RAKAIA IT CONSULTING S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Boldu, Comuna Boldu, înmatriculată la 27 decembrie 2018.
Identitate
- Denumire legală
- RAKAIA IT CONSULTING S.R.L.
- CUI
- 40353435
- Nr. înmatriculare
- J10/1480/2018
- EUID
- ROONRC.J10/1480/2018
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 27 decembrie 2018
Sediu social
- Adresă
- BOLDU, Sat Boldu, Comuna Boldu, Buzău
- Localitate
- Sat Boldu, Comuna Boldu, Buzău
- Cod poștal
- 127070
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 nov)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 27.12.2018
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- SAVA VALENTIN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 4 din 24 după cifra de afaceri în clasa CAEN 6202, județul Buzău, peste 88% dintre firmele clasei. Locul 3.087 din 10.304 în tot județul, și locul 3.834 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 34%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 520.162 lei | 285.486 lei | 1 | 522.169 lei | 236.443 lei | 285.726 lei |
| 2024 | 784.529 lei | 623.118 lei | 1 | 808.058 lei | 184.700 lei | 623.358 lei |
| 2023 | 719.171 lei | 626.964 lei | 1 | 800.197 lei | 172.993 lei | 627.204 lei |
| 2022 | 650.291 lei | 594.268 lei | — | 795.977 lei | 203.892 lei | 594.508 lei |
| 2021 | 716.941 lei | 698.216 lei | — | 1.167.327 lei | 444.655 lei | 722.672 lei |
| 2020 | 723.645 lei | 703.304 lei | — | 819.169 lei | 116.065 lei | 703.104 lei |
| 2019 | 508.712 lei | 489.889 lei | — | 497.487 lei | 7.798 lei | 489.689 lei |
| 2018 | — | -400 lei | — | 200 lei | 400 lei | -200 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 520.162 lei
- Venituri totale
- 532.277 lei
- Cheltuieli totale
- 231.186 lei
- Profit brut
- 301.091 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 285.486 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 15.953 lei
- Active circulante
- 506.216 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 304.628 lei
- Casa și conturi la bănci
- 201.588 lei
- Datorii
- 236.443 lei
- Capitaluri
- 285.726 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 784.529 lei
- Venituri totale
- 785.261 lei
- Cheltuieli totale
- 139.079 lei
- Profit brut
- 646.182 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 623.118 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 54.241 lei
- Active circulante
- 753.817 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 251.383 lei
- Casa și conturi la bănci
- 502.434 lei
- Datorii
- 184.700 lei
- Capitaluri
- 623.358 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 719.171 lei
- Venituri totale
- 727.771 lei
- Cheltuieli totale
- 93.737 lei
- Profit brut
- 634.034 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 626.964 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 93.124 lei
- Active circulante
- 707.073 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 311.572 lei
- Casa și conturi la bănci
- 395.501 lei
- Datorii
- 172.993 lei
- Capitaluri
- 627.204 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 8 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN Rev.2)
- 6202 · Activități de consultanță în tehnologia informației (CAEN Rev.2)
- 6203 · Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN Rev.2)
- 6209 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN Rev.2)
- 6311 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.2)
- 6312 · Activități ale portalurilor web (CAEN Rev.2)
- 7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
- 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN Rev.2)
- 7312 · Servicii de reprezentare media (CAEN Rev.2)
- 7410 · Activități de design specializat (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înregistrare în scopuri de TVA
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
- Înmatriculare la registrul comerțului