Sari la conținut
Sâmbătă, 5 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 32 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

RAFICON TRADE SRL

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Buzău, înmatriculată la 15 octombrie 2003.

Identitate

Denumire legală
RAFICON TRADE SRL
CUI
14293563
Nr. înmatriculare
J10/864/2003
EUID
ROONRC.J10/864/2003
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
15 octombrie 2003

Sediu social

Adresă
Aleea INDUSTRIILOR, nr. 2, Municipiul Buzău, Buzău
Localitate
Municipiul Buzău, Buzău

Contact

Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 26 mai 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 1 dec)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 15.10.2003
Sursa ANAF
actualizat 29 aug

Reprezentanți

  • LUNCAŞU RAUL-IONUŢ — administrator
  • PRAHOVEANU ION-VALENTIN — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
72,1 mil. lei02008: 2,4 mil. lei2009: 1,8 mil. lei2010: 3,1 mil. lei2011: 4,1 mil. lei2012: 4,3 mil. lei2013: 4,5 mil. lei2014: 6,0 mil. lei2015: 9,2 mil. lei2016: 10,7 mil. lei2017: 19,2 mil. lei2018: 27,2 mil. lei2019: 40,9 mil. lei2020: 46,9 mil. lei2021: 61,8 mil. lei2022: 70,5 mil. lei2023: 61,7 mil. lei2024: 63,2 mil. lei2025: 72,1 mil. lei200920112013201520172019202120232025
Rezultat net
6,9 mil. lei02008: 122 mii lei2009: 224 mii lei2010: 287 mii lei2011: 491 mii lei2012: 79 mii lei2013: 439 mii lei2014: 964 mii lei2015: 1,5 mil. lei2016: 2,3 mil. lei2017: 3,3 mil. lei2018: 3,9 mil. lei2019: 3,8 mil. lei2020: 4,4 mil. lei2021: 5,6 mil. lei2022: 6,9 mil. lei2023: 2,0 mil. lei2024: 1,2 mil. lei2025: 4,6 mil. lei200920112013201520172019202120232025

Poziție în sector

Locul 3 din 6 după cifra de afaceri în clasa CAEN 2222, județul Buzău. Locul 63 din 10.264 în tot județul, și locul 33 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 14%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
202572.060.586 lei4.615.410 lei13347.035.933 lei26.911.006 lei18.597.611 lei
202463.243.163 lei1.182.145 lei13145.952.998 lei27.047.776 lei17.082.201 lei
202361.656.878 lei1.993.064 lei13542.850.136 lei21.158.632 lei19.598.847 lei
202270.505.314 lei6.870.996 lei13341.328.938 lei20.060.363 lei18.906.283 lei
202161.813.509 lei5.566.514 lei13638.891.650 lei19.760.241 lei16.479.248 lei
202046.947.131 lei4.391.912 lei12630.525.845 lei12.050.420 lei15.523.823 lei
201940.856.555 lei3.773.503 lei11529.616.859 lei13.344.560 lei12.743.725 lei
201827.236.330 lei3.945.846 lei11321.749.700 lei7.741.802 lei10.121.734 lei
201719.197.391 lei3.306.006 lei8916.119.278 lei7.676.257 lei7.710.767 lei
201610.661.851 lei2.322.861 lei6011.755.331 lei5.183.013 lei5.451.667 lei
20159.217.075 lei1.540.851 lei3111.050.644 lei5.319.920 lei4.221.676 lei
20146.030.078 lei964.438 lei217.100.623 lei2.380.137 lei2.680.825 lei
20134.485.890 lei439.198 lei286.513.822 lei2.369.377 lei1.716.386 lei
20124.328.453 lei79.003 lei269.817.058 lei5.600.998 lei1.277.188 lei
20114.056.777 lei490.660 lei236.489.437 lei1.754.738 lei1.198.185 lei
20103.075.280 lei287.094 lei81.862.286 lei1.154.761 lei707.525 lei
20091.828.560 lei224.150 lei101.701.948 lei1.282.385 lei419.563 lei
20082.385.663 lei121.800 lei391.610.306 lei1.414.893 lei195.413 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
72.060.586 lei
Venituri totale
74.852.613 lei
Cheltuieli totale
69.534.387 lei
Profit brut
5.318.226 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
4.615.410 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
12.792.013 lei
Active circulante
34.243.920 lei
Stocuri
20.726.025 lei
Creanțe
9.396.217 lei
Casa și conturi la bănci
1.467.631 lei
Datorii
26.911.006 lei
Capitaluri
18.597.611 lei
Capital subscris vărsat
950.000 lei
Număr mediu de salariați
133

2024 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
63.243.163 lei
Venituri totale
94.194.898 lei
Cheltuieli totale
92.768.031 lei
Profit brut
1.426.867 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
1.182.145 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
14.392.566 lei
Active circulante
31.560.432 lei
Stocuri
19.089.246 lei
Creanțe
9.389.561 lei
Casa și conturi la bănci
1.273.399 lei
Datorii
27.047.776 lei
Capitaluri
17.082.201 lei
Capital subscris vărsat
950.000 lei
Număr mediu de salariați
131

2023 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
61.656.878 lei
Venituri totale
90.326.972 lei
Cheltuieli totale
88.286.425 lei
Profit brut
2.040.547 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
1.993.064 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
15.581.529 lei
Active circulante
27.268.607 lei
Stocuri
15.442.231 lei
Creanțe
9.938.602 lei
Casa și conturi la bănci
95.780 lei
Datorii
21.158.632 lei
Capitaluri
19.598.847 lei
Capital subscris vărsat
950.000 lei
Număr mediu de salariați
135

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Contracte publice

  • 45 de cumpărături directe, de la 14 autorități contractante (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 574 mii lei
  • 5 atribuiri, de la 2 autorități contractante (2019–2026) · valoare însumată de cel mult 16,3 mil. lei

Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.

Cei mai mari cumpărători

Ultimele 5 atribuiri

  1. Cumpărare directă4 loturi

    Transport

    1.500 lei · SOCIETATEA DE TRANSPORT PUBLIC TIMISOARA S.A. · CPV 44112200-0 Acoperitoare de podea (Rev.2)

  2. Cumpărare directă

    SACI pp 55/110 CM

    820 lei · Statiunea de Cercetare-Dezvoltare Agricola Braila · CPV 18937000-6 Saci de ambalaj (Rev.2)

  3. Contract nr. 4815

    Saci de ambalaj (Rev.2)

    427.500 lei · SALUBRIS S.A. · CPV 18937000-6 · Procedura simplificata

  4. Cumpărare directă

    Saci big bags PP 90X90X150 CM SGA GALATI

    17.938,60 lei · ADMINISTRATIA BAZINALA DE APA PRUT BARLAD · CPV 18937000-6 Saci de ambalaj (Rev.2)

  5. Cumpărare directă

    Saci

    4.350 lei · ADMINISTRATIA BAZINALA DE APA PRUT BARLAD · CPV 18937000-6 Saci de ambalaj (Rev.2)

Clasamentul contractelor publice din Buzău

Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 4 iunie 2019 și 29 mai 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  8. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
  9. 2017

    • Situații financiare depuse pentru anul 2017
  10. 2016

    • Situații financiare depuse pentru anul 2016
  11. 2015

    • Situații financiare depuse pentru anul 2015
  12. 2014

    • Situații financiare depuse pentru anul 2014
  13. 2013

    • Situații financiare depuse pentru anul 2013
  14. 2012

    • Situații financiare depuse pentru anul 2012

Sunt afișate cele mai recente 14 din 20 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.

Înapoi sus ↑