RAIL WAY ASSETS S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 1, înmatriculată la 3 iunie 2020.
Identitate
- Denumire legală
- RAIL WAY ASSETS S.R.L.
- CUI
- 42574912
- Nr. înmatriculare
- J2020005793406
- EUID
- ROONRC.J2020005793406
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 3 iunie 2020
Sediu social
- Adresă
- REDIȘOARA, nr. 2, Corp 2, Camera 1, București Sectorul 1, București
- Localitate
- București Sectorul 1, București
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 3 iul)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 03.06.2020
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- HEREA NICOLETA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 85 din 119 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7739, municipiul București, peste 29% dintre firmele clasei. Locul 107.570 din 132.982 în tot județul, și locul 40.611 după numărul de salariați.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 46.272 lei | -392.664 lei | 1 | 4.660.343 lei | 4.489.528 lei | 142.785 lei |
| 2024 | — | 627.939 lei | 1 | 4.998.611 lei | 4.461.897 lei | 535.449 lei |
| 2023 | — | 506.283 lei | 2 | 4.699.358 lei | 4.787.528 lei | -92.490 lei |
| 2022 | 21.450 lei | -949.445 lei | 0 | 2.625.828 lei | 3.217.024 lei | -598.773 lei |
| 2021 | 507.185 lei | 255.670 lei | 0 | 1.521.064 lei | 1.171.689 lei | 350.672 lei |
| 2020 | 392.870 lei | 94.802 lei | — | 1.446.450 lei | 1.306.825 lei | 95.002 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 46.272 lei
- Venituri totale
- 198.126 lei
- Cheltuieli totale
- 590.790 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 392.664 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 392.664 lei
- Active imobilizate
- 1.570.815 lei
- Active circulante
- 3.089.528 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.831.979 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.257.549 lei
- Datorii
- 4.489.528 lei
- Capitaluri
- 142.785 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 2.336.946 lei
- Cheltuieli totale
- 1.642.903 lei
- Profit brut
- 694.043 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 627.939 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.798.781 lei
- Active circulante
- 3.199.830 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.669.796 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.530.034 lei
- Datorii
- 4.461.897 lei
- Capitaluri
- 535.449 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 1.125.190 lei
- Cheltuieli totale
- 608.459 lei
- Profit brut
- 516.731 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 506.283 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.008.307 lei
- Active circulante
- 1.691.051 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.123.976 lei
- Casa și conturi la bănci
- 567.075 lei
- Datorii
- 4.787.528 lei
- Capitaluri
- -92.490 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 21.450 lei
- Venituri totale
- 561.832 lei
- Cheltuieli totale
- 1.496.903 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 935.071 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 949.445 lei
- Active imobilizate
- 1.851.192 lei
- Active circulante
- 774.636 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 638.788 lei
- Casa și conturi la bănci
- 135.848 lei
- Datorii
- 3.217.024 lei
- Capitaluri
- -598.773 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 507.185 lei
- Venituri totale
- 962.227 lei
- Cheltuieli totale
- 681.317 lei
- Profit brut
- 280.910 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 255.670 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 306.956 lei
- Active circulante
- 1.214.108 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.211.532 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.576 lei
- Datorii
- 1.171.689 lei
- Capitaluri
- 350.672 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 392.870 lei
- Venituri totale
- 394.541 lei
- Cheltuieli totale
- 288.295 lei
- Profit brut
- 106.246 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 94.802 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 847.336 lei
- Active circulante
- 599.114 lei
- Stocuri
- 10.498 lei
- Creanțe
- 441.981 lei
- Casa și conturi la bănci
- 146.635 lei
- Datorii
- 1.306.825 lei
- Capitaluri
- 95.002 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 4781 · Comerț cu amănuntul al autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.3)
- 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN Rev.3)
- 7711 · Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare (CAEN Rev.3)
- 7739 · Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului