RES ENERGY SERVICES S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Constanța, înmatriculată la 26 ianuarie 2021.
Identitate
- Denumire legală
- RES ENERGY SERVICES S.R.L.
- CUI
- 34091550
- Nr. înmatriculare
- J2021000213139
- EUID
- ROONRC.J2021000213139
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 26 ianuarie 2021
Sediu social
- Adresă
- GRIVIȚEI, nr. 20, et. 1, ap. 1, Municipiul Constanța, Constanța
- Localitate
- Municipiul Constanța, Constanța
- Cod poștal
- 900676
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 26 mar)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 25.01.2021
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- BRANDT HENRIK NORGGARD — administrator
- CERESA ALESSANDRO — administrator
- HUNTER IAN GEORGE — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 4 din 78 după cifra de afaceri în clasa CAEN 3312, județul Constanța, peste 96% dintre firmele clasei. Locul 697 din 26.023 în tot județul, și locul 665 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 7%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 13.022.066 lei | 7.584 lei | 26 | 12.131.633 lei | 10.376.006 lei | 1.413.170 lei |
| 2024 | 14.047.783 lei | 154.959 lei | 34 | 10.860.811 lei | 8.768.858 lei | 1.405.586 lei |
| 2023 | 15.365.809 lei | -91.258 lei | 33 | 10.750.919 lei | 8.838.925 lei | 1.250.627 lei |
| 2022 | 6.614.456 lei | 82.405 lei | 27 | 5.852.552 lei | 4.378.776 lei | 1.341.885 lei |
| 2021 | 7.692.682 lei | -276.217 lei | 27 | 4.856.620 lei | 3.481.681 lei | 1.259.480 lei |
| 2020 | 13.685.025 lei | -1.365.631 lei | 61 | 7.419.113 lei | 5.789.264 lei | 1.535.697 lei |
| 2019 | 15.973.583 lei | -5.674 lei | 63 | 8.379.723 lei | 5.615.817 lei | 2.901.328 lei |
| 2018 | 13.613.503 lei | 1.492.417 lei | 61 | 7.157.789 lei | 4.341.316 lei | 2.907.002 lei |
| 2017 | 9.229.062 lei | -95.133 lei | 47 | 5.344.112 lei | 3.872.925 lei | 1.414.585 lei |
| 2016 | 7.056.168 lei | 1.112.991 lei | 40 | 4.756.342 lei | 3.170.602 lei | 1.589.138 lei |
| 2015 | 2.734.515 lei | 310.147 lei | 14 | 3.603.373 lei | 3.127.226 lei | 476.147 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 13.022.066 lei
- Venituri totale
- 16.015.221 lei
- Cheltuieli totale
- 15.957.374 lei
- Profit brut
- 57.847 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 7.584 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 71.998 lei
- Active circulante
- 12.059.635 lei
- Stocuri
- 4.970.411 lei
- Creanțe
- 6.286.826 lei
- Casa și conturi la bănci
- 802.398 lei
- Datorii
- 10.376.006 lei
- Capitaluri
- 1.413.170 lei
- Capital subscris vărsat
- 166.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 26
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 14.047.783 lei
- Venituri totale
- 14.409.796 lei
- Cheltuieli totale
- 14.229.508 lei
- Profit brut
- 180.288 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 154.959 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 332.379 lei
- Active circulante
- 10.528.432 lei
- Stocuri
- 5.782.173 lei
- Creanțe
- 4.409.023 lei
- Casa și conturi la bănci
- 337.236 lei
- Datorii
- 8.768.858 lei
- Capitaluri
- 1.405.586 lei
- Capital subscris vărsat
- 166.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 34
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 15.365.809 lei
- Venituri totale
- 15.471.649 lei
- Cheltuieli totale
- 15.543.771 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 72.122 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 91.258 lei
- Active imobilizate
- 378.261 lei
- Active circulante
- 10.372.658 lei
- Stocuri
- 4.501.491 lei
- Creanțe
- 4.714.171 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.156.996 lei
- Datorii
- 8.838.925 lei
- Capitaluri
- 1.250.627 lei
- Capital subscris vărsat
- 166.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 33
2022 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 6.614.456 lei
- Venituri totale
- 7.185.685 lei
- Cheltuieli totale
- 7.103.280 lei
- Profit brut
- 82.405 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 82.405 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 170.641 lei
- Active circulante
- 5.681.911 lei
- Stocuri
- 592.198 lei
- Creanțe
- 4.411.271 lei
- Casa și conturi la bănci
- 678.442 lei
- Datorii
- 4.378.776 lei
- Capitaluri
- 1.341.885 lei
- Capital subscris vărsat
- 166.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 27
2021 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 7.692.682 lei
- Venituri totale
- 7.744.903 lei
- Cheltuieli totale
- 8.021.120 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 276.217 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 276.217 lei
- Active imobilizate
- 182.868 lei
- Active circulante
- 4.673.752 lei
- Stocuri
- 294.102 lei
- Creanțe
- 2.640.916 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.738.734 lei
- Datorii
- 3.481.681 lei
- Capitaluri
- 1.259.480 lei
- Capital subscris vărsat
- 166.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 27
2020 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 13.685.025 lei
- Venituri totale
- 13.843.472 lei
- Cheltuieli totale
- 15.209.103 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 1.365.631 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 1.365.631 lei
- Active imobilizate
- 230.877 lei
- Active circulante
- 7.188.236 lei
- Stocuri
- 201.377 lei
- Creanțe
- 5.015.773 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.971.086 lei
- Datorii
- 5.789.264 lei
- Capitaluri
- 1.535.697 lei
- Capital subscris vărsat
- 166.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 61
2019 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 15.973.583 lei
- Venituri totale
- 16.122.904 lei
- Cheltuieli totale
- 16.094.688 lei
- Profit brut
- 28.216 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 5.674 lei
- Active imobilizate
- 453.654 lei
- Active circulante
- 7.926.069 lei
- Stocuri
- 144.032 lei
- Creanțe
- 6.586.116 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.195.921 lei
- Datorii
- 5.615.817 lei
- Capitaluri
- 2.901.328 lei
- Capital subscris vărsat
- 166.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 63
2018 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 13.613.503 lei
- Venituri totale
- 13.696.375 lei
- Cheltuieli totale
- 11.991.551 lei
- Profit brut
- 1.704.824 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.492.417 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 740.908 lei
- Active circulante
- 6.416.881 lei
- Stocuri
- 199.113 lei
- Creanțe
- 5.596.308 lei
- Casa și conturi la bănci
- 621.460 lei
- Datorii
- 4.341.316 lei
- Capitaluri
- 2.907.002 lei
- Capital subscris vărsat
- 166.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 61
2017 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 9.229.062 lei
- Venituri totale
- 9.300.063 lei
- Cheltuieli totale
- 9.306.745 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 6.682 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 95.133 lei
- Active imobilizate
- 982.830 lei
- Active circulante
- 4.361.282 lei
- Stocuri
- 134.048 lei
- Creanțe
- 4.092.213 lei
- Casa și conturi la bănci
- 135.021 lei
- Datorii
- 3.872.925 lei
- Capitaluri
- 1.414.585 lei
- Capital subscris vărsat
- 166.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 47
2016 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 7.056.168 lei
- Venituri totale
- 7.157.948 lei
- Cheltuieli totale
- 5.814.831 lei
- Profit brut
- 1.343.117 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.112.991 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.066.336 lei
- Active circulante
- 3.690.006 lei
- Stocuri
- 199.763 lei
- Creanțe
- 3.313.007 lei
- Casa și conturi la bănci
- 177.236 lei
- Datorii
- 3.170.602 lei
- Capitaluri
- 1.589.138 lei
- Capital subscris vărsat
- 166.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 40
2015 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 2.734.515 lei
- Venituri totale
- 2.763.771 lei
- Cheltuieli totale
- 2.393.161 lei
- Profit brut
- 370.610 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 310.147 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.258.712 lei
- Active circulante
- 2.344.661 lei
- Stocuri
- 153.977 lei
- Creanțe
- 2.163.830 lei
- Casa și conturi la bănci
- 26.854 lei
- Datorii
- 3.127.226 lei
- Capitaluri
- 476.147 lei
- Capital subscris vărsat
- 166.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 14
Contracte publice
- 2 cumpărături directe, de la o autoritate contractantă (2021) · valoare însumată de cel mult 4 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Autoritatea contractantă
- Primaria Rosiorii de Vede2 atribuiri · cel mult 4 mii lei
Ultima atribuire
- Cumpărare directă2 loturi
VENTILATOR 120-170 C TL - ADPP - centrala fotovoltaica
2.332 lei · Primaria Rosiorii de Vede · CPV 42522000-1 Alte ventilatoare decat cele de uz casnic (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 13 decembrie 2021 și 13 decembrie 2021. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 3312 · Repararea mașinilor (CAEN Rev.2)
- 3314 · Repararea echipamentelor electrice (CAEN Rev.2)
- 3319 · Repararea altor echipamente (CAEN Rev.2)
- 3320 · Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale (CAEN Rev.2)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.2)
- 7120 · Activități de testări și analize tehnice (CAEN Rev.2)
- 7410 · Activități de design specializat (CAEN Rev.2)
- 7490 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înmatriculare la registrul comerțului
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
- Înregistrare în scopuri de TVA