RCR GROUP ARCHITECTURE S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Loc. Sinaia, Oraș Sinaia, înmatriculată la 8 mai 2018.
Identitate
- Denumire legală
- RCR GROUP ARCHITECTURE S.R.L.
- CUI
- 39301742
- Nr. înmatriculare
- J2018000946295
- EUID
- ROONRC.J2018000946295
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 8 mai 2018
Sediu social
- Adresă
- WALTER MĂRĂCINEANU, nr. 11, Loc. Sinaia, Oraș Sinaia, Prahova
- Localitate
- Loc. Sinaia, Oraș Sinaia, Prahova
- Cod poștal
- 106100
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 21 apr)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 08.05.2018
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- RUSU CIPRIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 238 din 363 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4100, județul Prahova, peste 35% dintre firmele clasei. Locul 11.534 din 21.767 în tot județul, și locul 8.065 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 329%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 210.849 lei | -7.486 lei | 1 | 190.931 lei | 433.421 lei | -242.490 lei |
| 2024 | 49.115 lei | -4.093 lei | 1 | 1.598 lei | 236.602 lei | -235.004 lei |
| 2023 | 266.520 lei | -160.297 lei | 1 | 27.364 lei | 258.275 lei | -230.911 lei |
| 2022 | — | -52.772 lei | 1 | 181.583 lei | 252.197 lei | -70.614 lei |
| 2021 | 21.057 lei | 78.781 lei | 5 | 202.448 lei | 220.290 lei | -17.842 lei |
| 2020 | 6.000 lei | -91.235 lei | 5 | 207.919 lei | 304.542 lei | -96.623 lei |
| 2019 | — | -5.588 lei | — | 199.824 lei | 205.212 lei | -5.388 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 210.849 lei
- Venituri totale
- 213.829 lei
- Cheltuieli totale
- 221.315 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 7.486 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 7.486 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 190.931 lei
- Stocuri
- 145.444 lei
- Creanțe
- 4.430 lei
- Casa și conturi la bănci
- 41.057 lei
- Datorii
- 433.421 lei
- Capitaluri
- -242.490 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 49.115 lei
- Venituri totale
- 49.115 lei
- Cheltuieli totale
- 52.861 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 3.746 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 4.093 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 1.598 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 1.598 lei
- Datorii
- 236.602 lei
- Capitaluri
- -235.004 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 266.520 lei
- Venituri totale
- 291.520 lei
- Cheltuieli totale
- 448.902 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 157.382 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 160.297 lei
- Active imobilizate
- 9.166 lei
- Active circulante
- 18.198 lei
- Stocuri
- 3.441 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 14.757 lei
- Datorii
- 258.275 lei
- Capitaluri
- -230.911 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 52.772 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 52.772 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 52.772 lei
- Active imobilizate
- 178.373 lei
- Active circulante
- 3.210 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 3.210 lei
- Datorii
- 252.197 lei
- Capitaluri
- -70.614 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 21.057 lei
- Venituri totale
- 220.618 lei
- Cheltuieli totale
- 141.627 lei
- Profit brut
- 78.991 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 78.781 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 199.682 lei
- Active circulante
- 2.766 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 2.766 lei
- Datorii
- 220.290 lei
- Capitaluri
- -17.842 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 6.000 lei
- Venituri totale
- 11.604 lei
- Cheltuieli totale
- 102.779 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 91.175 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 91.235 lei
- Active imobilizate
- 199.682 lei
- Active circulante
- 8.237 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 8.237 lei
- Datorii
- 304.542 lei
- Capitaluri
- -96.623 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 5.588 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 5.588 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 5.588 lei
- Active imobilizate
- 199.682 lei
- Active circulante
- 142 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 142 lei
- Datorii
- 205.212 lei
- Capitaluri
- -5.388 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.3)
- 4211 · Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor (CAEN Rev.3)
- 4213 · Construcția de poduri și tuneluri (CAEN Rev.3)
- 4221 · Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN Rev.3)
- 4299 · Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.3)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.3)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.3)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.3)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.3)
- 4323 · Lucrări de izolații (CAEN Rev.3)
- 4324 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.3)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.3)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.3)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.3)
- 4335 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.3)
- 4341 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.3)
- 4342 · Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri (CAEN Rev.3)
- 4350 · Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil (CAEN Rev.3)
- 4360 · Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții (CAEN Rev.3)
- 4391 · Activități de zidărie (CAEN Rev.3)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.3)
- 5611 · Restaurante (CAEN Rev.3)
- 5612 · Activități ale unităților mobile de alimentație (CAEN Rev.3)
- 5621 · Activități de alimentație (catering) pentru evenimente (CAEN Rev.3)
- 5622 · Alte servicii de alimentație n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN Rev.3)
- 5640 · Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor (CAEN Rev.3)
- 7413 · Activități de design de interior (CAEN Rev.3)
- 8130 · Activități de întreținere peisagistică (CAEN Rev.3)
- 8230 · Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor (CAEN Rev.3)
- 8240 · Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 9039 · Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică (CAEN Rev.3)
- 9329 · Alte activități recreative și distractive n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 9640 · Activități de intermediere pentru servicii personale (CAEN Rev.3)
- 9699 · Alte servicii personale n.c.a. (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Înregistrare în scopuri de TVA
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Înmatriculare la registrul comerțului