RAMIS TECH S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 6, înmatriculată la 20 martie 2017.
Firma nu este în funcțiune: radiată. Firma a fost radiată din registrul comerțului și nu mai există ca persoană juridică. Starea completă, cu toate mențiunile din registru, este mai jos.
Identitate
- Denumire legală
- RAMIS TECH S.R.L.
- CUI
- 37232093
- Nr. înmatriculare
- J40/3617/2017
- EUID
- ROONRC.J40/3617/2017
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 20 martie 2017
Sediu social
- Adresă
- SIBIU, nr. 4, bl. OD2, sc. 6, et. 5, ap. 202, București Sectorul 6, București
- Localitate
- București Sectorul 6, București
- Cod poștal
- 61541
Contact
- Telefon
- 0736 640 008
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 3 februarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- radiată (cod 1084, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 3 mai)
- Inactiv fiscal
- nu (reactivat la 3 apr)
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 09.12.2025
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- STĂNESCU RADU MIHAI — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7.408.179 lei | 445.406 lei | 12 | 4.341.853 lei | 3.679.972 lei | 676.955 lei |
| 2024 | 5.656.997 lei | 1.248 lei | 12 | 3.432.892 lei | 3.048.329 lei | 392.217 lei |
| 2023 | 6.075.541 lei | 390.768 lei | 12 | 2.740.889 lei | 2.288.186 lei | 390.968 lei |
| 2022 | 3.119.959 lei | 321.910 lei | 7 | 1.939.672 lei | 1.432.529 lei | 452.022 lei |
| 2021 | 1.710.084 lei | 146.249 lei | 6 | 819.316 lei | 524.384 lei | 219.480 lei |
| 2020 | 1.144.450 lei | 105.465 lei | 4 | 603.907 lei | 378.274 lei | 123.232 lei |
| 2019 | 378.678 lei | 77.344 lei | 2 | 300.416 lei | 273.325 lei | 77.767 lei |
| 2018 | 9.668 lei | 223 lei | 1 | 6.272 lei | 5.849 lei | 423 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 7.408.179 lei
- Venituri totale
- 7.518.596 lei
- Cheltuieli totale
- 6.972.079 lei
- Profit brut
- 546.517 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 445.406 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 625.488 lei
- Active circulante
- 3.716.365 lei
- Stocuri
- 922.433 lei
- Creanțe
- 2.676.386 lei
- Casa și conturi la bănci
- 117.546 lei
- Datorii
- 3.679.972 lei
- Capitaluri
- 676.955 lei
- Capital subscris vărsat
- 6.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 12
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 5.656.997 lei
- Venituri totale
- 5.904.628 lei
- Cheltuieli totale
- 5.874.605 lei
- Profit brut
- 30.023 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.248 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 836.728 lei
- Active circulante
- 2.596.164 lei
- Stocuri
- 796.850 lei
- Creanțe
- 1.525.431 lei
- Casa și conturi la bănci
- 273.883 lei
- Datorii
- 3.048.329 lei
- Capitaluri
- 392.217 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 12
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 6.075.541 lei
- Venituri totale
- 6.217.283 lei
- Cheltuieli totale
- 5.768.391 lei
- Profit brut
- 448.892 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 390.768 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.112.878 lei
- Active circulante
- 1.628.011 lei
- Stocuri
- 702.505 lei
- Creanțe
- 813.982 lei
- Casa și conturi la bănci
- 111.524 lei
- Datorii
- 2.288.186 lei
- Capitaluri
- 390.968 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 12
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 8 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 24 de cumpărături directe, de la 11 autorități contractante (2023–2026) · valoare însumată de cel mult 195 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- MUNICIPIUL ALBA IULIA6 atribuiri · cel mult 66 mii lei
- Societatea de Transport Bucuresti STB SA.o atribuire · cel mult 44 mii lei
- MINISTERUL APARARII - UNITATEA MILITARA 02133o atribuire · cel mult 39 mii lei
- Unitatea Militara nr. 01969 -Campia Turzii4 atribuiri · cel mult 17 mii lei
- Ministerul Apararii - UNITATEA MILITARA 01556 MANGALIA2 atribuiri · cel mult 13 mii lei
- Ministerul Apararii Nationale - Unitatea Militara 01145o atribuire · cel mult 9 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Achizitie vopsea pentru intretinerea locurilor de parcare pentru Municipiul Alba Iulia
3.900 lei · MUNICIPIUL ALBA IULIA · CPV 44811000-8 Vopsea pentru marcaj rutier (Rev.2)
- Cumpărare directă
Achizitie material marcaj parcari -vopsea alba
7.480 lei · MUNICIPIUL ALBA IULIA · CPV 44811000-8 Vopsea pentru marcaj rutier (Rev.2)
- Cumpărare directă
Vopsea marcaj parcari
14.960 lei · MUNICIPIUL ALBA IULIA · CPV 44811000-8 Vopsea pentru marcaj rutier (Rev.2)
- Cumpărare directă
Achizitie vopsea alba pe baza de apa pentru marcaj rutier
17.952 lei · MUNICIPIUL ALBA IULIA · CPV 44811000-8 Vopsea pentru marcaj rutier (Rev.2)
- Cumpărare directă
Achizitie vopsea lavabila si amorsa
6.820 lei · Ministerul Apararii - UNITATEA MILITARA 01556 MANGALIA · CPV 44812220-3 Vopsele de apa (Rev.2)
Clasamentul contractelor publice din București →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 9 iunie 2023 și 17 iunie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4613 · Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții (CAEN Rev.2)
- 4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.2)
- 4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN Rev.2)
- 6202 · Activități de consultanță în tehnologia informației (CAEN Rev.2)
- 7721 · Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv (CAEN Rev.2)
- 9329 · Alte activități recreative și distractive n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Reactivată fiscal de ANAF
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
2017
- Înmatriculare la registrul comerțului