RAUTO MOTIVE S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, înmatriculată la 22 ianuarie 2020.
Identitate
- Denumire legală
- RAUTO MOTIVE S.R.L.
- CUI
- 42139889
- Nr. înmatriculare
- J8/102/2020
- EUID
- ROONRC.J8/102/2020
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 22 ianuarie 2020
Sediu social
- Adresă
- CONSTRUCTORILOR, nr. 5B, ap. 2, Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Brașov
- Localitate
- Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Brașov
- Cod poștal
- 507190
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 22.01.2020
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- STRUGARI IONUŢ-CRISTIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 205 din 324 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4520, județul Brașov, peste 37% dintre firmele clasei. Locul 13.833 din 25.588 în tot județul, și locul 18.622 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 8%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 188.765 lei | 19.676 lei | 0 | 20.913 lei | 24.506 lei | 769 lei |
| 2024 | 174.302 lei | 15.563 lei | 0 | 14.093 lei | 33.000 lei | -18.907 lei |
| 2023 | 152.414 lei | 5.081 lei | 0 | 15.498 lei | 49.968 lei | -34.470 lei |
| 2022 | 159.760 lei | -12.211 lei | 0 | 6.713 lei | 46.264 lei | -39.551 lei |
| 2021 | 117.275 lei | 354 lei | 0 | 5.850 lei | 34.454 lei | -27.339 lei |
| 2020 | 18.736 lei | -27.893 lei | 0 | 5.135 lei | 32.828 lei | -27.693 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 188.765 lei
- Venituri totale
- 188.765 lei
- Cheltuieli totale
- 165.563 lei
- Profit brut
- 23.202 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 19.676 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 7.774 lei
- Active circulante
- 13.139 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 10.698 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.441 lei
- Datorii
- 24.506 lei
- Capitaluri
- 769 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 174.302 lei
- Venituri totale
- 179.150 lei
- Cheltuieli totale
- 160.216 lei
- Profit brut
- 18.934 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 15.563 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 12.967 lei
- Active circulante
- 1.126 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 1.002 lei
- Casa și conturi la bănci
- 124 lei
- Datorii
- 33.000 lei
- Capitaluri
- -18.907 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 152.414 lei
- Venituri totale
- 152.414 lei
- Cheltuieli totale
- 146.365 lei
- Profit brut
- 6.049 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.081 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 15.498 lei
- Stocuri
- 3.496 lei
- Creanțe
- 4.035 lei
- Casa și conturi la bănci
- 7.967 lei
- Datorii
- 49.968 lei
- Capitaluri
- -34.470 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 159.760 lei
- Venituri totale
- 159.760 lei
- Cheltuieli totale
- 167.178 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 7.418 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 12.211 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 6.713 lei
- Stocuri
- 1.461 lei
- Creanțe
- 1.002 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.250 lei
- Datorii
- 46.264 lei
- Capitaluri
- -39.551 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 117.275 lei
- Venituri totale
- 117.275 lei
- Cheltuieli totale
- 114.183 lei
- Profit brut
- 3.092 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 354 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 5.850 lei
- Stocuri
- 2.835 lei
- Creanțe
- 1.002 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.013 lei
- Datorii
- 34.454 lei
- Capitaluri
- -27.339 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 18.736 lei
- Venituri totale
- 18.736 lei
- Cheltuieli totale
- 46.117 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 27.381 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 27.893 lei
- Active imobilizate
- 10 lei
- Active circulante
- 5.125 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 0 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.125 lei
- Datorii
- 32.828 lei
- Capitaluri
- -27.693 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
Contracte publice
- o cumpărare directă, de la o autoritate contractantă (2026) · valoare însumată de cel mult 4 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Autoritatea contractantă
- COMUNA SANPETRUo atribuire · cel mult 4 mii lei
Ultima atribuire
- Cumpărare directă
Servicii revizie autovehciul Dacia Duster
4.143 lei · COMUNA SANPETRU · CPV 50112000-3 Servicii de reparare si de intretinere a automobilelor (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 17 februarie 2026 și 17 februarie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 3312 · Repararea mașinilor (CAEN Rev.2)
- 3317 · Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN Rev.2)
- 4532 · Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
- 4540 · Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor (CAEN Rev.2)
- 4614 · Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane (CAEN Rev.2)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Înmatriculare la registrul comerțului