PROMEK TOOLS SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Bascov, Comuna Bascov, înmatriculată la 9 martie 2009.
Firma nu este în funcțiune: în insolvență. Firma se află într-o procedură de insolvență sau faliment. Starea completă, cu toate mențiunile din registru, este mai jos.
Identitate
- Denumire legală
- PROMEK TOOLS SRL
- CUI
- 25255271
- Nr. înmatriculare
- J03/346/2009
- EUID
- ROONRC.J03/346/2009
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 9 martie 2009
Sediu social
- Adresă
- Str. SERELOR, nr. 48A, CAMERA NR.4, Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeș
- Localitate
- Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeș
Contact
- Telefon
- 0722 287 365
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 3 ianuarie 2023. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- insolvență (cod 1107, din 8 iul)
- Stare fiscală (ANAF)
- Nu a fost încă interogată.
Obligații fiscale restante (ANAF)
Compania figurează în lista publicată de ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la data de 30 iunie 2026, cu un total de 950.024 lei.
- Obligații principale
- 849.871 lei
- Accesorii (dobânzi și penalități)
- 100.153 lei
- Din care contestate
- 0 lei
- Mențiune ANAF
- Insolvență
Defalcare pe bugete
| Buget | Principale | Accesorii | Contestate |
|---|---|---|---|
| Bugetul de stat | 692.684 lei | 91.090 lei | — |
| Bugetul asigurărilor sociale de stat | 118.726 lei | 7.801 lei | — |
| Bugetul asigurărilor pentru șomaj | — | — | — |
| Fondul național unic de asigurări sociale de sănătate | 38.461 lei | 1.262 lei | — |
Lista ANAF cuprinde doar obligațiile restante peste pragurile legale (art. 162 din Codul de procedură fiscală), așa cum erau înregistrate la data de 30 iunie 2026 și neachitate până la publicare. Între timp sumele pot fi achitate, eșalonate sau contestate.
Clasamentul restanțelor fiscale din Argeș →
Sursa: ANAF, lista obligațiilor fiscale restante la 30 iunie 2026, preluată la 2 sept.
Reprezentanți
- PANDREA THEODOR-IOAN — administrator
- CII ENOIU NICULAE — administrator judiciar provizoriu
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.118.518 lei | -152.080 lei | 7 | 4.040.268 lei | 6.511.244 lei | -2.470.976 lei |
| 2024 | 1.294.384 lei | -957.553 lei | 10 | 3.272.145 lei | 5.591.063 lei | -2.318.918 lei |
| 2023 | 9.256.753 lei | 153.302 lei | — | 7.400.302 lei | 6.561.667 lei | 838.635 lei |
| 2022 | 9.454.317 lei | 254.808 lei | 14 | 7.757.460 lei | 6.341.418 lei | 1.549.182 lei |
| 2021 | 7.341.253 lei | 213.397 lei | 16 | 5.720.483 lei | 4.651.921 lei | 1.294.374 lei |
| 2020 | 6.180.836 lei | 251.535 lei | 20 | 5.797.641 lei | 4.816.366 lei | 1.080.977 lei |
| 2019 | 6.165.869 lei | 284.121 lei | 26 | 4.262.721 lei | 3.634.997 lei | 829.442 lei |
| 2018 | 7.924.892 lei | 544.008 lei | 32 | 4.211.102 lei | 3.018.850 lei | 1.142.321 lei |
| 2017 | 8.827.829 lei | 1.111.507 lei | 41 | 4.582.334 lei | 3.292.363 lei | 1.258.313 lei |
| 2016 | 7.352.831 lei | 354.986 lei | 69 | 5.067.476 lei | 4.053.577 lei | 796.806 lei |
| 2015 | 10.434.087 lei | 2.113.350 lei | 80 | 5.798.084 lei | 3.795.743 lei | 885.062 lei |
| 2014 | 6.063.157 lei | 431.461 lei | 60 | 3.370.890 lei | 2.952.831 lei | 171.712 lei |
| 2013 | 1.871.148 lei | 24.065 lei | 45 | 2.164.764 lei | 2.037.992 lei | 70.251 lei |
| 2012 | 1.858.751 lei | 21.929 lei | 48 | 1.610.420 lei | 1.186.225 lei | 46.185 lei |
| 2011 | 19.965 lei | 134.122 lei | 8 | 2.153.590 lei | 647.370 lei | 24.257 lei |
| 2010 | — | -71.017 lei | 3 | 280.440 lei | 157.652 lei | -109.865 lei |
| 2009 | 15.156 lei | -39.848 lei | 2 | 26.490 lei | 65.338 lei | -38.848 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.118.518 lei
- Venituri totale
- 574.406 lei
- Cheltuieli totale
- 726.486 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 152.080 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 152.080 lei
- Active imobilizate
- 36.075 lei
- Active circulante
- 4.004.193 lei
- Stocuri
- 1.015 lei
- Creanțe
- 2.265.939 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.737.239 lei
- Datorii
- 6.511.244 lei
- Capitaluri
- -2.470.976 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 1.294.384 lei
- Venituri totale
- 1.294.472 lei
- Cheltuieli totale
- 2.252.025 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 957.553 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 957.553 lei
- Active imobilizate
- 39.902 lei
- Active circulante
- 3.232.243 lei
- Stocuri
- 544.177 lei
- Creanțe
- 965.434 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.722.632 lei
- Datorii
- 5.591.063 lei
- Capitaluri
- -2.318.918 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 10
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 9.256.753 lei
- Venituri totale
- 8.867.051 lei
- Cheltuieli totale
- 8.681.583 lei
- Profit brut
- 185.468 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 153.302 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 937.749 lei
- Active circulante
- 6.462.553 lei
- Stocuri
- 2.782.614 lei
- Creanțe
- 1.401.233 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.278.706 lei
- Datorii
- 6.561.667 lei
- Capitaluri
- 838.635 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 17 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 33 de cumpărături directe, de la 3 autorități contractante (2022–2024) · valoare însumată de cel mult 316 mii lei
- 15 atribuiri, de la 7 autorități contractante (2019–2023) · valoare însumată de cel mult 34,1 mil. lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- JUDETUL MEHEDINTI2 atribuiri · cel mult 23,0 mil. lei
- U.M. 02031 Bucuresti3 atribuiri · cel mult 3,8 mil. lei
- MINISTERUL APARARII - U.M. 02517 CRAIOVA2 atribuiri · cel mult 3,4 mil. lei
- Ministerul Apararii - Unitatea Militara 02444 Sibiu2 atribuiri · cel mult 2,0 mil. lei
- Comuna Oarjao atribuire · cel mult 850 mii lei
- SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA PITESTI2 atribuiri · cel mult 720 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă2 loturi
REFERAT NR.5401/22_PIT/REPARATIE CONDUCTA CANALIZARE
1.320 lei · Universitatea Nationala de Stiinta si Tehnologie Politehnica Bucuresti · CPV 45232150-8 Lucrari pentru conducte de alimentare cu apa (Rev.2)
- Cumpărare directă
REFERAT NR.3829/01_PIT/AVARIE CORP CENTRAL TG DIN VALE
14.179,56 lei · Universitatea Nationala de Stiinta si Tehnologie Politehnica Bucuresti · CPV 45232150-8 Lucrari pentru conducte de alimentare cu apa (Rev.2)
- Cumpărare directă
REFERAT NR.4417/22_PIT/SALTELE VECHI -
5.882,35 lei · Universitatea Nationala de Stiinta si Tehnologie Politehnica Bucuresti · CPV 90500000-2 Servicii privind deseurile menajere si deseurile (Rev.2)
- Cumpărare directă
Referat nr. 3123/01_PIT/LUCRARI REPARATII
4.222,04 lei · Universitatea Nationala de Stiinta si Tehnologie Politehnica Bucuresti · CPV 45261310-0 Lucrari de hidroizolare (Rev.2)
- Cumpărare directă
referat nr.1772/01_pit/Lucrari de taiere arbore,
1.641,62 lei · Universitatea Nationala de Stiinta si Tehnologie Politehnica Bucuresti · CPV 77211400-6 Servicii de taiere a arborilor (Rev.2)
Clasamentul contractelor publice din Argeș →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 8 iulie 2019 și 29 iulie 2024. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4110 · Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN Rev.2)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4211 · Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor (CAEN Rev.2)
- 4212 · Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane (CAEN Rev.2)
- 4213 · Construcția de poduri și tuneluri (CAEN Rev.2)
- 4221 · Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN Rev.2)
- 4222 · Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații (CAEN Rev.2)
- 4291 · Construcții hidrotehnice (CAEN Rev.2)
- 4299 · Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.2)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
- 4313 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.2)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
- 4339 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
- 4391 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.2)
- 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN Rev.2)
Sunt afișate primele 24 din 26 activități autorizate în ordinea registrului.
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Sunt afișate cele mai recente 14 din 18 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.