RALDO ELECTRIC SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Giroc, Comuna Giroc, înmatriculată la 3 mai 2011.
Identitate
- Denumire legală
- RALDO ELECTRIC SRL
- CUI
- 28421964
- Nr. înmatriculare
- J35/1028/2011
- EUID
- ROONRC.J35/1028/2011
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 3 mai 2011
Sediu social
- Adresă
- DALIEI, nr. 3, bl. A, et. PARTER, ap. SAD, Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiș
- Localitate
- Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiș
- Cod poștal
- 307220
Contact
- Telefon
- 0730 304 957
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 26 ianuarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 13 mai)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 03.05.2011
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- DRIDEANU ANCA-ADRIANA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 27 din 32 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4643, județul Timiș, peste 19% dintre firmele clasei. Locul 24.484 din 31.251 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 0%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 53.900 lei | -2.633 lei | — | 515.722 lei | 731.422 lei | -215.700 lei |
| 2024 | 53.652 lei | 50.142 lei | — | 618.740 lei | 832.206 lei | -213.466 lei |
| 2023 | 33.663 lei | -157.209 lei | — | 470.856 lei | 734.464 lei | -263.608 lei |
| 2022 | 383.115 lei | -152.784 lei | — | 721.322 lei | 761.630 lei | -5.658 lei |
| 2021 | 1.368.086 lei | 1.298 lei | 1 | 971.017 lei | 858.542 lei | 147.125 lei |
| 2020 | 1.255.253 lei | 3.086 lei | 1 | 919.257 lei | 807.303 lei | 145.827 lei |
| 2019 | 1.023.974 lei | 1.052 lei | 2 | 665.981 lei | 557.113 lei | 142.741 lei |
| 2018 | 843.421 lei | 2.118 lei | 2 | 418.284 lei | 310.468 lei | 141.689 lei |
| 2017 | 798.534 lei | 55.532 lei | 1 | 474.936 lei | 300.137 lei | 174.799 lei |
| 2016 | 709.197 lei | 7.689 lei | — | 356.017 lei | 236.750 lei | 119.267 lei |
| 2015 | 688.908 lei | 73.546 lei | — | 303.669 lei | 192.091 lei | 111.578 lei |
| 2014 | 338.839 lei | 38.269 lei | — | 150.077 lei | 112.045 lei | 38.032 lei |
| 2013 | 207.182 lei | -26.522 lei | — | 45.112 lei | 45.349 lei | -237 lei |
| 2012 | 147.001 lei | 12.476 lei | — | 58.714 lei | 32.428 lei | 26.286 lei |
| 2011 | 204.483 lei | 13.610 lei | — | 93.786 lei | 79.976 lei | 13.810 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 53.900 lei
- Venituri totale
- 53.901 lei
- Cheltuieli totale
- 54.266 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 365 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 2.633 lei
- Active imobilizate
- 442.607 lei
- Active circulante
- 73.115 lei
- Stocuri
- 18.844 lei
- Creanțe
- 10.075 lei
- Casa și conturi la bănci
- 44.196 lei
- Datorii
- 731.422 lei
- Capitaluri
- -215.700 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 53.652 lei
- Venituri totale
- 140.318 lei
- Cheltuieli totale
- 76.876 lei
- Profit brut
- 63.442 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 50.142 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 470.691 lei
- Active circulante
- 148.049 lei
- Stocuri
- 22.449 lei
- Creanțe
- 107.191 lei
- Casa și conturi la bănci
- 18.409 lei
- Datorii
- 832.206 lei
- Capitaluri
- -213.466 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 33.663 lei
- Venituri totale
- 36.814 lei
- Cheltuieli totale
- 194.023 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 157.209 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 157.209 lei
- Active imobilizate
- 426.533 lei
- Active circulante
- 44.323 lei
- Stocuri
- 17.573 lei
- Creanțe
- 13.765 lei
- Casa și conturi la bănci
- 12.985 lei
- Datorii
- 734.464 lei
- Capitaluri
- -263.608 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 15 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 1.794 de cumpărături directe, de la 11 autorități contractante (2021–2022) · valoare însumată de cel mult 2,6 mil. lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- AQUATIM S.A. Timisoara1.582 de atribuiri · cel mult 2,2 mil. lei
- S.N. AEROPORTUL INTERNATIONAL TIMISOARA TRAIAN VUIA S.A.149 de atribuiri · cel mult 234 mii lei
- Unitatea Militară 01558 Târgoviște46 de atribuiri · cel mult 66 mii lei
- SPITALUL CLINIC DE BOLI INFECTIOASE SI PNEUMOFTIZIOLOGIE DR VICTOR BABES TIMISOARA6 atribuiri · cel mult 21 mii lei
- FILARMONICA BANATUL TIMISOARA3 atribuiri · cel mult 6 mii lei
- Directia Generala Regionala a Finantelor Publice Timisoarao atribuire · cel mult 4 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
electrice adv1317797
6.710 lei · Unitatea Militară 01558 Târgoviște · CPV 31680000-6 Articole si accesorii electrice (Rev.2)
- Cumpărare directă
pachet adv 1313078
1.955 lei · Unitatea Militară 01558 Târgoviște · CPV 44531100-2 Holz-suruburi (Rev.2)
- Cumpărare directă
holsuruburi adv 1305370
950 lei · Unitatea Militară 01558 Târgoviște · CPV 44531100-2 Holz-suruburi (Rev.2)
- Cumpărare directă12 loturi
bec led 9w
390 lei · Unitatea Militară 01558 Târgoviște · CPV 31531000-7 Becuri (Rev.2)
- Cumpărare directă
popnit aluminiu 4*16mm
510 lei · Unitatea Militară 01558 Târgoviște · CPV 31680000-6 Articole si accesorii electrice (Rev.2)
Clasamentul contractelor publice din Timiș →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 19 ianuarie 2021 și 29 septembrie 2022. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4643 · Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor (CAEN Rev.2)
- 4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.2)
- 4789 · Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse (CAEN Rev.2)
- 4799 · Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
- 6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Sunt afișate cele mai recente 14 din 17 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.