RAVYANT SAPIN S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Paltinu, Comuna Vatra Moldoviței, înmatriculată la 4 aprilie 2019.
Identitate
- Denumire legală
- RAVYANT SAPIN S.R.L.
- CUI
- 40919446
- Nr. înmatriculare
- J2019000839332
- EUID
- ROONRC.J2019000839332
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 4 aprilie 2019
Sediu social
- Adresă
- Ionului, nr. 107, Sat Paltinu, Comuna Vatra Moldoviței, Suceava
- Localitate
- Sat Paltinu, Comuna Vatra Moldoviței, Suceava
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 23 apr)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 04.04.2019
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- REAPSCHI ILIUŢĂ — administrator
- REAPSCHI IOANA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 162 din 313 după cifra de afaceri în clasa CAEN 0220, județul Suceava, peste 49% dintre firmele clasei. Locul 4.854 din 16.743 în tot județul, și locul 3.611 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 39%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 707.974 lei | 3.811 lei | 3 | 261.399 lei | 172.601 lei | 88.798 lei |
| 2024 | 509.808 lei | 123.753 lei | 2 | 181.194 lei | 57.182 lei | 124.012 lei |
| 2023 | 417.078 lei | -66.274 lei | 2 | 140.955 lei | 109.783 lei | 31.172 lei |
| 2022 | 474.875 lei | 96.972 lei | 2 | 207.674 lei | 110.228 lei | 97.446 lei |
| 2021 | 287.739 lei | 46.610 lei | 2 | 254.255 lei | 135.781 lei | 118.474 lei |
| 2020 | 313.795 lei | 524 lei | 3 | 85.740 lei | 13.876 lei | 71.864 lei |
| 2019 | 265.378 lei | 71.140 lei | 2 | 79.134 lei | 7.794 lei | 71.340 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 707.974 lei
- Venituri totale
- 708.609 lei
- Cheltuieli totale
- 688.720 lei
- Profit brut
- 19.889 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.811 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 24.904 lei
- Active circulante
- 236.495 lei
- Stocuri
- 20.193 lei
- Creanțe
- 59.389 lei
- Casa și conturi la bănci
- 156.913 lei
- Datorii
- 172.601 lei
- Capitaluri
- 88.798 lei
- Capital subscris vărsat
- 5.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 509.808 lei
- Venituri totale
- 508.289 lei
- Cheltuieli totale
- 372.216 lei
- Profit brut
- 136.073 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 123.753 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 38.729 lei
- Active circulante
- 142.465 lei
- Stocuri
- 40.838 lei
- Creanțe
- 59.036 lei
- Casa și conturi la bănci
- 42.591 lei
- Datorii
- 57.182 lei
- Capitaluri
- 124.012 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 417.078 lei
- Venituri totale
- 417.918 lei
- Cheltuieli totale
- 480.013 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 62.095 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 66.274 lei
- Active imobilizate
- 38.972 lei
- Active circulante
- 101.983 lei
- Stocuri
- 17.313 lei
- Creanțe
- 60.512 lei
- Casa și conturi la bănci
- 24.158 lei
- Datorii
- 109.783 lei
- Capitaluri
- 31.172 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 474.875 lei
- Venituri totale
- 476.422 lei
- Cheltuieli totale
- 375.401 lei
- Profit brut
- 101.021 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 96.972 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 5.684 lei
- Active circulante
- 201.990 lei
- Stocuri
- 25.899 lei
- Creanțe
- 78.073 lei
- Casa și conturi la bănci
- 98.018 lei
- Datorii
- 110.228 lei
- Capitaluri
- 97.446 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 287.739 lei
- Venituri totale
- 288.421 lei
- Cheltuieli totale
- 238.984 lei
- Profit brut
- 49.437 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 46.610 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 8.020 lei
- Active circulante
- 246.235 lei
- Stocuri
- 85.840 lei
- Creanțe
- 104.764 lei
- Casa și conturi la bănci
- 55.631 lei
- Datorii
- 135.781 lei
- Capitaluri
- 118.474 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 313.795 lei
- Venituri totale
- 314.654 lei
- Cheltuieli totale
- 311.001 lei
- Profit brut
- 3.653 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 524 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 7.583 lei
- Active circulante
- 78.157 lei
- Stocuri
- 29.639 lei
- Creanțe
- 16.357 lei
- Casa și conturi la bănci
- 32.161 lei
- Datorii
- 13.876 lei
- Capitaluri
- 71.864 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 265.378 lei
- Venituri totale
- 265.714 lei
- Cheltuieli totale
- 192.217 lei
- Profit brut
- 73.497 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 71.140 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 10.833 lei
- Active circulante
- 68.301 lei
- Stocuri
- 1.786 lei
- Creanțe
- 12.127 lei
- Casa și conturi la bănci
- 54.388 lei
- Datorii
- 7.794 lei
- Capitaluri
- 71.340 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Contracte publice
- 3 contracte atribuite, de la o autoritate contractantă (2022–2024) · valoare însumată de cel mult 204 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Autoritatea contractantă
- REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA3 atribuiri · cel mult 204 mii lei
Ultimele 3 atribuiri
- Contract nr. 14126
Servicii de exploatare forestiera (Rev.2)
92.195 lei · REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA · CPV 77211100-3 · Licitatie deschisa
- Contract nr. 21028
Contract servicii de exploatare forestiera
78.685 lei · REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA · CPV 77211100-3 · Licitatie deschisa
- Contract nr. 9506
Contract servicii de exploatare forestiera
33.231 lei · REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA · CPV 77211100-3 · Licitatie deschisa
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 11 aprilie 2022 și 17 mai 2024. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 0210 · Silvicultură și alte activități forestiere (CAEN Rev.3)
- 0220 · Exploatarea forestieră (CAEN Rev.3)
- 0230 · Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană (CAEN Rev.3)
- 0240 · Activități de servicii anexe silviculturii (CAEN Rev.3)
- 1611 · Tăierea și rindeluirea lemnului (CAEN Rev.3)
- 1612 · Prelucrarea și finisarea lemnului (CAEN Rev.3)
- 1623 · Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 1627 · Finisarea articolelor din lemn (CAEN Rev.3)
- 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.3)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.3)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.3)
- 4313 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 4335 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.3)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4613 · Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții (CAEN Rev.3)
- 4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.3)
- 4689 · Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN Rev.3)
- 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4792 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.3)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului