RALCASINO IMPEX SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Brăila, înmatriculată la 16 august 2000.
Firma nu este în funcțiune: în insolvență. Firma se află într-o procedură de insolvență sau faliment. Starea completă, cu toate mențiunile din registru, este mai jos.
Identitate
- Denumire legală
- RALCASINO IMPEX SRL
- CUI
- 13383781
- Nr. înmatriculare
- J09/222/2000
- EUID
- ROONRC.J09/222/2000
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 16 august 2000
Sediu social
- Adresă
- Str. G-RAL EREMIA GRIGORESCU, bl. 2CPP, et. P, Municipiul Brăila, Brăila
- Localitate
- Municipiul Brăila, Brăila
- Cod poștal
- 6100
Contact
- Telefon
- 0239 622 966
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 14 ianuarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- faliment (cod 1070, din 8 iul)
- este sub incidența Legii nr. 85/2014 (cod 1139, din 8 iul)
- Stare fiscală (ANAF)
- Nu a fost încă interogată.
Obligații fiscale restante (ANAF)
Compania figurează în lista publicată de ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la data de 30 iunie 2026, cu un total de 749.449 lei.
- Obligații principale
- 738.199 lei
- Accesorii (dobânzi și penalități)
- 11.250 lei
- Din care contestate
- 0 lei
- Mențiune ANAF
- Faliment
Defalcare pe bugete
| Buget | Principale | Accesorii | Contestate |
|---|---|---|---|
| Bugetul de stat | 738.199 lei | 11.250 lei | — |
| Bugetul asigurărilor sociale de stat | — | — | — |
| Bugetul asigurărilor pentru șomaj | — | — | — |
| Fondul național unic de asigurări sociale de sănătate | — | — | — |
Lista ANAF cuprinde doar obligațiile restante peste pragurile legale (art. 162 din Codul de procedură fiscală), așa cum erau înregistrate la data de 30 iunie 2026 și neachitate până la publicare. Între timp sumele pot fi achitate, eșalonate sau contestate.
Clasamentul restanțelor fiscale din Brăila →
Sursa: ANAF, lista obligațiilor fiscale restante la 30 iunie 2026, preluată la 2 sept.
Reprezentanți
- RESSOLVE IPURL — lichidator judiciar
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 19.774.247 lei | -8.851.448 lei | — | 2.932.982 lei | 12.276.284 lei | -9.341.802 lei |
| 2024 | 10.229 lei | -27.426 lei | 3 | 46.398 lei | 538.252 lei | -490.354 lei |
| 2023 | 18.179 lei | -46.610 lei | — | 51.806 lei | 516.234 lei | -462.928 lei |
| 2022 | 16.095 lei | -65.022 lei | 1 | 49.665 lei | 467.483 lei | -416.318 lei |
| 2021 | 15.791 lei | -61.216 lei | 1 | 46.205 lei | 399.001 lei | -351.296 lei |
| 2020 | 20.794 lei | -50.743 lei | 1 | 38.746 lei | 330.326 lei | -290.080 lei |
| 2019 | 34.913 lei | -38.310 lei | 1 | 40.862 lei | 281.699 lei | -239.337 lei |
| 2018 | 32.963 lei | -37.037 lei | 1 | 36.418 lei | 238.945 lei | -201.027 lei |
| 2017 | 27.580 lei | -21.546 lei | 1 | 25.338 lei | 190.827 lei | -163.989 lei |
| 2016 | 30.622 lei | -25.767 lei | 1 | 21.785 lei | 165.729 lei | -142.444 lei |
| 2015 | 31.814 lei | -11.330 lei | 1 | 41.282 lei | 159.458 lei | -116.676 lei |
| 2014 | 16.600 lei | -12.801 lei | 1 | 36.918 lei | 143.764 lei | -105.346 lei |
| 2013 | 8.266 lei | -38.693 lei | 1 | 33.201 lei | 127.246 lei | -92.545 lei |
| 2012 | 1.360 lei | -43.367 lei | — | 47.598 lei | 102.950 lei | -53.852 lei |
| 2011 | 44 lei | -6.804 lei | — | 86.687 lei | 98.672 lei | -10.485 lei |
| 2010 | 118.090 lei | 21.202 lei | 2 | 96.375 lei | 101.556 lei | -3.681 lei |
| 2009 | 87.379 lei | 10.533 lei | 3 | 223.577 lei | 248.460 lei | -24.883 lei |
| 2008 | 90.023 lei | 1.244 lei | — | 182.460 lei | 219.377 lei | -35.417 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 19.774.247 lei
- Venituri totale
- 19.950.567 lei
- Cheltuieli totale
- 28.802.015 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 8.851.448 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 8.851.448 lei
- Active imobilizate
- 87.341 lei
- Active circulante
- 2.845.641 lei
- Stocuri
- 896.080 lei
- Creanțe
- 1.907.539 lei
- Casa și conturi la bănci
- 42.022 lei
- Datorii
- 12.276.284 lei
- Capitaluri
- -9.341.802 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 10.229 lei
- Venituri totale
- 10.302 lei
- Cheltuieli totale
- 37.728 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 27.426 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 27.426 lei
- Active imobilizate
- 3.400 lei
- Active circulante
- 42.998 lei
- Stocuri
- 23.607 lei
- Creanțe
- 17.125 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.266 lei
- Datorii
- 538.252 lei
- Capitaluri
- -490.354 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 18.179 lei
- Venituri totale
- 18.179 lei
- Cheltuieli totale
- 64.624 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 46.445 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 46.610 lei
- Active imobilizate
- 3.483 lei
- Active circulante
- 48.323 lei
- Stocuri
- 26.447 lei
- Creanțe
- 16.619 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.257 lei
- Datorii
- 516.234 lei
- Capitaluri
- -462.928 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4611 · Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate (CAEN Rev.2)
- 4776 · Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 6831 · Agenții imobiliare (CAEN Rev.2)
- 8219 · Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat (CAEN Rev.2)
Istoric
- Stare
- faliment (8 iul → prezent)
- este sub incidența Legii nr. 85/2014 (8 iul → prezent)
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Stare la registrul comerțului: este sub incidența Legii nr. 85/2014
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
Sunt afișate cele mai recente 14 din 20 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.