RDX AUTOMOBILE S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Timișoara, înmatriculată la 29 mai 2014.
Identitate
- Denumire legală
- RDX AUTOMOBILE S.R.L.
- CUI
- 33220703
- Nr. înmatriculare
- J2014001343350
- EUID
- ROONRC.J2014001343350
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 29 mai 2014
Sediu social
- Adresă
- Martir Constantin Radu, nr. 37, bl. CORPD, et. 1, ap. 5, Municipiul Timișoara, Timiș
- Localitate
- Municipiul Timișoara, Timiș
Contact
- Telefon
- 0765 225 558
Date declarate la Ministerul Finanțelor, actualizate la 11 martie 2026. Sunt datele pe care firma le-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 oct)
- Inactiv fiscal
- nu (reactivat la 12 feb)
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 29.05.2014
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- CĂBULEA RĂZVAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Firma nu a depus situații financiare pentru anul 2025, așa că nu intră în clasamentele pe județul Timiș; ultimul an depus este 2024.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | — | 9.057 lei | 1 | 1.719 lei | 99.158 lei | -97.439 lei |
| 2023 | — | -69.079 lei | — | 9.200 lei | 115.696 lei | -106.496 lei |
| 2021 | 133.137 lei | -127.935 lei | 1 | 60.611 lei | 97.258 lei | -36.647 lei |
| 2020 | 1.007.118 lei | 128.395 lei | 1 | 481.959 lei | 10.892 lei | 471.067 lei |
| 2019 | 770.324 lei | 39.717 lei | 1 | 469.159 lei | 126.487 lei | 342.672 lei |
| 2018 | 665.537 lei | 238.042 lei | 1 | 351.266 lei | 48.311 lei | 302.955 lei |
| 2017 | 455.943 lei | 5.274 lei | 3 | 210.821 lei | 145.908 lei | 64.913 lei |
| 2016 | 199.959 lei | 89.975 lei | 2 | 72.375 lei | 12.778 lei | 59.597 lei |
| 2015 | 101.868 lei | -21.636 lei | 1 | 51.163 lei | 81.541 lei | -30.378 lei |
| 2014 | 22.454 lei | -8.942 lei | 1 | 47.800 lei | 56.542 lei | -8.742 lei |
Toți indicatorii
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 20.138 lei
- Cheltuieli totale
- 9.356 lei
- Profit brut
- 10.782 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 9.057 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 1.719 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.305 lei
- Casa și conturi la bănci
- 414 lei
- Datorii
- 99.158 lei
- Capitaluri
- -97.439 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 69.079 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 69.079 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 69.079 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 9.200 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 9.200 lei
- Casa și conturi la bănci
- —
- Datorii
- 115.696 lei
- Capitaluri
- -106.496 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 133.137 lei
- Venituri totale
- 134.081 lei
- Cheltuieli totale
- 258.764 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 124.683 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 127.935 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 60.611 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 60.309 lei
- Casa și conturi la bănci
- 302 lei
- Datorii
- 97.258 lei
- Capitaluri
- -36.647 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.007.118 lei
- Venituri totale
- 1.026.331 lei
- Cheltuieli totale
- 893.274 lei
- Profit brut
- 133.057 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 128.395 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 22.497 lei
- Active circulante
- 459.462 lei
- Stocuri
- 377.139 lei
- Creanțe
- 77.775 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.548 lei
- Datorii
- 10.892 lei
- Capitaluri
- 471.067 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 770.324 lei
- Venituri totale
- 785.275 lei
- Cheltuieli totale
- 736.133 lei
- Profit brut
- 49.142 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 39.717 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 27.033 lei
- Active circulante
- 442.126 lei
- Stocuri
- 406.783 lei
- Creanțe
- 31.948 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.395 lei
- Datorii
- 126.487 lei
- Capitaluri
- 342.672 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 665.537 lei
- Venituri totale
- 813.569 lei
- Cheltuieli totale
- 570.070 lei
- Profit brut
- 243.499 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 238.042 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 31.569 lei
- Active circulante
- 319.697 lei
- Stocuri
- 250.720 lei
- Creanțe
- 22.814 lei
- Casa și conturi la bănci
- 46.163 lei
- Datorii
- 48.311 lei
- Capitaluri
- 302.955 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 455.943 lei
- Venituri totale
- 459.719 lei
- Cheltuieli totale
- 450.558 lei
- Profit brut
- 9.161 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.274 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.340 lei
- Active circulante
- 207.481 lei
- Stocuri
- 144.026 lei
- Creanțe
- 35.003 lei
- Casa și conturi la bănci
- 28.452 lei
- Datorii
- 145.908 lei
- Capitaluri
- 64.913 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 199.959 lei
- Venituri totale
- 199.959 lei
- Cheltuieli totale
- 108.513 lei
- Profit brut
- 91.446 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 89.975 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 72.375 lei
- Stocuri
- 71.525 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 850 lei
- Datorii
- 12.778 lei
- Capitaluri
- 59.597 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 101.868 lei
- Venituri totale
- 103.546 lei
- Cheltuieli totale
- 122.126 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 18.580 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 21.636 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 51.163 lei
- Stocuri
- 42.621 lei
- Creanțe
- 5.651 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.891 lei
- Datorii
- 81.541 lei
- Capitaluri
- -30.378 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 22.454 lei
- Venituri totale
- 22.454 lei
- Cheltuieli totale
- 30.723 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 8.269 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 8.942 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 47.800 lei
- Stocuri
- 41.215 lei
- Creanțe
- 1.496 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.089 lei
- Datorii
- 56.542 lei
- Capitaluri
- -8.742 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Activități autorizate (CAEN)
- 2920 · Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci (CAEN Rev.3)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.3)
- 4671 · Comerț cu ridicata al autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 4672 · Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN Rev.3)
- 4673 · Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete (CAEN Rev.3)
- 4781 · Comerț cu amănuntul al autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 4782 · Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN Rev.3)
- 4783 · Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete (CAEN Rev.3)
- 6619 · Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii (CAEN Rev.3)
- 6622 · Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări (CAEN Rev.3)
- 7711 · Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare (CAEN Rev.3)
- 7712 · Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele (CAEN Rev.3)
- 9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 9532 · Repararea și întreținerea motocicletelor (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Reactivată fiscal de ANAF
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
- Înregistrare în scopuri de TVA
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
Înregistrări mai vechi (1)
2014
- Înmatriculare la registrul comerțului