mil. lei2009: 12,6 mil. lei2010: 14,5 mil. lei2011: 22,4 mil. lei2012: 15,6 mil. lei2013: 23,9 mil. lei2014: 30,3 mil. lei2015: 47,2 mil. lei2016: 14,8 mil. lei2017: 38,1 mil. lei2018: 54,9 mil. lei2019: 64,0 mil. lei2020: 47,3 mil. lei2021: 39,8 mil. lei2022: 59,1 mil. lei2023: 81,1 mil. lei2024: 59,4 mil. lei2025: 73,0 mil. lei200920112013201520172019202120232025
Rezultat net
8,8 mil. lei02008: 4,2 mil. lei2009: 797 mii lei2010: 929 mii lei2011: 1,7 mil. lei2012: 1,4 mil. lei2013: 1,7 mil. lei2014: 2,9 mil. lei2015: 4,9 mil. lei2016: 1,0 mil. lei2017: 3,5 mil. lei2018: 5,3 mil. lei2019: 5,5 mil. lei2020: 4,1 mil. lei2021: 3,4 mil. lei2022: 5,2 mil. lei2023: 8,8 mil. lei2024: 3,6 mil. lei2025: 4,6 mil. lei200920112013201520172019202120232025

Poziție în sector

Locul 12 din 35 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4663, județul Ilfov, peste 69% dintre firmele clasei. Locul 349 din 40.494 în tot județul, și locul 795 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 23%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
202572.999.548 lei4.649.365 lei3033.420.387 lei18.614.306 lei14.851.643 lei
202459.424.066 lei3.591.421 lei3030.224.816 lei20.074.591 lei10.202.278 lei
202381.075.645 lei8.770.974 lei2939.851.453 lei25.784.806 lei14.110.857 lei
202259.107.600 lei5.159.399 lei2828.964.675 lei23.653.429 lei5.339.882 lei
202139.790.469 lei3.449.290 lei2719.585.423 lei6.179.718 lei13.430.483 lei
202047.282.285 lei4.125.141 lei2820.069.029 lei5.483.532 lei14.606.811 lei
201963.972.093 lei5.452.427 lei2927.246.807 lei10.168.143 lei17.081.670 lei
201854.890.174 lei5.347.733 lei3129.808.621 lei13.225.355 lei16.619.243 lei
201738.094.259 lei3.530.250 lei2817.426.570 lei6.177.147 lei11.271.510 lei
201614.847.567 lei1.037.067 lei3115.775.715 lei4.031.739 lei11.741.261 lei
201547.243.062 lei4.914.851 lei3124.801.723 lei4.119.215 lei20.643.712 lei
201430.319.543 lei2.875.276 lei2825.109.908 lei8.002.816 lei17.028.861 lei
201323.907.571 lei1.740.021 lei2620.849.357 lei4.823.115 lei16.049.503 lei
201215.613.836 lei1.378.560 lei2618.442.782 lei2.898.826 lei15.569.850 lei
201122.428.325 lei1.703.531 lei2517.472.240 lei2.275.471 lei15.241.290 lei
201014.481.106 lei928.917 lei2319.324.474 lei4.965.818 lei14.377.760 lei
200912.621.823 lei796.918 lei2520.478.414 lei3.889.420 lei16.616.581 lei
200833.456.103 lei4.163.810 lei2925.015.871 lei8.280.772 lei16.769.664 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
72.999.548 lei
Venituri totale
73.240.049 lei
Cheltuieli totale
67.824.134 lei
Profit brut
5.415.915 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
4.649.365 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
4.933.723 lei
Active circulante
28.486.664 lei
Stocuri
12.267.041 lei
Creanțe
2.193.787 lei
Casa și conturi la bănci
14.025.836 lei
Datorii
18.614.306 lei
Capitaluri
14.851.643 lei
Capital subscris vărsat
10.000 lei
Număr mediu de salariați
30

2024 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
59.424.066 lei
Venituri totale
59.521.685 lei
Cheltuieli totale
55.226.739 lei
Profit brut
4.294.946 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
3.591.421 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
4.653.278 lei
Active circulante
25.571.538 lei
Stocuri
10.369.897 lei
Creanțe
4.646.348 lei
Casa și conturi la bănci
10.555.293 lei
Datorii
20.074.591 lei
Capitaluri
10.202.278 lei
Capital subscris vărsat
10.000 lei
Număr mediu de salariați
30

2023 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
81.075.645 lei
Venituri totale
81.638.906 lei
Cheltuieli totale
71.579.123 lei
Profit brut
10.059.783 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
8.770.974 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
4.258.117 lei
Active circulante
35.593.336 lei
Stocuri
11.593.683 lei
Creanțe
8.825.501 lei
Casa și conturi la bănci
15.174.152 lei
Datorii
25.784.806 lei
Capitaluri
14.110.857 lei
Capital subscris vărsat
10.000 lei
Număr mediu de salariați
29

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Contracte publice

  • 771 de cumpărături directe, de la 249 de autorități contractante (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 8,9 mil. lei
  • 82 de atribuiri, de la 69 de autorități contractante (2018–2026) · valoare însumată de cel mult 125,6 mil. lei

Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.

Cei mai mari cumpărători

Ultimele 5 atribuiri

  1. Cumpărare directă

    CUPA DE TALUZARE FIXA 1000MM kubota kx019-4

    4.000 lei · ORASUL HOREZU - CONSILIUL LOCAL HOREZU · CPV 42420000-6 Cupe, bene, graifare si clesti pentru macarale sau pentru excavatoare (Rev.2)

  2. Cumpărare directă

    Reparatie nacela GSR E219PX SN 4964

    4.230 lei · Universitatea Nationala de Stiinta si Tehnologie Politehnica Bucuresti · CPV 50112100-4 Servicii de reparare a automobilelor (Rev.2)

  3. Cumpărare directă

    PLANETARA FATA STG/DR+FLANSA CV CARDAN

    11.103,48 lei · APAVIL SA · CPV 43640000-1 Piese pentru excavatoare (Rev.2)

  4. Cumpărare directă

    Serviciu de revizie periodica pentru nacela MAGNI DAB 28RT

    15.832,93 lei · UNITATEA MILITARA 01575 BUCURESTI · CPV 50532300-6 Servicii de reparare si de intretinere a generatoarelor (Rev.2)

  5. Cumpărare directă

    Revizie in garantie buldoexcavator Hidromek

    6.098,50 lei · APASERV SATU MARE S.A. · CPV 50114200-9 Servicii de intretinere a camioanelor (Rev.2)

Clasamentul contractelor publice din Ilfov

Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 3 mai 2018 și 29 iunie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  8. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
  9. 2017

    • Situații financiare depuse pentru anul 2017
  10. 2016

    • Situații financiare depuse pentru anul 2016
    • Înmatriculare la registrul comerțului
  11. 2015

    • Situații financiare depuse pentru anul 2015
  12. 2014

    • Situații financiare depuse pentru anul 2014
  13. 2013

    • Situații financiare depuse pentru anul 2013

Sunt afișate cele mai recente 14 din 20 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.

Înapoi sus ↑