PROFITEHNIK SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Roman, înmatriculată la 29 aprilie 2015.
Identitate
- Denumire legală
- PROFITEHNIK SRL
- CUI
- 16075115
- Nr. înmatriculare
- J27/271/2015
- EUID
- ROONRC.J27/271/2015
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 29 aprilie 2015
Sediu social
- Adresă
- REPUBLICII, nr. 35, Municipiul Roman, Neamț
- Localitate
- Municipiul Roman, Neamț
- Cod poștal
- 611010
Contact
- Telefon
- 0741 092 516
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 27 octombrie 2023. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu (până la 7 ian)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 28.04.2015
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- GROSU DUMITRU-CORNELIU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 181 din 218 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7112, județul Neamț, peste 17% dintre firmele clasei. Locul 8.282 din 10.171 în tot județul, și locul 3.990 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 32%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 48.465 lei | -14.521 lei | 1 | 12.659 lei | 26.450 lei | -13.791 lei |
| 2024 | 70.900 lei | 16.421 lei | 1 | 26.936 lei | 26.205 lei | 731 lei |
| 2023 | 113.620 lei | 61.021 lei | 1 | 33.600 lei | 49.290 lei | -15.690 lei |
| 2022 | 51.410 lei | 2.885 lei | 1 | 23.957 lei | 100.668 lei | -76.711 lei |
| 2021 | 38.598 lei | 2.290 lei | 1 | 36.726 lei | 116.322 lei | -79.596 lei |
| 2020 | 8.950 lei | 1.648 lei | 1 | 13.164 lei | 95.050 lei | -81.886 lei |
| 2019 | 5.403 lei | -33.967 lei | 1 | 15.185 lei | 98.719 lei | -83.534 lei |
| 2018 | 17.754 lei | -35.486 lei | 1 | 16.872 lei | 66.439 lei | -49.567 lei |
| 2017 | 23.559 lei | -24.832 lei | 1 | 19.832 lei | 33.912 lei | -14.080 lei |
| 2016 | 11.443 lei | -38.573 lei | 1 | 37.059 lei | 26.307 lei | 10.752 lei |
| 2015 | 66.689 lei | 28.544 lei | 1 | 107.210 lei | 57.885 lei | 49.325 lei |
| 2014 | 160.572 lei | 65.571 lei | 3 | 93.264 lei | 72.483 lei | 20.781 lei |
| 2013 | 91.946 lei | 8.976 lei | 3 | 55.345 lei | 37.716 lei | 15.210 lei |
| 2012 | 55.277 lei | -31.311 lei | 2 | 26.627 lei | 20.393 lei | 6.234 lei |
| 2011 | 113.032 lei | 20.778 lei | 2 | 57.765 lei | 21.093 lei | 36.672 lei |
| 2010 | 44.096 lei | -76.457 lei | 3 | 70.829 lei | 54.936 lei | 15.893 lei |
| 2009 | 20.504 lei | -64.682 lei | 4 | 105.931 lei | 13.581 lei | 92.350 lei |
| 2008 | 186.255 lei | 108.098 lei | 4 | 214.141 lei | 57.108 lei | 157.033 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 48.465 lei
- Venituri totale
- 48.465 lei
- Cheltuieli totale
- 62.501 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 14.036 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 14.521 lei
- Active imobilizate
- 4.184 lei
- Active circulante
- 8.475 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 2.039 lei
- Casa și conturi la bănci
- 6.436 lei
- Datorii
- 26.450 lei
- Capitaluri
- -13.791 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 70.900 lei
- Venituri totale
- 70.903 lei
- Cheltuieli totale
- 53.773 lei
- Profit brut
- 17.130 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 16.421 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 8.518 lei
- Active circulante
- 18.418 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 2.039 lei
- Casa și conturi la bănci
- 16.379 lei
- Datorii
- 26.205 lei
- Capitaluri
- 731 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 113.620 lei
- Venituri totale
- 113.620 lei
- Cheltuieli totale
- 51.463 lei
- Profit brut
- 62.157 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 61.021 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 13.344 lei
- Active circulante
- 20.256 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 4.039 lei
- Casa și conturi la bănci
- 16.217 lei
- Datorii
- 49.290 lei
- Capitaluri
- -15.690 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 0240 · Activități de servicii anexe silviculturii (CAEN Rev.2)
- 2670 · Fabricarea de instrumente optice și echipamente fotografice (CAEN Rev.2)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 6831 · Agenții imobiliare (CAEN Rev.2)
- 6910 · Activități juridice (CAEN Rev.2)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.2)
- 7490 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
- Înmatriculare la registrul comerțului
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
Sunt afișate cele mai recente 14 din 21 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.