RBK CRYSTAL SHINE GROUPE SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Potcoava Fălcoeni, Oraș Potcoava, înmatriculată la 23 ianuarie 2013.
Identitate
- Denumire legală
- RBK CRYSTAL SHINE GROUPE SRL
- CUI
- 31123097
- Nr. înmatriculare
- J2013000032285
- EUID
- ROONRC.J2013000032285
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 23 ianuarie 2013
Sediu social
- Adresă
- SĂLCIILOR, nr. 3, Sat Potcoava Fălcoeni, Oraș Potcoava, Olt
- Localitate
- Sat Potcoava Fălcoeni, Oraș Potcoava, Olt
- Cod poștal
- 237356
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu (reactivat la 27 mar)
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 23.01.2013
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- STATE ALEXANDRU-FLORIN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 91 din 181 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4520, județul Olt, peste 50% dintre firmele clasei. Locul 5.244 din 8.210 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 38%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 116.581 lei | 45.022 lei | — | 90.468 lei | 11.653 lei | 78.815 lei |
| 2024 | 84.744 lei | 2.471 lei | — | 38.668 lei | 4.876 lei | 33.792 lei |
| 2023 | 74.784 lei | 12.117 lei | — | 51.534 lei | 8.096 lei | 43.438 lei |
| 2022 | 56.086 lei | 11.129 lei | — | 37.720 lei | 461 lei | 37.259 lei |
| 2021 | 18.197 lei | -1.102 lei | — | 26.676 lei | 546 lei | 26.130 lei |
| 2020 | 15.752 lei | 2.898 lei | — | 27.126 lei | 94 lei | 27.032 lei |
| 2019 | 18.881 lei | 8.538 lei | — | 24.456 lei | 321 lei | 24.135 lei |
| 2018 | 6.342 lei | 3.387 lei | — | 15.786 lei | 190 lei | 15.596 lei |
| 2017 | 8.390 lei | 5.286 lei | — | 12.268 lei | 59 lei | 12.209 lei |
| 2016 | 19.200 lei | 5.047 lei | 1 | 7.153 lei | 230 lei | 6.923 lei |
| 2015 | 30.495 lei | 6.008 lei | 1 | 3.054 lei | 1.178 lei | 1.876 lei |
| 2014 | 11.377 lei | 4.911 lei | — | 6.613 lei | 5.834 lei | 779 lei |
| 2013 | 3.479 lei | -4.332 lei | — | 1.568 lei | 5.700 lei | -4.132 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 116.581 lei
- Venituri totale
- 116.581 lei
- Cheltuieli totale
- 64.785 lei
- Profit brut
- 51.796 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 45.022 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 90.468 lei
- Stocuri
- 63.923 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 26.545 lei
- Datorii
- 11.653 lei
- Capitaluri
- 78.815 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 84.744 lei
- Venituri totale
- 84.744 lei
- Cheltuieli totale
- 81.517 lei
- Profit brut
- 3.227 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.471 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 38.668 lei
- Stocuri
- 8.028 lei
- Creanțe
- 19.173 lei
- Casa și conturi la bănci
- 11.467 lei
- Datorii
- 4.876 lei
- Capitaluri
- 33.792 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 74.784 lei
- Venituri totale
- 74.784 lei
- Cheltuieli totale
- 60.663 lei
- Profit brut
- 14.121 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 12.117 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 51.534 lei
- Stocuri
- 27.589 lei
- Creanțe
- 22.201 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.744 lei
- Datorii
- 8.096 lei
- Capitaluri
- 43.438 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 56.086 lei
- Venituri totale
- 56.086 lei
- Cheltuieli totale
- 43.668 lei
- Profit brut
- 12.418 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 11.129 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 37.720 lei
- Stocuri
- 21.718 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 16.002 lei
- Datorii
- 461 lei
- Capitaluri
- 37.259 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 18.197 lei
- Venituri totale
- 18.197 lei
- Cheltuieli totale
- 18.753 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 556 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 1.102 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 26.676 lei
- Stocuri
- 5.126 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 21.550 lei
- Datorii
- 546 lei
- Capitaluri
- 26.130 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 15.752 lei
- Venituri totale
- 15.752 lei
- Cheltuieli totale
- 12.312 lei
- Profit brut
- 3.440 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.898 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 27.126 lei
- Stocuri
- 7.311 lei
- Creanțe
- 1.418 lei
- Casa și conturi la bănci
- 18.397 lei
- Datorii
- 94 lei
- Capitaluri
- 27.032 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 18.881 lei
- Venituri totale
- 18.881 lei
- Cheltuieli totale
- 9.777 lei
- Profit brut
- 9.104 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 8.538 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 24.456 lei
- Stocuri
- 4.676 lei
- Creanțe
- 3.789 lei
- Casa și conturi la bănci
- 15.991 lei
- Datorii
- 321 lei
- Capitaluri
- 24.135 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 6.342 lei
- Venituri totale
- 6.342 lei
- Cheltuieli totale
- 2.824 lei
- Profit brut
- 3.518 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.387 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 15.786 lei
- Stocuri
- 2.966 lei
- Creanțe
- 2.540 lei
- Casa și conturi la bănci
- 10.280 lei
- Datorii
- 190 lei
- Capitaluri
- 15.596 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 8.390 lei
- Venituri totale
- 8.390 lei
- Cheltuieli totale
- 2.852 lei
- Profit brut
- 5.538 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.286 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 12.268 lei
- Stocuri
- 2.966 lei
- Creanțe
- 1.626 lei
- Casa și conturi la bănci
- 7.676 lei
- Datorii
- 59 lei
- Capitaluri
- 12.209 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 19.200 lei
- Venituri totale
- 19.200 lei
- Cheltuieli totale
- 13.577 lei
- Profit brut
- 5.623 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.047 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 7.153 lei
- Stocuri
- 2.966 lei
- Creanțe
- 1.184 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.003 lei
- Datorii
- 230 lei
- Capitaluri
- 6.923 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 30.495 lei
- Venituri totale
- 30.495 lei
- Cheltuieli totale
- 23.588 lei
- Profit brut
- 6.907 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 6.008 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 3.054 lei
- Stocuri
- 30 lei
- Creanțe
- 275 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.749 lei
- Datorii
- 1.178 lei
- Capitaluri
- 1.876 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 11.377 lei
- Venituri totale
- 11.377 lei
- Cheltuieli totale
- 6.261 lei
- Profit brut
- 5.116 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 4.911 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 6.613 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.981 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.632 lei
- Datorii
- 5.834 lei
- Capitaluri
- 779 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 3.479 lei
- Venituri totale
- 3.479 lei
- Cheltuieli totale
- 7.811 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 4.332 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 4.332 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 1.568 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 1.568 lei
- Datorii
- 5.700 lei
- Capitaluri
- -4.132 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN Rev.3)
- 9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 9630 · Activități de pompe funebre și similare (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Reactivată fiscal de ANAF
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
Înregistrări mai vechi (2)
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
- Înmatriculare la registrul comerțului