PRODAK AGRO SUD S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Giurgiu, înmatriculată la 2 martie 2022.
Identitate
- Denumire legală
- PRODAK AGRO SUD S.R.L.
- CUI
- 45739560
- Nr. înmatriculare
- J2022000199526
- EUID
- ROONRC.J2022000199526
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 2 martie 2022
Sediu social
- Adresă
- BĂLĂNOAIEI, nr. 83, CAMERA 1, Municipiul Giurgiu, Giurgiu
- Localitate
- Municipiul Giurgiu, Giurgiu
- Cod poștal
- 80562
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 apr)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 02.03.2022
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- FRĂȚEA SORINEL — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 592 din 691 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4941, județul Giurgiu, peste 14% dintre firmele clasei. Locul 4.879 din 6.482 în tot județul, și locul 2.314 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 89%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 75.795 lei | 23.677 lei | 1 | 59.623 lei | 56.905 lei | 2.718 lei |
| 2024 | 713.947 lei | -14.824 lei | 1 | 98.670 lei | 119.628 lei | -20.958 lei |
| 2023 | 1.196.984 lei | -30.060 lei | 1 | 102.734 lei | 108.868 lei | -6.134 lei |
| 2022 | 1.095.048 lei | 23.726 lei | 1 | 92.570 lei | 68.644 lei | 23.926 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 75.795 lei
- Venituri totale
- 110.795 lei
- Cheltuieli totale
- 83.357 lei
- Profit brut
- 27.438 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 23.677 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 59.623 lei
- Stocuri
- 9.542 lei
- Creanțe
- 29.791 lei
- Casa și conturi la bănci
- 20.290 lei
- Datorii
- 56.905 lei
- Capitaluri
- 2.718 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 713.947 lei
- Venituri totale
- 713.700 lei
- Cheltuieli totale
- 728.524 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 14.824 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 14.824 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 98.670 lei
- Stocuri
- 44.782 lei
- Creanțe
- 33.359 lei
- Casa și conturi la bănci
- 20.529 lei
- Datorii
- 119.628 lei
- Capitaluri
- -20.958 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.196.984 lei
- Venituri totale
- 1.196.984 lei
- Cheltuieli totale
- 1.215.074 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 18.090 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 30.060 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 102.734 lei
- Stocuri
- 59.542 lei
- Creanțe
- 32.469 lei
- Casa și conturi la bănci
- 10.723 lei
- Datorii
- 108.868 lei
- Capitaluri
- -6.134 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 4 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4617 · Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.3)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.3)
- 4621 · Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat (CAEN Rev.3)
- 4685 · Comerț cu ridicata al produselor chimice (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.3)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.3)
- 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN Rev.3)
- 7499 · Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului