Sari la conținut
Luni, 31 august 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 30 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

PROFIMEDIA IMAGES S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 2, înmatriculată la 12 decembrie 2018.

Identitate

Denumire legală
PROFIMEDIA IMAGES S.R.L.
CUI
40290140
Nr. înmatriculare
J40/17724/2018
EUID
ROONRC.J40/17724/2018
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
12 decembrie 2018

Sediu social

Adresă
WOLFGANG AMADEUS MOZART, nr. 10, sc. 3, ap. 20, București Sectorul 2, București
Localitate
București Sectorul 2, București
Cod poștal
20255

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 30 iul)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 12.12.2018
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • ABRAMESCU OLGA - CLEOPATRA — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
1,2 mil. lei02018: fără date2019: 149 mii lei2020: 638 mii lei2021: 846 mii lei2022: 941 mii lei2023: 1,1 mil. lei2024: 1,2 mil. lei2025: 1,2 mil. lei20182019202020212022202320242025
Rezultat net
198 mii lei0-130 mii lei2018: 0 lei2019: -130 mii lei2020: 198 mii lei2021: 73 mii lei2022: 152 mii lei2023: 192 mii lei2024: 162 mii lei2025: -38 mii lei20182019202020212022202320242025

Poziție în sector

Locul 13 din 739 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7420, municipiul București, peste 98% dintre firmele clasei. Locul 25.911 din 132.982 în tot județul, și locul 27.628 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 4%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
20251.242.299 lei-38.202 lei2433.785 lei146.663 lei287.838 lei
20241.193.724 lei161.828 lei2427.184 lei105.183 lei326.040 lei
20231.071.982 lei192.069 lei2473.209 lei88.037 lei385.212 lei
2022940.726 lei151.662 lei2387.586 lei93.971 lei293.615 lei
2021846.396 lei73.277 lei2293.548 lei151.596 lei141.952 lei
2020638.099 lei198.159 lei2268.569 lei199.894 lei68.675 lei
2019148.821 lei-129.684 lei269.369 lei184.573 lei-115.204 lei
20180 lei200 lei0 lei200 lei
Toți indicatorii

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.242.299 lei
Venituri totale
1.242.850 lei
Cheltuieli totale
1.254.352 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
11.502 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
38.202 lei
Active imobilizate
Active circulante
433.785 lei
Stocuri
Creanțe
299.246 lei
Casa și conturi la bănci
134.539 lei
Datorii
146.663 lei
Capitaluri
287.838 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.193.724 lei
Venituri totale
1.194.231 lei
Cheltuieli totale
1.004.304 lei
Profit brut
189.927 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
161.828 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
508 lei
Active circulante
426.676 lei
Stocuri
Creanțe
381.850 lei
Casa și conturi la bănci
44.826 lei
Datorii
105.183 lei
Capitaluri
326.040 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.071.982 lei
Venituri totale
1.073.019 lei
Cheltuieli totale
872.003 lei
Profit brut
201.016 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
192.069 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
2.370 lei
Active circulante
470.839 lei
Stocuri
Creanțe
383.034 lei
Casa și conturi la bănci
87.805 lei
Datorii
88.037 lei
Capitaluri
385.212 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

2022 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
940.726 lei
Venituri totale
952.229 lei
Cheltuieli totale
792.483 lei
Profit brut
159.746 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
151.662 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
387.586 lei
Stocuri
Creanțe
215.282 lei
Casa și conturi la bănci
172.304 lei
Datorii
93.971 lei
Capitaluri
293.615 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

2021 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
846.396 lei
Venituri totale
848.999 lei
Cheltuieli totale
768.273 lei
Profit brut
80.726 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
73.277 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
293.548 lei
Stocuri
Creanțe
223.388 lei
Casa și conturi la bănci
70.160 lei
Datorii
151.596 lei
Capitaluri
141.952 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

2020 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
638.099 lei
Venituri totale
638.356 lei
Cheltuieli totale
433.815 lei
Profit brut
204.541 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
198.159 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
887 lei
Active circulante
267.682 lei
Stocuri
Creanțe
209.548 lei
Casa și conturi la bănci
58.134 lei
Datorii
199.894 lei
Capitaluri
68.675 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

2019 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
148.821 lei
Venituri totale
149.141 lei
Cheltuieli totale
277.335 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
128.194 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
129.684 lei
Active imobilizate
5.505 lei
Active circulante
63.864 lei
Stocuri
Creanțe
47.663 lei
Casa și conturi la bănci
16.201 lei
Datorii
184.573 lei
Capitaluri
-115.204 lei
Capital subscris vărsat
14.480 lei
Număr mediu de salariați
2

2018 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
Venituri totale
0 lei
Cheltuieli totale
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
200 lei
Stocuri
Creanțe
Casa și conturi la bănci
200 lei
Datorii
0 lei
Capitaluri
200 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

Contracte publice

  • 12 cumpărături directe, de la 3 autorități contractante (2022–2026) · valoare însumată de cel mult 258 mii lei

Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.

Cei mai mari cumpărători

Ultimele 5 atribuiri

  1. Cumpărare directă

    Servicii utilizare conținut vizual Profimedia Images (perioada mai-decembrie 2026).

    19.907,20 lei · SOCIETATEA ROMÂNA DE TELEVIZIUNE · CPV 79961300-1 Servicii de fotografie specializata (Rev.2)

  2. Cumpărare directă

    Servicii utilizare continut vizual Profimedia Images (luna aprilie).

    2.488,40 lei · SOCIETATEA ROMÂNA DE TELEVIZIUNE · CPV 79961300-1 Servicii de fotografie specializata (Rev.2)

  3. Cumpărare directă

    Servicii utilizare continut vizual Profimedia Images (luna martie).

    2.488,40 lei · SOCIETATEA ROMÂNA DE TELEVIZIUNE · CPV 79961300-1 Servicii de fotografie specializata (Rev.2)

  4. Cumpărare directă

    Servicii utilizare continut vizual Profimedia Images (01-28.02.2026)

    2.488,40 lei · SOCIETATEA ROMÂNA DE TELEVIZIUNE · CPV 79961300-1 Servicii de fotografie specializata (Rev.2)

  5. Cumpărare directă

    Servicii utilizare continut vizual Profimedia Images (ianuarie 2026).

    2.488,40 lei · SOCIETATEA ROMÂNA DE TELEVIZIUNE · CPV 79961300-1 Servicii de fotografie specializata (Rev.2)

Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 11 noiembrie 2022 și 30 aprilie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
    • Înregistrare în scopuri de TVA
  8. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
    • Înmatriculare la registrul comerțului