RENEW MWB GROUP S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Loc. Brezoi, Oraș Brezoi, înmatriculată la 22 ianuarie 2016.
Identitate
- Denumire legală
- RENEW MWB GROUP S.R.L.
- CUI
- 35473974
- Nr. înmatriculare
- J38/62/2016
- EUID
- ROONRC.J38/62/2016
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 22 ianuarie 2016
Sediu social
- Adresă
- TRANDAFIRILOR, nr. 26, Loc. Brezoi, Oraș Brezoi, Vâlcea
- Localitate
- Loc. Brezoi, Oraș Brezoi, Vâlcea
- Cod poștal
- 245500
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 10 apr)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 22.01.2016
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- MĂRGULESCU LUCIA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 97 din 390 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4120, județul Vâlcea, peste 75% dintre firmele clasei. Locul 1.923 din 9.337 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 160%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 868.364 lei | 64.723 lei | — | 809.792 lei | 556.682 lei | 253.110 lei |
| 2024 | 333.701 lei | -8.806 lei | — | 288.997 lei | 100.610 lei | 188.387 lei |
| 2023 | 991.517 lei | 214.401 lei | — | 386.352 lei | 27.159 lei | 359.193 lei |
| 2022 | 314.050 lei | 94.991 lei | — | 425.835 lei | 281.043 lei | 144.792 lei |
| 2021 | 0 lei | -20.509 lei | — | 73.434 lei | 23.633 lei | 49.801 lei |
| 2020 | 38.000 lei | 14.365 lei | — | 120.568 lei | 32.358 lei | 88.210 lei |
| 2019 | 158.987 lei | 62.835 lei | 1 | 163.155 lei | 27.310 lei | 135.845 lei |
| 2018 | 89.500 lei | 766 lei | — | 105.417 lei | 32.416 lei | 73.001 lei |
| 2017 | 187.616 lei | 57.901 lei | 1 | 97.675 lei | 25.440 lei | 72.235 lei |
| 2016 | 97.310 lei | 14.134 lei | 1 | 35.451 lei | 21.117 lei | 14.334 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 868.364 lei
- Venituri totale
- 868.410 lei
- Cheltuieli totale
- 791.217 lei
- Profit brut
- 77.193 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 64.723 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 809.792 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 746.835 lei
- Casa și conturi la bănci
- 62.957 lei
- Datorii
- 556.682 lei
- Capitaluri
- 253.110 lei
- Capital subscris vărsat
- 210 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 333.701 lei
- Venituri totale
- 333.759 lei
- Cheltuieli totale
- 338.595 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 4.836 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 8.806 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 288.997 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 232.223 lei
- Casa și conturi la bănci
- 56.774 lei
- Datorii
- 100.610 lei
- Capitaluri
- 188.387 lei
- Capital subscris vărsat
- 210 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 991.517 lei
- Venituri totale
- 1.016.439 lei
- Cheltuieli totale
- 765.971 lei
- Profit brut
- 250.468 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 214.401 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 7.781 lei
- Active circulante
- 378.571 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 54.781 lei
- Casa și conturi la bănci
- 323.790 lei
- Datorii
- 27.159 lei
- Capitaluri
- 359.193 lei
- Capital subscris vărsat
- 210 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 314.050 lei
- Venituri totale
- 314.050 lei
- Cheltuieli totale
- 209.637 lei
- Profit brut
- 104.413 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 94.991 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 13.913 lei
- Active circulante
- 411.922 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 42.176 lei
- Casa și conturi la bănci
- 369.746 lei
- Datorii
- 281.043 lei
- Capitaluri
- 144.792 lei
- Capital subscris vărsat
- 210 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 20.509 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 20.509 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 20.509 lei
- Active imobilizate
- 28.907 lei
- Active circulante
- 44.527 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 21.783 lei
- Casa și conturi la bănci
- 22.744 lei
- Datorii
- 23.633 lei
- Capitaluri
- 49.801 lei
- Capital subscris vărsat
- 210 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 38.000 lei
- Venituri totale
- 46.280 lei
- Cheltuieli totale
- 30.799 lei
- Profit brut
- 15.481 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 14.365 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 61.805 lei
- Active circulante
- 58.763 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 51.204 lei
- Casa și conturi la bănci
- 7.559 lei
- Datorii
- 32.358 lei
- Capitaluri
- 88.210 lei
- Capital subscris vărsat
- 210 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 158.987 lei
- Venituri totale
- 182.487 lei
- Cheltuieli totale
- 117.157 lei
- Profit brut
- 65.330 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 62.835 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 83.949 lei
- Active circulante
- 79.206 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 5.651 lei
- Casa și conturi la bănci
- 73.555 lei
- Datorii
- 27.310 lei
- Capitaluri
- 135.845 lei
- Capital subscris vărsat
- 210 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 89.500 lei
- Venituri totale
- 89.500 lei
- Cheltuieli totale
- 87.839 lei
- Profit brut
- 1.661 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 766 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 37.695 lei
- Active circulante
- 67.722 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 37.896 lei
- Casa și conturi la bănci
- 29.826 lei
- Datorii
- 32.416 lei
- Capitaluri
- 73.001 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 187.616 lei
- Venituri totale
- 187.616 lei
- Cheltuieli totale
- 127.839 lei
- Profit brut
- 59.777 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 57.901 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 97.675 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 51.823 lei
- Casa și conturi la bănci
- 45.852 lei
- Datorii
- 25.440 lei
- Capitaluri
- 72.235 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 97.310 lei
- Venituri totale
- 97.636 lei
- Cheltuieli totale
- 81.549 lei
- Profit brut
- 16.087 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 14.134 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 520 lei
- Active circulante
- 34.931 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 6.781 lei
- Casa și conturi la bănci
- 28.150 lei
- Datorii
- 21.117 lei
- Capitaluri
- 14.334 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Contracte publice
- o cumpărare directă, de la o autoritate contractantă (2023) · valoare însumată de cel mult 395 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Autoritatea contractantă
- MUNICIPIUL CURTEA DE ARGESo atribuire · cel mult 395 mii lei
Ultima atribuire
- Cumpărare directă
Lucrari de deviere si inlocuire conducta DN 500 – St.Tratare apa Cerbureni, potrivit deviz oferta;
395.000 lei · MUNICIPIUL CURTEA DE ARGES · CPV 44162500-8 Conducte de apa potabila (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 13 martie 2023 și 13 martie 2023. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 0811 · Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei (CAEN Rev.2)
- 0812 · Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului (CAEN Rev.2)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4299 · Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.2)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4531 · Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
- 4532 · Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
- 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.2)
- 7711 · Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare (CAEN Rev.2)
- 7712 · Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele (CAEN Rev.2)
- 7732 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
- Înregistrare în scopuri de TVA
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
- Înmatriculare la registrul comerțului