PROTEHNIC INSTAL HVAC SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Sudiți, Comuna Poșta Cîlnău, înmatriculată la 25 ianuarie 2012.
Identitate
- Denumire legală
- PROTEHNIC INSTAL HVAC SRL
- CUI
- 29599227
- Nr. înmatriculare
- J2012000064100
- EUID
- ROONRC.J2012000064100
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 25 ianuarie 2012
Sediu social
- Adresă
- nr. 105 C, Sat Sudiți, Comuna Poșta Cîlnău, Buzău
- Localitate
- Sat Sudiți, Comuna Poșta Cîlnău, Buzău
- Cod poștal
- 127489
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 2 feb)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 25.01.2012
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- COMAN STOICA — administrator
- ZAMFIR EMIL-IONUŢ — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 2 din 122 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4322, județul Buzău, peste 99% dintre firmele clasei. Locul 94 din 10.304 în tot județul, și locul 420 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 44%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 44.307.538 lei | 13.429.230 lei | 18 | 37.213.555 lei | 17.720.905 lei | 19.492.650 lei |
| 2024 | 30.843.360 lei | 13.345.322 lei | 16 | 28.200.868 lei | 12.137.448 lei | 16.063.420 lei |
| 2023 | 33.890.884 lei | 8.271.746 lei | 17 | 18.612.944 lei | 8.653.576 lei | 9.959.368 lei |
| 2022 | 9.078.697 lei | 1.022.575 lei | 15 | 9.464.248 lei | 7.776.626 lei | 1.687.622 lei |
| 2021 | 6.450.113 lei | 759.221 lei | 15 | 4.126.686 lei | 3.461.640 lei | 665.046 lei |
| 2020 | 2.022.324 lei | -389.266 lei | 16 | 3.622.191 lei | 2.352.555 lei | 1.336.159 lei |
| 2019 | 3.949.200 lei | 690.183 lei | 12 | 3.255.794 lei | 2.430.369 lei | 825.425 lei |
| 2018 | 2.813.478 lei | 657.090 lei | 14 | 2.271.818 lei | 1.455.238 lei | 812.289 lei |
| 2017 | 1.471.441 lei | 21.159 lei | 13 | 1.556.003 lei | 1.401.676 lei | 155.199 lei |
| 2016 | 2.192.385 lei | 121.161 lei | 18 | 948.467 lei | 814.287 lei | 134.180 lei |
| 2015 | 1.198.917 lei | 8.306 lei | 11 | 394.580 lei | 352.656 lei | 41.924 lei |
| 2014 | 994.723 lei | 8.271 lei | 7 | 427.159 lei | 393.542 lei | 33.617 lei |
| 2013 | 761.891 lei | 13.578 lei | 10 | 312.553 lei | 287.207 lei | 25.346 lei |
| 2012 | 589.440 lei | 11.568 lei | 8 | 281.073 lei | 269.305 lei | 11.768 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 44.307.538 lei
- Venituri totale
- 45.408.285 lei
- Cheltuieli totale
- 30.094.416 lei
- Profit brut
- 15.313.869 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 13.429.230 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.439.794 lei
- Active circulante
- 33.773.761 lei
- Stocuri
- 4.747.865 lei
- Creanțe
- 24.875.974 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.149.922 lei
- Datorii
- 17.720.905 lei
- Capitaluri
- 19.492.650 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.005.260 lei
- Număr mediu de salariați
- 18
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 30.843.360 lei
- Venituri totale
- 32.549.110 lei
- Cheltuieli totale
- 17.265.146 lei
- Profit brut
- 15.283.964 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 13.345.322 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.688.545 lei
- Active circulante
- 25.512.323 lei
- Stocuri
- 3.519.900 lei
- Creanțe
- 7.846.117 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.146.306 lei
- Datorii
- 12.137.448 lei
- Capitaluri
- 16.063.420 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.005.260 lei
- Număr mediu de salariați
- 16
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 33.890.884 lei
- Venituri totale
- 33.865.172 lei
- Cheltuieli totale
- 24.578.218 lei
- Profit brut
- 9.286.954 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 8.271.746 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.082.551 lei
- Active circulante
- 16.530.393 lei
- Stocuri
- 1.185.643 lei
- Creanțe
- 11.095.273 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.249.477 lei
- Datorii
- 8.653.576 lei
- Capitaluri
- 9.959.368 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.005.260 lei
- Număr mediu de salariați
- 17
2022 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 9.078.697 lei
- Venituri totale
- 9.177.048 lei
- Cheltuieli totale
- 8.049.790 lei
- Profit brut
- 1.127.258 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.022.575 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.655.736 lei
- Active circulante
- 7.808.512 lei
- Stocuri
- 1.177.888 lei
- Creanțe
- 2.842.432 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.788.192 lei
- Datorii
- 7.776.626 lei
- Capitaluri
- 1.687.622 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.005.260 lei
- Număr mediu de salariați
- 15
2021 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 6.450.113 lei
- Venituri totale
- 7.904.640 lei
- Cheltuieli totale
- 7.085.534 lei
- Profit brut
- 819.106 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 759.221 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 817.449 lei
- Active circulante
- 3.309.237 lei
- Stocuri
- 1.055.098 lei
- Creanțe
- 2.236.879 lei
- Casa și conturi la bănci
- 17.260 lei
- Datorii
- 3.461.640 lei
- Capitaluri
- 665.046 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.005.260 lei
- Număr mediu de salariați
- 15
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.022.324 lei
- Venituri totale
- 2.560.574 lei
- Cheltuieli totale
- 2.929.693 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 369.119 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 389.266 lei
- Active imobilizate
- 569.511 lei
- Active circulante
- 3.052.680 lei
- Stocuri
- 1.107.086 lei
- Creanțe
- 1.532.332 lei
- Casa și conturi la bănci
- 413.262 lei
- Datorii
- 2.352.555 lei
- Capitaluri
- 1.336.159 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.005.260 lei
- Număr mediu de salariați
- 16
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 3.949.200 lei
- Venituri totale
- 4.688.966 lei
- Cheltuieli totale
- 3.955.654 lei
- Profit brut
- 733.312 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 690.183 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 424.781 lei
- Active circulante
- 2.831.013 lei
- Stocuri
- 527.083 lei
- Creanțe
- 1.604.604 lei
- Casa și conturi la bănci
- 699.326 lei
- Datorii
- 2.430.369 lei
- Capitaluri
- 825.425 lei
- Capital subscris vărsat
- 105.260 lei
- Număr mediu de salariați
- 12
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.813.478 lei
- Venituri totale
- 3.718.374 lei
- Cheltuieli totale
- 3.033.058 lei
- Profit brut
- 685.316 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 657.090 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 167.262 lei
- Active circulante
- 2.104.556 lei
- Stocuri
- 964.720 lei
- Creanțe
- 975.890 lei
- Casa și conturi la bănci
- 163.946 lei
- Datorii
- 1.455.238 lei
- Capitaluri
- 812.289 lei
- Capital subscris vărsat
- 260 lei
- Număr mediu de salariați
- 14
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.471.441 lei
- Venituri totale
- 1.792.377 lei
- Cheltuieli totale
- 1.753.415 lei
- Profit brut
- 38.962 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 21.159 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 238.237 lei
- Active circulante
- 1.317.766 lei
- Stocuri
- 188.794 lei
- Creanțe
- 1.106.849 lei
- Casa și conturi la bănci
- 22.123 lei
- Datorii
- 1.401.676 lei
- Capitaluri
- 155.199 lei
- Capital subscris vărsat
- 260 lei
- Număr mediu de salariați
- 13
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.192.385 lei
- Venituri totale
- 2.192.439 lei
- Cheltuieli totale
- 2.048.186 lei
- Profit brut
- 144.253 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 121.161 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 110.347 lei
- Active circulante
- 838.120 lei
- Stocuri
- 4.848 lei
- Creanțe
- 798.053 lei
- Casa și conturi la bănci
- 35.219 lei
- Datorii
- 814.287 lei
- Capitaluri
- 134.180 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 18
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.198.917 lei
- Venituri totale
- 1.199.661 lei
- Cheltuieli totale
- 1.189.780 lei
- Profit brut
- 9.881 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 8.306 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 26.529 lei
- Active circulante
- 368.051 lei
- Stocuri
- 63.128 lei
- Creanțe
- 290.816 lei
- Casa și conturi la bănci
- 14.107 lei
- Datorii
- 352.656 lei
- Capitaluri
- 41.924 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 11
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 994.723 lei
- Venituri totale
- 955.166 lei
- Cheltuieli totale
- 944.847 lei
- Profit brut
- 10.319 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 8.271 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 23.409 lei
- Active circulante
- 403.750 lei
- Stocuri
- 37.577 lei
- Creanțe
- 309.493 lei
- Casa și conturi la bănci
- 56.680 lei
- Datorii
- 393.542 lei
- Capitaluri
- 33.617 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 761.891 lei
- Venituri totale
- 836.702 lei
- Cheltuieli totale
- 819.203 lei
- Profit brut
- 17.499 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 13.578 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 19.883 lei
- Active circulante
- 292.670 lei
- Stocuri
- 67.810 lei
- Creanțe
- 195.364 lei
- Casa și conturi la bănci
- 29.496 lei
- Datorii
- 287.207 lei
- Capitaluri
- 25.346 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 10
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 589.440 lei
- Venituri totale
- 645.055 lei
- Cheltuieli totale
- 631.283 lei
- Profit brut
- 13.772 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 11.568 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 45.601 lei
- Active circulante
- 235.472 lei
- Stocuri
- 62.185 lei
- Creanțe
- 125.635 lei
- Casa și conturi la bănci
- 47.652 lei
- Datorii
- 269.305 lei
- Capitaluri
- 11.768 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
Contracte publice
- 45 de cumpărături directe, de la 16 autorități contractante (2021–2025) · valoare însumată de cel mult 1,5 mil. lei
- 18 contracte atribuite, de la 3 autorități contractante (2020–2024) · valoare însumată de cel mult 1,1 mld. lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- COMPANIA DE APA SA BUZAU20 de atribuiri · cel mult 1,1 mld. lei
- MINISTERUL APARARII - UNITATEA MILITARA 02542 FOCSANIo atribuire · cel mult 2,0 mil. lei
- DISTRIBUȚIE ENERGIE ELECTRICĂ ROMANIA S.A.o atribuire · cel mult 1,7 mil. lei
- MUNICIPIUL BUZAUo atribuire · cel mult 350 mii lei
- PRIMARIA MUNICIPIULUI RAMNICU SARATo atribuire · cel mult 90 mii lei
- GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT MUGURASII2 atribuiri · cel mult 30 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
VERIFICARI SI REVIZII PERIODICE INSTALATII UTILIZARE GAZE NATURALE
3.000 lei · SPITAL MUNICIPAL RAMNICU SARAT · CPV 76600000-9 Servicii de inspectie a conductelor (Rev.2)
- Contract nr. 202
Lucrari pentru conducte de alimentare cu apa (Rev.2)
64.066.181 lei · COMPANIA DE APA SA BUZAU · CPV 45232150-8 · Licitatie deschisa
- Contract nr. 202
Lucrari pentru conducte de alimentare cu apa (Rev.2)
64.070.891 lei · COMPANIA DE APA SA BUZAU · CPV 45232150-8 · Licitatie deschisa
- Cumpărare directă
LUCRARI REPARATIIE CONDUCTA APA
2.523,94 lei · MUZEUL MUNICIPAL RAMNICU SARAT · CPV 45232460-4 Lucrari sanitare (Rev.2)
- Cumpărare directă
LUCRARI DE VERIFICARI SI REVIZII PERIODICE INSTALATII UTILIZARE GAZE NATURALE
420 lei · Gradinita cu P.P. nr. 17 Focsani · CPV 76600000-9 Servicii de inspectie a conductelor (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 28 mai 2020 și 25 martie 2025. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.3)
- 4211 · Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor (CAEN Rev.3)
- 4221 · Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN Rev.3)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.3)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.3)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.3)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.3)
- 4323 · Lucrări de izolații (CAEN Rev.3)
- 4324 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.3)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.3)
- 4335 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.3)
- 4350 · Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil (CAEN Rev.3)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.3)
- 4684 · Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (CAEN Rev.3)
- 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.3)
- 4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN Rev.3)
- 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.3)
- 7111 · Activități de arhitectură (CAEN Rev.3)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.3)
- 7120 · Activități de testări și analize tehnice (CAEN Rev.3)
- 7411 · Activități de design industrial și vestimentar (CAEN Rev.3)
- 7412 · Design grafic și activități de comunicare vizuală (CAEN Rev.3)
- 7413 · Activități de design de interior (CAEN Rev.3)
- 7414 · Alte activități de design specializat (CAEN Rev.3)
- 7499 · Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 7732 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Înregistrări mai vechi (2)
2012
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului