REFALCO DESIGN SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Miroslava, Comuna Miroslava, înmatriculată la 2 octombrie 2009.
Identitate
- Denumire legală
- REFALCO DESIGN SRL
- CUI
- 26058880
- Nr. înmatriculare
- J2009001548227
- EUID
- ROONRC.J2009001548227
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 2 octombrie 2009
Sediu social
- Adresă
- CONSTANTIN LANGA, nr. 68, parter, corp 1, biroul 1, Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iași
- Localitate
- Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iași
- Cod poștal
- 707305
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 6 oct)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 02.10.2009
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- LOZOVANU VASILE-ILIE — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 17 din 85 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4683, județul Iași, peste 81% dintre firmele clasei. Locul 1.217 din 25.162 în tot județul, și locul 1.518 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 10%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6.254.828 lei | 119.945 lei | 11 | 2.989.572 lei | 588.633 lei | 2.400.939 lei |
| 2024 | 6.966.492 lei | 259.134 lei | 11 | 3.604.851 lei | 212.746 lei | 3.392.105 lei |
| 2023 | 7.337.517 lei | 367.582 lei | 11 | 3.599.990 lei | 467.020 lei | 3.132.970 lei |
| 2022 | 8.120.299 lei | 314.678 lei | 11 | 3.571.361 lei | 805.973 lei | 2.765.388 lei |
| 2021 | 7.494.340 lei | 356.021 lei | 11 | 2.990.606 lei | 539.896 lei | 2.450.710 lei |
| 2020 | 5.895.485 lei | 150.843 lei | 10 | 2.856.744 lei | 762.055 lei | 2.094.689 lei |
| 2019 | 6.504.203 lei | 232.363 lei | 12 | 3.312.834 lei | 1.338.668 lei | 1.974.166 lei |
| 2018 | 6.362.175 lei | 217.200 lei | 13 | 2.884.153 lei | 1.142.350 lei | 1.741.803 lei |
| 2017 | 6.190.276 lei | 215.431 lei | 14 | 2.996.799 lei | 1.621.796 lei | 1.375.003 lei |
| 2016 | 5.114.130 lei | 189.348 lei | 11 | 2.657.259 lei | 1.497.688 lei | 1.159.571 lei |
| 2015 | 4.977.091 lei | 147.884 lei | 11 | 1.626.090 lei | 655.867 lei | 970.223 lei |
| 2014 | 4.711.630 lei | 51.233 lei | 10 | 1.449.291 lei | 627.512 lei | 821.779 lei |
| 2013 | 4.680.652 lei | 256.533 lei | 10 | 1.188.765 lei | 418.219 lei | 770.546 lei |
| 2012 | 4.108.496 lei | 272.359 lei | 5 | 769.840 lei | 257.410 lei | 514.013 lei |
| 2011 | 2.684.054 lei | 143.250 lei | — | 581.558 lei | 341.404 lei | 241.454 lei |
| 2010 | 1.607.004 lei | 96.174 lei | — | 305.236 lei | 208.332 lei | 98.204 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 6.254.828 lei
- Venituri totale
- 7.399.403 lei
- Cheltuieli totale
- 7.250.300 lei
- Profit brut
- 149.103 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 119.945 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 798.744 lei
- Active circulante
- 2.190.828 lei
- Stocuri
- 569.799 lei
- Creanțe
- 887.683 lei
- Casa și conturi la bănci
- 233.346 lei
- Datorii
- 588.633 lei
- Capitaluri
- 2.400.939 lei
- Capital subscris vărsat
- 150.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 11
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 6.966.492 lei
- Venituri totale
- 8.061.108 lei
- Cheltuieli totale
- 7.754.243 lei
- Profit brut
- 306.865 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 259.134 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 855.747 lei
- Active circulante
- 2.749.104 lei
- Stocuri
- 629.024 lei
- Creanțe
- 814.287 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.305.793 lei
- Datorii
- 212.746 lei
- Capitaluri
- 3.392.105 lei
- Capital subscris vărsat
- 150.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 11
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 7.337.517 lei
- Venituri totale
- 8.880.667 lei
- Cheltuieli totale
- 8.447.797 lei
- Profit brut
- 432.870 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 367.582 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 844.786 lei
- Active circulante
- 2.755.204 lei
- Stocuri
- 855.739 lei
- Creanțe
- 768.117 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.131.348 lei
- Datorii
- 467.020 lei
- Capitaluri
- 3.132.970 lei
- Capital subscris vărsat
- 150.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 11
2022 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 8.120.299 lei
- Venituri totale
- 9.430.323 lei
- Cheltuieli totale
- 9.064.759 lei
- Profit brut
- 365.564 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 314.678 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 735.992 lei
- Active circulante
- 2.835.369 lei
- Stocuri
- 789.066 lei
- Creanțe
- 823.119 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.223.184 lei
- Datorii
- 805.973 lei
- Capitaluri
- 2.765.388 lei
- Capital subscris vărsat
- 150.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 11
2021 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 7.494.340 lei
- Venituri totale
- 8.454.247 lei
- Cheltuieli totale
- 8.037.275 lei
- Profit brut
- 416.972 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 356.021 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 452.482 lei
- Active circulante
- 2.538.124 lei
- Stocuri
- 1.102.314 lei
- Creanțe
- 670.104 lei
- Casa și conturi la bănci
- 765.706 lei
- Datorii
- 539.896 lei
- Capitaluri
- 2.450.710 lei
- Capital subscris vărsat
- 150.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 11
2020 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 5.895.485 lei
- Venituri totale
- 6.730.767 lei
- Cheltuieli totale
- 6.552.451 lei
- Profit brut
- 178.316 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 150.843 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 589.331 lei
- Active circulante
- 2.267.413 lei
- Stocuri
- 1.506.735 lei
- Creanțe
- 583.083 lei
- Casa și conturi la bănci
- 177.595 lei
- Datorii
- 762.055 lei
- Capitaluri
- 2.094.689 lei
- Capital subscris vărsat
- 150.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 10
2019 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 6.504.203 lei
- Venituri totale
- 7.066.902 lei
- Cheltuieli totale
- 6.792.513 lei
- Profit brut
- 274.389 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 232.363 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 499.615 lei
- Active circulante
- 2.813.219 lei
- Stocuri
- 1.858.260 lei
- Creanțe
- 817.669 lei
- Casa și conturi la bănci
- 137.290 lei
- Datorii
- 1.338.668 lei
- Capitaluri
- 1.974.166 lei
- Capital subscris vărsat
- 150.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 12
2018 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 6.362.175 lei
- Venituri totale
- 6.804.210 lei
- Cheltuieli totale
- 6.548.078 lei
- Profit brut
- 256.132 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 217.200 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 489.391 lei
- Active circulante
- 2.394.762 lei
- Stocuri
- 1.621.203 lei
- Creanțe
- 650.820 lei
- Casa și conturi la bănci
- 122.739 lei
- Datorii
- 1.142.350 lei
- Capitaluri
- 1.741.803 lei
- Capital subscris vărsat
- 150.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 13
2017 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 6.190.276 lei
- Venituri totale
- 6.739.567 lei
- Cheltuieli totale
- 6.484.192 lei
- Profit brut
- 255.375 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 215.431 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 440.630 lei
- Active circulante
- 2.556.169 lei
- Stocuri
- 1.663.456 lei
- Creanțe
- 699.009 lei
- Casa și conturi la bănci
- 193.704 lei
- Datorii
- 1.621.796 lei
- Capitaluri
- 1.375.003 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 14
2016 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 5.114.130 lei
- Venituri totale
- 5.552.857 lei
- Cheltuieli totale
- 5.328.258 lei
- Profit brut
- 224.599 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 189.348 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 479.367 lei
- Active circulante
- 2.177.892 lei
- Stocuri
- 1.605.317 lei
- Creanțe
- 528.691 lei
- Casa și conturi la bănci
- 43.884 lei
- Datorii
- 1.497.688 lei
- Capitaluri
- 1.159.571 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 11
2015 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.977.091 lei
- Venituri totale
- 5.386.725 lei
- Cheltuieli totale
- 5.213.595 lei
- Profit brut
- 173.130 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 147.884 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 477.758 lei
- Active circulante
- 1.148.332 lei
- Stocuri
- 687.633 lei
- Creanțe
- 429.351 lei
- Casa și conturi la bănci
- 31.348 lei
- Datorii
- 655.867 lei
- Capitaluri
- 970.223 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 11
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.711.630 lei
- Venituri totale
- 5.180.843 lei
- Cheltuieli totale
- 5.120.230 lei
- Profit brut
- 60.613 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 51.233 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 284.832 lei
- Active circulante
- 1.164.459 lei
- Stocuri
- 547.784 lei
- Creanțe
- 569.307 lei
- Casa și conturi la bănci
- 47.368 lei
- Datorii
- 627.512 lei
- Capitaluri
- 821.779 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 10
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.680.652 lei
- Venituri totale
- 5.088.041 lei
- Cheltuieli totale
- 4.782.003 lei
- Profit brut
- 306.038 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 256.533 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 99.619 lei
- Active circulante
- 1.089.146 lei
- Stocuri
- 542.353 lei
- Creanțe
- 168.035 lei
- Casa și conturi la bănci
- 378.758 lei
- Datorii
- 418.219 lei
- Capitaluri
- 770.546 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 10
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.108.496 lei
- Venituri totale
- 4.431.883 lei
- Cheltuieli totale
- 4.107.326 lei
- Profit brut
- 324.557 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 272.359 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 46.745 lei
- Active circulante
- 723.095 lei
- Stocuri
- 455.915 lei
- Creanțe
- 110.819 lei
- Casa și conturi la bănci
- 156.361 lei
- Datorii
- 257.410 lei
- Capitaluri
- 514.013 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2011 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 2.684.054 lei
- Venituri totale
- 2.831.693 lei
- Cheltuieli totale
- 2.660.349 lei
- Profit brut
- 171.344 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 143.250 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 19.525 lei
- Active circulante
- 562.033 lei
- Stocuri
- 355.136 lei
- Creanțe
- 117.066 lei
- Casa și conturi la bănci
- 89.831 lei
- Datorii
- 341.404 lei
- Capitaluri
- 241.454 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2010 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 1.607.004 lei
- Venituri totale
- 1.625.900 lei
- Cheltuieli totale
- 1.511.283 lei
- Profit brut
- 114.617 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 96.174 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 305.236 lei
- Stocuri
- 172.341 lei
- Creanțe
- 97.203 lei
- Casa și conturi la bănci
- 35.692 lei
- Datorii
- 208.332 lei
- Capitaluri
- 98.204 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Contracte publice
- o cumpărare directă, de la o autoritate contractantă · valoare însumată de cel mult 26 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Autoritatea contractantă
- COMUNA MIROSLAVAo atribuire · cel mult 26 mii lei
Ultima atribuire
- T4 2019Cumpărare directă nr. DA24111066
tigla metalica si accesorii pentru o suprafata de 764 mp
26.332,77 lei · COMUNA MIROSLAVA · CPV 44112500-3 · Cumparare directa
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 2410 · Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje (CAEN Rev.3)
- 2420 · Producția de tuburi, țevi, profile tubulare și accesorii pentru acestea, din oțel (CAEN Rev.3)
- 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN Rev.3)
- 2512 · Fabricarea de uși și ferestre din metal (CAEN Rev.3)
- 2551 · Acoperirea metalelor (CAEN Rev.3)
- 2553 · Operațiuni de mecanică generală (CAEN Rev.3)
- 2599 · Fabricarea altor articole din metal n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.3)
- 4299 · Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.3)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.3)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.3)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.3)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.3)
- 4335 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.3)
- 4341 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.3)
- 4342 · Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri (CAEN Rev.3)
- 4615 · Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie (CAEN Rev.3)
- 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.3)
- 4662 · Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte (CAEN Rev.3)
- 4682 · Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice (CAEN Rev.3)
- 4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.3)
- 4684 · Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (CAEN Rev.3)
- 4685 · Comerț cu ridicata al produselor chimice (CAEN Rev.3)
- 4686 · Comerț cu ridicata al altor produse intermediare (CAEN Rev.3)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN Rev.3)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN Rev.3)
- 4779 · Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie (CAEN Rev.3)
- 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4792 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 4942 · Servicii de mutare (CAEN Rev.3)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.3)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.3)
- 5225 · Activități de servicii logistice pentru transporturi (CAEN Rev.3)
- 5226 · Alte activități anexe transporturilor (CAEN Rev.3)
- 5231 · Activități de intermediere pentru transportul de marfă (CAEN Rev.3)
- 6811 · Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.3)
- 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.3)
- 7711 · Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Înregistrări mai vechi (4)
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
2010
- Situații financiare depuse pentru anul 2010
2009
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului