PUERTO-RICO S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Loc. Năsăud, Oraș Năsăud, înmatriculată la 1 octombrie 2019.
Identitate
- Denumire legală
- PUERTO-RICO S.R.L.
- CUI
- 41710552
- Nr. înmatriculare
- J2019001264065
- EUID
- ROONRC.J2019001264065
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 1 octombrie 2019
Sediu social
- Adresă
- Vasile Nascu, nr. 47C, Loc. Năsăud, Oraș Năsăud, Bistrița-Năsăud
- Localitate
- Loc. Năsăud, Oraș Năsăud, Bistrița-Năsăud
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 01.10.2019
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- CĂLUȘ DANIEL GHEORGHE — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 128 din 157 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4932, județul Bistrița-Năsăud, peste 19% dintre firmele clasei. Locul 8.126 din 9.250 în tot județul, și locul 3.715 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 38%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 17.490 lei | -23.263 lei | 1 | 19.475 lei | 145.394 lei | -125.919 lei |
| 2024 | 28.183 lei | -11.010 lei | 1 | 32.678 lei | 135.334 lei | -102.656 lei |
| 2023 | 73.693 lei | 30.731 lei | 1 | 11.488 lei | 103.135 lei | -91.647 lei |
| 2022 | 20.948 lei | -13.258 lei | 1 | 17.855 lei | 140.233 lei | -122.378 lei |
| 2021 | 992 lei | -48.089 lei | 1 | 23.634 lei | 132.754 lei | -109.120 lei |
| 2020 | 1.595 lei | -49.789 lei | 1 | 16.543 lei | 77.574 lei | -61.031 lei |
| 2019 | 198 lei | -11.442 lei | 1 | 25.261 lei | 36.503 lei | -11.242 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 17.490 lei
- Venituri totale
- 17.490 lei
- Cheltuieli totale
- 40.753 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 23.263 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 23.263 lei
- Active imobilizate
- 19.332 lei
- Active circulante
- 143 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 143 lei
- Datorii
- 145.394 lei
- Capitaluri
- -125.919 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 28.183 lei
- Venituri totale
- 28.183 lei
- Cheltuieli totale
- 39.193 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 11.010 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 11.010 lei
- Active imobilizate
- 28.255 lei
- Active circulante
- 4.423 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 4.423 lei
- Datorii
- 135.334 lei
- Capitaluri
- -102.656 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 73.693 lei
- Venituri totale
- 73.693 lei
- Cheltuieli totale
- 36.680 lei
- Profit brut
- 37.013 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 30.731 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 639 lei
- Active circulante
- 10.849 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 10.849 lei
- Datorii
- 103.135 lei
- Capitaluri
- -91.647 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 20.948 lei
- Venituri totale
- 20.948 lei
- Cheltuieli totale
- 33.577 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 12.629 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 13.258 lei
- Active imobilizate
- 8.306 lei
- Active circulante
- 9.549 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 9.549 lei
- Datorii
- 140.233 lei
- Capitaluri
- -122.378 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 992 lei
- Venituri totale
- 992 lei
- Cheltuieli totale
- 49.069 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 48.077 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 48.089 lei
- Active imobilizate
- 23.240 lei
- Active circulante
- 394 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 394 lei
- Datorii
- 132.754 lei
- Capitaluri
- -109.120 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.595 lei
- Venituri totale
- 1.595 lei
- Cheltuieli totale
- 51.367 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 49.772 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 49.789 lei
- Active imobilizate
- 15.988 lei
- Active circulante
- 555 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 555 lei
- Datorii
- 77.574 lei
- Capitaluri
- -61.031 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 198 lei
- Venituri totale
- 198 lei
- Cheltuieli totale
- 11.638 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 11.440 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 11.442 lei
- Active imobilizate
- 24.709 lei
- Active circulante
- 552 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 552 lei
- Datorii
- 36.503 lei
- Capitaluri
- -11.242 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Activități autorizate (CAEN)
- 3313 · Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice (CAEN Rev.3)
- 3314 · Repararea și întreținerea echipamentelor electrice (CAEN Rev.3)
- 3319 · Repararea și întreținerea altor echipamente (CAEN Rev.3)
- 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.3)
- 4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.3)
- 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.3)
- 4727 · Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare (CAEN Rev.3)
- 4740 · Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații (CAEN Rev.3)
- 4762 · Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie (CAEN Rev.3)
- 4763 · Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive (CAEN Rev.3)
- 4769 · Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4775 · Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN Rev.3)
- 4777 · Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor (CAEN Rev.3)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN Rev.3)
- 4779 · Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie (CAEN Rev.3)
- 4781 · Comerț cu amănuntul al autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 4782 · Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN Rev.3)
- 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4931 · Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic (CAEN Rev.3)
- 4932 · Transporturi terestre de pasageri, ocazionale (CAEN Rev.3)
- 4933 · Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă (CAEN Rev.3)
- 4939 · Alte transporturi terestre de călători n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4942 · Servicii de mutare (CAEN Rev.3)
- 5232 · Activități de intermediere pentru transportul de pasageri (CAEN Rev.3)
- 5320 · Alte activități poștale și de curier (CAEN Rev.3)
- 5330 · Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier (CAEN Rev.3)
- 5829 · Activități de editare a altor produse software (CAEN Rev.3)
- 5911 · Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune (CAEN Rev.3)
- 5912 · Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune (CAEN Rev.3)
- 5913 · Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune (CAEN Rev.3)
- 5920 · Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală (CAEN Rev.3)
- 6010 · Activități radiodifuziune, activități de distribuție de programe audio (CAEN Rev.3)
- 6020 · Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video (CAEN Rev.3)
- 6031 · Activități ale agențiilor de știri (CAEN Rev.3)
- 6039 · Activități de distribuție a altor conținuturi (CAEN Rev.3)
- 6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN Rev.3)
- 6220 · Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN Rev.3)
- 6290 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN Rev.3)
- 6310 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.3)
- 6391 · Activități ale portalurilor web (CAEN Rev.3)
- 6392 · Alte activități de servicii informaționale n.c. a (CAEN Rev.3)
- 6619 · Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii (CAEN Rev.3)
- 6621 · Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor (CAEN Rev.3)
- 6622 · Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări (CAEN Rev.3)
- 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN Rev.3)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.3)
- 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN Rev.3)
- 7312 · Servicii de reprezentare media (CAEN Rev.3)
- 7330 · Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării (CAEN Rev.3)
- 7430 · Activități de traducere scrisă și orală (interpreți) (CAEN Rev.3)
- 8210 · Activități de secretariat și servicii suport (CAEN Rev.3)
- 8220 · Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center) (CAEN Rev.3)
- 9011 · Activități de creație literară și compoziție muzicală (CAEN Rev.3)
- 9012 · Activități de creație în domeniul artelor vizuale (CAEN Rev.3)
- 9013 · Alte activități de creație artistică (CAEN Rev.3)
- 9020 · Activități de interpretare artistică (spectacole) (CAEN Rev.3)
- 9031 · Activități de gestionare a sălilor și amplasamentelor de spectacole (CAEN Rev.3)
- 9039 · Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică (CAEN Rev.3)
- 9313 · Activități ale centrelor de fitness (CAEN Rev.3)
- 9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 9540 · Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor (CAEN Rev.3)
- 9622 · Activități de tratament și înfrumusețare (CAEN Rev.3)
- 9623 · Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înmatriculare la registrul comerțului