REA GRAND VISION SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Rediu, Comuna Rediu, înmatriculată la 10 august 2017.
Identitate
- Denumire legală
- REA GRAND VISION SRL
- CUI
- 38088604
- Nr. înmatriculare
- J2017002654225
- EUID
- ROONRC.J2017002654225
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 10 august 2017
Sediu social
- Adresă
- Soarelui, nr. 136, bl. C1, ap. 4, PARTER, Sat Rediu, Comuna Rediu, Iași
- Localitate
- Sat Rediu, Comuna Rediu, Iași
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 13 iun)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 10.08.2017
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- OGHINĂ IOAN IRINEL — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 22 din 102 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4110, județul Iași, peste 79% dintre firmele clasei. Locul 3.315 din 25.162 în tot județul, și locul 8.574 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 20%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.813.626 lei | 497.562 lei | 1 | 5.169.097 lei | 3.193.240 lei | 1.975.857 lei |
| 2024 | 2.271.407 lei | 324.331 lei | 1 | 4.145.575 lei | 2.846.756 lei | 1.478.295 lei |
| 2023 | 1.754.950 lei | 313.413 lei | 1 | 1.901.369 lei | 747.405 lei | 1.153.964 lei |
| 2022 | 5.555 lei | -47.215 lei | 1 | 3.314.521 lei | 2.607.674 lei | 706.847 lei |
| 2021 | 1.339.139 lei | 100.746 lei | 1 | 1.667.934 lei | 913.873 lei | 754.061 lei |
| 2020 | 1.798.128 lei | 610.175 lei | 1 | 1.011.671 lei | 414.644 lei | 597.027 lei |
| 2019 | 181.021 lei | 428 lei | 1 | 1.046.188 lei | 1.073.438 lei | -13.148 lei |
| 2018 | — | -13.776 lei | 0 | 943.911 lei | 957.487 lei | -13.576 lei |
| 2017 | — | 0 lei | — | 46.532 lei | 46.332 lei | 200 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.813.626 lei
- Venituri totale
- 2.354.514 lei
- Cheltuieli totale
- 1.776.408 lei
- Profit brut
- 578.106 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 497.562 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.587.127 lei
- Active circulante
- 581.970 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 474.314 lei
- Casa și conturi la bănci
- 107.656 lei
- Datorii
- 3.193.240 lei
- Capitaluri
- 1.975.857 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.271.407 lei
- Venituri totale
- 4.084.003 lei
- Cheltuieli totale
- 3.701.750 lei
- Profit brut
- 382.253 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 324.331 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.905.346 lei
- Active circulante
- 240.229 lei
- Stocuri
- 77 lei
- Creanțe
- 115.194 lei
- Casa și conturi la bănci
- 124.958 lei
- Datorii
- 2.846.756 lei
- Capitaluri
- 1.478.295 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.754.950 lei
- Venituri totale
- 2.805.711 lei
- Cheltuieli totale
- 2.476.148 lei
- Profit brut
- 329.563 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 313.413 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.643.051 lei
- Active circulante
- 258.318 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 220.949 lei
- Casa și conturi la bănci
- 37.369 lei
- Datorii
- 747.405 lei
- Capitaluri
- 1.153.964 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 5.555 lei
- Venituri totale
- 1.208.641 lei
- Cheltuieli totale
- 1.255.664 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 47.023 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 47.215 lei
- Active imobilizate
- 3.030.569 lei
- Active circulante
- 283.952 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 255.481 lei
- Casa și conturi la bănci
- 28.471 lei
- Datorii
- 2.607.674 lei
- Capitaluri
- 706.847 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.339.139 lei
- Venituri totale
- 2.573.528 lei
- Cheltuieli totale
- 2.460.982 lei
- Profit brut
- 112.546 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 100.746 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.065.473 lei
- Active circulante
- 602.461 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 95.729 lei
- Casa și conturi la bănci
- 506.732 lei
- Datorii
- 913.873 lei
- Capitaluri
- 754.061 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.798.128 lei
- Venituri totale
- 2.416.548 lei
- Cheltuieli totale
- 1.789.744 lei
- Profit brut
- 626.804 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 610.175 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 869.326 lei
- Active circulante
- 142.345 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 30.465 lei
- Casa și conturi la bănci
- 111.880 lei
- Datorii
- 414.644 lei
- Capitaluri
- 597.027 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 181.021 lei
- Venituri totale
- 183.021 lei
- Cheltuieli totale
- 177.162 lei
- Profit brut
- 5.859 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 428 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.360 lei
- Active circulante
- 1.043.828 lei
- Stocuri
- 982.638 lei
- Creanțe
- 55.642 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.548 lei
- Datorii
- 1.073.438 lei
- Capitaluri
- -13.148 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 194 lei
- Cheltuieli totale
- 13.970 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 13.776 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 13.776 lei
- Active imobilizate
- 651.866 lei
- Active circulante
- 292.045 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 67.744 lei
- Casa și conturi la bănci
- 224.301 lei
- Datorii
- 957.487 lei
- Capitaluri
- -13.576 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- —
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 46.532 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 46.332 lei
- Casa și conturi la bănci
- 200 lei
- Datorii
- 46.332 lei
- Capitaluri
- 200 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 5010 · Transporturi maritime și costiere de pasageri (CAEN Rev.3)
- 5020 · Transporturi maritime și costiere de marfă (CAEN Rev.3)
- 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare (CAEN Rev.3)
- 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare (CAEN Rev.3)
- 5520 · Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (CAEN Rev.3)
- 5590 · Alte servicii de cazare (CAEN Rev.3)
- 5611 · Restaurante (CAEN Rev.3)
- 5621 · Activități de alimentație (catering) pentru evenimente (CAEN Rev.3)
- 5622 · Alte servicii de alimentație n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN Rev.3)
- 6811 · Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.3)
- 6812 · Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN Rev.3)
- 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.3)
- 7721 · Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv (CAEN Rev.3)
- 7732 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 7739 · Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 8230 · Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor (CAEN Rev.3)
- 9311 · Activități ale bazelor sportive (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
- Înregistrare în scopuri de TVA
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
- Înmatriculare la registrul comerțului