REBECA POLAR S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Loc. Viișoara, Municipiul Bistrița, înmatriculată la 28 octombrie 2024.
Identitate
- Denumire legală
- REBECA POLAR S.R.L.
- CUI
- 50780395
- Nr. înmatriculare
- J2024035608004
- EUID
- ROONRC.J2024035608004
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 28 octombrie 2024
Sediu social
- Adresă
- Izvorul Sărat, nr. 5, camera 1, Loc. Viișoara, Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud
- Localitate
- Loc. Viișoara, Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 apr)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 28.10.2024
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- POP SEPTIMIU IONEL — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 10 din 95 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4771, județul Bistrița-Năsăud, peste 91% dintre firmele clasei. Locul 1.847 din 9.250 în tot județul, și locul 2.392 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 259%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.004.009 lei | 525.294 lei | 2 | 820.977 lei | 295.483 lei | 525.494 lei |
| 2024 | 279.450 lei | 189.676 lei | 1 | 591.881 lei | 402.205 lei | 189.676 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.004.009 lei
- Venituri totale
- 1.004.028 lei
- Cheltuieli totale
- 449.215 lei
- Profit brut
- 554.813 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 525.294 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 7.815 lei
- Active circulante
- 813.162 lei
- Stocuri
- 346.907 lei
- Creanțe
- 313.874 lei
- Casa și conturi la bănci
- 152.381 lei
- Datorii
- 295.483 lei
- Capitaluri
- 525.494 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 279.450 lei
- Venituri totale
- 279.450 lei
- Cheltuieli totale
- 87.035 lei
- Profit brut
- 192.415 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 189.676 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 591.881 lei
- Stocuri
- 167.048 lei
- Creanțe
- 248.076 lei
- Casa și conturi la bănci
- 176.757 lei
- Datorii
- 402.205 lei
- Capitaluri
- 189.676 lei
- Capital subscris vărsat
- —
- Număr mediu de salariați
- 1
Activități autorizate (CAEN)
- 4616 · Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele (CAEN Rev.2)
- 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.2)
- 4725 · Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4726 · Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4741 · Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4742 · Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4743 · Comerț cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4751 · Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4753 · Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4765 · Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4772 · Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4775 · Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4777 · Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4779 · Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine (CAEN Rev.2)
- 4782 · Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN Rev.2)
- 4789 · Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse (CAEN Rev.2)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 4799 · Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 5320 · Alte activități poștale și de curier (CAEN Rev.2)
- 8230 · Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
- Înregistrare în scopuri de TVA
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Înmatriculare la registrul comerțului