RECYCLING MONDO PLAST SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Argeșelu, Comuna Mărăcineni, înmatriculată la 29 iulie 2009.
Identitate
- Denumire legală
- RECYCLING MONDO PLAST SRL
- CUI
- 25832264
- Nr. înmatriculare
- J2009000873036
- EUID
- ROONRC.J2009000873036
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 29 iulie 2009
Sediu social
- Adresă
- nr. 74 D, Sat Argeșelu, Comuna Mărăcineni, Argeș
- Localitate
- Sat Argeșelu, Comuna Mărăcineni, Argeș
- Cod poștal
- 117451
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 31 iul)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 29.07.2009
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- DRĂGHICI ŞTEFAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 2 din 5 după cifra de afaceri în clasa CAEN 2016, județul Argeș. Locul 320 din 20.151 în tot județul, și locul 345 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 28%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 27.836.496 lei | 1.022.857 lei | 41 | 36.689.710 lei | 11.710.378 lei | 9.068.575 lei |
| 2024 | 21.677.818 lei | 607.678 lei | 41 | 24.880.956 lei | 14.109.412 lei | 8.058.761 lei |
| 2023 | 14.533.515 lei | 2.511.568 lei | 40 | 18.872.751 lei | 8.315.856 lei | 7.451.083 lei |
| 2022 | 20.539.804 lei | 2.494.326 lei | 30 | 11.257.296 lei | 5.144.299 lei | 5.155.270 lei |
| 2021 | 12.650.628 lei | 2.627.105 lei | 26 | 8.283.657 lei | 3.429.158 lei | 3.704.707 lei |
| 2020 | 4.030.487 lei | 20.945 lei | 19 | 4.390.509 lei | 1.959.307 lei | 1.087.297 lei |
| 2019 | 4.688.409 lei | 63.251 lei | 32 | 5.011.260 lei | 2.459.709 lei | 1.066.352 lei |
| 2018 | 5.546.776 lei | 402.724 lei | 43 | 5.190.546 lei | 4.871.304 lei | 396.697 lei |
| 2017 | 4.427.099 lei | 71.902 lei | 47 | 1.199.152 lei | 949.758 lei | 276.786 lei |
| 2016 | 4.186.373 lei | 21.900 lei | 49 | 1.962.148 lei | 1.740.226 lei | 228.258 lei |
| 2015 | 2.981.051 lei | 9.022 lei | 39 | 1.536.445 lei | 1.349.161 lei | 206.358 lei |
| 2014 | 3.219.740 lei | 32.274 lei | 34 | 1.216.016 lei | 1.025.090 lei | 197.336 lei |
| 2013 | 3.089.025 lei | 86.852 lei | 28 | 864.548 lei | 729.467 lei | 165.061 lei |
| 2012 | 2.647.521 lei | 217.541 lei | 22 | 1.067.343 lei | 914.450 lei | 164.209 lei |
| 2011 | 1.212.276 lei | 13.443 lei | 28 | 1.286.166 lei | 1.218.367 lei | 96.668 lei |
| 2010 | 703.314 lei | 62.191 lei | 18 | 561.888 lei | 530.770 lei | 83.224 lei |
| 2009 | 283.327 lei | 170.033 lei | 8 | 271.173 lei | 261.664 lei | 21.033 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 27.836.496 lei
- Venituri totale
- 28.809.020 lei
- Cheltuieli totale
- 27.786.163 lei
- Profit brut
- 1.022.857 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.022.857 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 15.388.462 lei
- Active circulante
- 21.301.248 lei
- Stocuri
- 4.485.182 lei
- Creanțe
- 16.784.040 lei
- Casa și conturi la bănci
- 32.026 lei
- Datorii
- 11.710.378 lei
- Capitaluri
- 9.068.575 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 41
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 21.677.818 lei
- Venituri totale
- 22.892.759 lei
- Cheltuieli totale
- 22.285.081 lei
- Profit brut
- 607.678 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 607.678 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 16.670.720 lei
- Active circulante
- 8.210.236 lei
- Stocuri
- 5.085.821 lei
- Creanțe
- 2.953.143 lei
- Casa și conturi la bănci
- 171.272 lei
- Datorii
- 14.109.412 lei
- Capitaluri
- 8.058.761 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 41
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 14.533.515 lei
- Venituri totale
- 16.838.189 lei
- Cheltuieli totale
- 14.326.621 lei
- Profit brut
- 2.511.568 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.511.568 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 11.665.511 lei
- Active circulante
- 7.207.240 lei
- Stocuri
- 2.123.730 lei
- Creanțe
- 4.530.058 lei
- Casa și conturi la bănci
- 553.452 lei
- Datorii
- 8.315.856 lei
- Capitaluri
- 7.451.083 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 40
2022 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 20.539.804 lei
- Venituri totale
- 21.663.947 lei
- Cheltuieli totale
- 19.132.222 lei
- Profit brut
- 2.531.725 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.494.326 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 7.707.970 lei
- Active circulante
- 3.549.326 lei
- Stocuri
- 1.850.967 lei
- Creanțe
- 1.658.185 lei
- Casa și conturi la bănci
- 40.174 lei
- Datorii
- 5.144.299 lei
- Capitaluri
- 5.155.270 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 30
2021 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 12.650.628 lei
- Venituri totale
- 12.597.268 lei
- Cheltuieli totale
- 9.856.814 lei
- Profit brut
- 2.740.454 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.627.105 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 6.000.576 lei
- Active circulante
- 2.283.081 lei
- Stocuri
- 538.257 lei
- Creanțe
- 1.483.017 lei
- Casa și conturi la bănci
- 261.807 lei
- Datorii
- 3.429.158 lei
- Capitaluri
- 3.704.707 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 26
2020 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.030.487 lei
- Venituri totale
- 4.163.464 lei
- Cheltuieli totale
- 4.142.519 lei
- Profit brut
- 20.945 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 20.945 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.036.459 lei
- Active circulante
- 1.354.050 lei
- Stocuri
- 689.875 lei
- Creanțe
- 625.534 lei
- Casa și conturi la bănci
- 38.641 lei
- Datorii
- 1.959.307 lei
- Capitaluri
- 1.087.297 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 19
2019 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.688.409 lei
- Venituri totale
- 5.245.834 lei
- Cheltuieli totale
- 5.180.803 lei
- Profit brut
- 65.031 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 63.251 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.526.306 lei
- Active circulante
- 1.484.954 lei
- Stocuri
- 847.016 lei
- Creanțe
- 617.554 lei
- Casa și conturi la bănci
- 20.384 lei
- Datorii
- 2.459.709 lei
- Capitaluri
- 1.066.352 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 32
2018 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 5.546.776 lei
- Venituri totale
- 5.846.044 lei
- Cheltuieli totale
- 5.386.202 lei
- Profit brut
- 459.842 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 402.724 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 455.884 lei
- Active circulante
- 4.734.662 lei
- Stocuri
- 536.965 lei
- Creanțe
- 3.938.143 lei
- Casa și conturi la bănci
- 259.554 lei
- Datorii
- 4.871.304 lei
- Capitaluri
- 396.697 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 43
2017 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.427.099 lei
- Venituri totale
- 4.624.152 lei
- Cheltuieli totale
- 4.541.569 lei
- Profit brut
- 82.583 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 71.902 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 408.949 lei
- Active circulante
- 790.203 lei
- Stocuri
- 400.928 lei
- Creanțe
- 365.562 lei
- Casa și conturi la bănci
- 23.713 lei
- Datorii
- 949.758 lei
- Capitaluri
- 276.786 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 47
2016 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.186.373 lei
- Venituri totale
- 4.096.306 lei
- Cheltuieli totale
- 4.070.128 lei
- Profit brut
- 26.178 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 21.900 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 397.407 lei
- Active circulante
- 1.564.741 lei
- Stocuri
- 449.331 lei
- Creanțe
- 1.100.788 lei
- Casa și conturi la bănci
- 14.622 lei
- Datorii
- 1.740.226 lei
- Capitaluri
- 228.258 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 49
2015 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 2.981.051 lei
- Venituri totale
- 3.144.489 lei
- Cheltuieli totale
- 3.133.391 lei
- Profit brut
- 11.098 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 9.022 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 137.413 lei
- Active circulante
- 1.399.032 lei
- Stocuri
- 508.006 lei
- Creanțe
- 867.829 lei
- Casa și conturi la bănci
- 23.197 lei
- Datorii
- 1.349.161 lei
- Capitaluri
- 206.358 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 39
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 3.219.740 lei
- Venituri totale
- 3.552.170 lei
- Cheltuieli totale
- 3.513.508 lei
- Profit brut
- 38.662 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 32.274 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 183.918 lei
- Active circulante
- 1.032.098 lei
- Stocuri
- 421.131 lei
- Creanțe
- 518.859 lei
- Casa și conturi la bănci
- 92.108 lei
- Datorii
- 1.025.090 lei
- Capitaluri
- 197.336 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 34
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 3.089.025 lei
- Venituri totale
- 3.109.489 lei
- Cheltuieli totale
- 3.007.638 lei
- Profit brut
- 101.851 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 86.852 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 149.624 lei
- Active circulante
- 714.924 lei
- Stocuri
- 166.490 lei
- Creanțe
- 542.827 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.607 lei
- Datorii
- 729.467 lei
- Capitaluri
- 165.061 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 28
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 2.647.521 lei
- Venituri totale
- 2.626.714 lei
- Cheltuieli totale
- 2.360.081 lei
- Profit brut
- 266.633 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 217.541 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 516.660 lei
- Active circulante
- 550.683 lei
- Stocuri
- 210.847 lei
- Creanțe
- 240.799 lei
- Casa și conturi la bănci
- 99.037 lei
- Datorii
- 914.450 lei
- Capitaluri
- 164.209 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 22
2011 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 1.212.276 lei
- Venituri totale
- 1.296.398 lei
- Cheltuieli totale
- 1.278.158 lei
- Profit brut
- 18.240 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 13.443 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 846.695 lei
- Active circulante
- 439.471 lei
- Stocuri
- 290.360 lei
- Creanțe
- 145.477 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.634 lei
- Datorii
- 1.218.367 lei
- Capitaluri
- 96.668 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 28
2010 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 703.314 lei
- Venituri totale
- 705.295 lei
- Cheltuieli totale
- 630.409 lei
- Profit brut
- 74.886 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 62.191 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 513.385 lei
- Active circulante
- 48.503 lei
- Stocuri
- 13.252 lei
- Creanțe
- 18.697 lei
- Casa și conturi la bănci
- 16.554 lei
- Datorii
- 530.770 lei
- Capitaluri
- 83.224 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 18
2009 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 283.327 lei
- Venituri totale
- 283.329 lei
- Cheltuieli totale
- 104.796 lei
- Profit brut
- 178.533 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 170.033 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 79.143 lei
- Active circulante
- 192.030 lei
- Stocuri
- 9.251 lei
- Creanțe
- 167.037 lei
- Casa și conturi la bănci
- 15.742 lei
- Datorii
- 261.664 lei
- Capitaluri
- 21.033 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
Contracte publice
- 16 cumpărături directe, de la 6 autorități contractante (2024–2026) · valoare însumată de cel mult 347 mii lei
- 11 contracte atribuite, de la 2 autorități contractante (2024–2025) · valoare însumată de cel mult 759 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- Societatea Nationala de Gaze Naturale Romgaz S.A.10 atribuiri · cel mult 748 mii lei
- NUCLEARELECTRICA SERV S.R.L.10 atribuiri · cel mult 186 mii lei
- SALUBRIS S.A.o atribuire · cel mult 79 mii lei
- Spital Clinic Judetean de Urgenta "Pius Brinzeu" Timisoarao atribuire · cel mult 61 mii lei
- REGIA AUTONOMA TEHNOLOGII PENTRU ENERGIA NUCLEARAo atribuire · cel mult 14 mii lei
- CAMERA DEPUTATILORo atribuire · cel mult 12 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Rola folie de protectie
512,60 lei · NUCLEARELECTRICA SERV S.R.L. · CPV 44172000-6 Folii (constructii) (Rev.2)
- Cumpărare directă
Saci polietilena galbeni cf ADV1522282
3.750 lei · NUCLEARELECTRICA SERV S.R.L. · CPV 19640000-4 Saci si pungi din polietilena pentru deseuri (Rev.2)
- Cumpărare directă
SACI SI FOLIE POLIETILENA CF ADV1518768/04.03.2026
80.740 lei · NUCLEARELECTRICA SERV S.R.L. · CPV 44172000-6 Folii (constructii) (Rev.2)
- Contract nr. CS2/50493lotul 1 din 2 loturi
Materiale de constructii (Rev.2)
35.750 lei · Societatea Nationala de Gaze Naturale Romgaz S.A. · CPV 44110000-4 · Licitatie deschisa
- Cumpărare directă
Folie tubulara neagra
750 lei · NUCLEARELECTRICA SERV S.R.L. · CPV 19640000-4 Saci si pungi din polietilena pentru deseuri (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 21 martie 2024 și 20 mai 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 1624 · Fabricarea ambalajelor din lemn (CAEN Rev.3)
- 1627 · Finisarea articolelor din lemn (CAEN Rev.3)
- 2016 · Fabricarea materialelor plastice în forme primare (CAEN Rev.3)
- 2221 · Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic (CAEN Rev.3)
- 2222 · Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic (CAEN Rev.3)
- 2223 · Fabricarea de uși și ferestre din material plastic (CAEN Rev.3)
- 2224 · Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 2225 · Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic (CAEN Rev.3)
- 3319 · Repararea și întreținerea altor echipamente (CAEN Rev.3)
- 3511 · Producția de energie electrică din resurse neregenerabile (CAEN Rev.3)
- 3512 · Producția de energie electrică din resurse regenerabile (CAEN Rev.3)
- 3811 · Colectarea deșeurilor nepericuloase (CAEN Rev.3)
- 3812 · Colectarea deșeurilor periculoase (CAEN Rev.3)
- 3821 · Recuperarea materialelor reciclabile (CAEN Rev.3)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4613 · Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții (CAEN Rev.3)
- 4686 · Comerț cu ridicata al altor produse intermediare (CAEN Rev.3)
- 4687 · Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor (CAEN Rev.3)
- 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.3)
- 4755 · Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.3)
- 7711 · Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare (CAEN Rev.3)
- 7712 · Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele (CAEN Rev.3)
- 7722 · Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 7731 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole (CAEN Rev.3)
- 7732 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 7739 · Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
Înregistrări mai vechi (6)
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
2010
- Situații financiare depuse pentru anul 2010
2009
- Situații financiare depuse pentru anul 2009
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului