PRO NATURA SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Oraș Otopeni, înmatriculată la 21 mai 2004.
Identitate
- Denumire legală
- PRO NATURA SRL
- CUI
- 16449104
- Nr. înmatriculare
- J2004000701233
- EUID
- ROONRC.J2004000701233
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 21 mai 2004
Sediu social
- Adresă
- Str. FRASINULUI, nr. 11, Oraș Otopeni, Ilfov
- Localitate
- Oraș Otopeni, Ilfov
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 oct)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 21.05.2004
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- MORARU ANGELA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 3 din 3 după cifra de afaceri în clasa CAEN 2110, județul Ilfov. Locul 17.292 din 40.494 în tot județul, și locul 8.352 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 34%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 338.183 lei | -191.798 lei | 2 | 1.342.561 lei | 333.030 lei | 1.107.407 lei |
| 2024 | 515.926 lei | 21.924 lei | 2 | 1.586.561 lei | 385.232 lei | 1.299.205 lei |
| 2023 | 593.231 lei | 33.523 lei | 3 | 2.908.943 lei | 551.525 lei | 2.357.418 lei |
| 2022 | 501.540 lei | 35.407 lei | 3 | 5.522.797 lei | 1.678.425 lei | 4.188.872 lei |
| 2021 | 214.076 lei | 12.031 lei | 3 | 7.421.593 lei | 3.350.128 lei | 4.153.465 lei |
| 2020 | 298.931 lei | 5.575 lei | 2 | 7.637.227 lei | 3.577.793 lei | 4.141.434 lei |
| 2019 | 4.475.746 lei | 2.871.925 lei | 4 | 10.179.282 lei | 6.043.423 lei | 4.135.859 lei |
| 2018 | 571.681 lei | 779.519 lei | 4 | 3.227.914 lei | 1.963.980 lei | 1.263.934 lei |
| 2017 | 287.478 lei | -237.491 lei | 8 | 2.252.911 lei | 1.768.496 lei | 484.415 lei |
| 2016 | 519.991 lei | 21.796 lei | 7 | 1.961.095 lei | 1.241.897 lei | 719.198 lei |
| 2015 | 567.183 lei | 20.489 lei | 5 | 2.001.306 lei | 1.303.905 lei | 697.401 lei |
| 2014 | 916.315 lei | -256.308 lei | 5 | 1.879.432 lei | 1.202.519 lei | 676.913 lei |
| 2013 | 979.602 lei | 16.788 lei | — | 2.154.147 lei | 1.233.300 lei | 1.001.753 lei |
| 2012 | 1.005.023 lei | 27.154 lei | 5 | 2.141.516 lei | 1.212.235 lei | 997.814 lei |
| 2011 | 1.626.586 lei | 164.150 lei | 5 | 1.506.180 lei | 566.074 lei | 970.435 lei |
| 2010 | 1.194.709 lei | 447.665 lei | 5 | 1.118.095 lei | 311.573 lei | 806.522 lei |
| 2009 | 737.275 lei | -109.547 lei | 7 | 677.372 lei | 278.018 lei | 464.809 lei |
| 2008 | 1.201.639 lei | -65.592 lei | 8 | 766.922 lei | 258.021 lei | 574.356 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 338.183 lei
- Venituri totale
- 338.747 lei
- Cheltuieli totale
- 530.545 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 191.798 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 191.798 lei
- Active imobilizate
- 81.936 lei
- Active circulante
- 1.260.625 lei
- Stocuri
- 286.448 lei
- Creanțe
- 968.800 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.377 lei
- Datorii
- 333.030 lei
- Capitaluri
- 1.107.407 lei
- Capital subscris vărsat
- 400.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 515.926 lei
- Venituri totale
- 557.645 lei
- Cheltuieli totale
- 531.545 lei
- Profit brut
- 26.100 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 21.924 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 81.936 lei
- Active circulante
- 1.504.625 lei
- Stocuri
- 277.614 lei
- Creanțe
- 1.223.505 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.506 lei
- Datorii
- 385.232 lei
- Capitaluri
- 1.299.205 lei
- Capital subscris vărsat
- 400.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 593.231 lei
- Venituri totale
- 593.311 lei
- Cheltuieli totale
- 556.404 lei
- Profit brut
- 36.907 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 33.523 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.136 lei
- Active circulante
- 2.907.807 lei
- Stocuri
- 1.336.774 lei
- Creanțe
- 1.552.357 lei
- Casa și conturi la bănci
- 18.676 lei
- Datorii
- 551.525 lei
- Capitaluri
- 2.357.418 lei
- Capital subscris vărsat
- 400.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 501.540 lei
- Venituri totale
- 501.542 lei
- Cheltuieli totale
- 461.120 lei
- Profit brut
- 40.422 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 35.407 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 5.522.797 lei
- Stocuri
- 2.596.842 lei
- Creanțe
- 2.920.539 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.416 lei
- Datorii
- 1.678.425 lei
- Capitaluri
- 4.188.872 lei
- Capital subscris vărsat
- 400.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 214.076 lei
- Venituri totale
- 469.016 lei
- Cheltuieli totale
- 452.295 lei
- Profit brut
- 16.721 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 12.031 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 7.421.593 lei
- Stocuri
- 2.593.728 lei
- Creanțe
- 4.824.698 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.167 lei
- Datorii
- 3.350.128 lei
- Capitaluri
- 4.153.465 lei
- Capital subscris vărsat
- 400.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 298.931 lei
- Venituri totale
- 307.766 lei
- Cheltuieli totale
- 299.256 lei
- Profit brut
- 8.510 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.575 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 7.637.227 lei
- Stocuri
- 2.599.391 lei
- Creanțe
- 5.032.416 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.420 lei
- Datorii
- 3.577.793 lei
- Capitaluri
- 4.141.434 lei
- Capital subscris vărsat
- 400.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 4.475.746 lei
- Venituri totale
- 4.477.606 lei
- Cheltuieli totale
- 1.560.424 lei
- Profit brut
- 2.917.182 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.871.925 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 10.179.282 lei
- Stocuri
- 2.610.900 lei
- Creanțe
- 7.565.671 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.711 lei
- Datorii
- 6.043.423 lei
- Capitaluri
- 4.135.859 lei
- Capital subscris vărsat
- 400.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 571.681 lei
- Venituri totale
- 1.272.302 lei
- Cheltuieli totale
- 480.080 lei
- Profit brut
- 792.222 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 779.519 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 3.227.914 lei
- Stocuri
- 473.647 lei
- Creanțe
- 2.742.258 lei
- Casa și conturi la bănci
- 12.009 lei
- Datorii
- 1.963.980 lei
- Capitaluri
- 1.263.934 lei
- Capital subscris vărsat
- 400.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 287.478 lei
- Venituri totale
- 287.485 lei
- Cheltuieli totale
- 522.101 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 234.616 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 237.491 lei
- Active imobilizate
- 150.667 lei
- Active circulante
- 2.102.244 lei
- Stocuri
- 472.002 lei
- Creanțe
- 1.628.040 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.202 lei
- Datorii
- 1.768.496 lei
- Capitaluri
- 484.415 lei
- Capital subscris vărsat
- 400.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 519.991 lei
- Venituri totale
- 541.130 lei
- Cheltuieli totale
- 515.842 lei
- Profit brut
- 25.288 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 21.796 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 164.310 lei
- Active circulante
- 1.796.785 lei
- Stocuri
- 703 lei
- Creanțe
- 1.794.635 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.447 lei
- Datorii
- 1.241.897 lei
- Capitaluri
- 719.198 lei
- Capital subscris vărsat
- 400.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 567.183 lei
- Venituri totale
- 588.752 lei
- Cheltuieli totale
- 566.869 lei
- Profit brut
- 21.883 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 20.489 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 309.080 lei
- Active circulante
- 1.692.226 lei
- Stocuri
- -67 lei
- Creanțe
- 1.688.848 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.445 lei
- Datorii
- 1.303.905 lei
- Capitaluri
- 697.401 lei
- Capital subscris vărsat
- 400.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 916.315 lei
- Venituri totale
- 1.014.682 lei
- Cheltuieli totale
- 1.270.990 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 256.308 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 256.308 lei
- Active imobilizate
- 399.240 lei
- Active circulante
- 1.480.192 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.477.084 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.108 lei
- Datorii
- 1.202.519 lei
- Capitaluri
- 676.913 lei
- Capital subscris vărsat
- 400.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 979.602 lei
- Venituri totale
- 1.088.390 lei
- Cheltuieli totale
- 1.056.193 lei
- Profit brut
- 32.197 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 16.788 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 657.276 lei
- Active circulante
- 1.496.871 lei
- Stocuri
- 72.464 lei
- Creanțe
- 1.412.832 lei
- Casa și conturi la bănci
- 11.575 lei
- Datorii
- 1.233.300 lei
- Capitaluri
- 1.001.753 lei
- Capital subscris vărsat
- 400.000 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 1.005.023 lei
- Venituri totale
- 1.042.759 lei
- Cheltuieli totale
- 1.003.953 lei
- Profit brut
- 38.806 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 27.154 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 482.369 lei
- Active circulante
- 1.659.147 lei
- Stocuri
- 262.213 lei
- Creanțe
- 1.387.625 lei
- Casa și conturi la bănci
- 9.309 lei
- Datorii
- 1.212.235 lei
- Capitaluri
- 997.814 lei
- Capital subscris vărsat
- 400.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2011 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 1.626.586 lei
- Venituri totale
- 1.662.243 lei
- Cheltuieli totale
- 1.468.926 lei
- Profit brut
- 193.317 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 164.150 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 482.243 lei
- Active circulante
- 1.023.937 lei
- Stocuri
- 1.762 lei
- Creanțe
- 1.012.225 lei
- Casa și conturi la bănci
- 9.950 lei
- Datorii
- 566.074 lei
- Capitaluri
- 970.435 lei
- Capital subscris vărsat
- 400.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2010 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 1.194.709 lei
- Venituri totale
- 1.856.745 lei
- Cheltuieli totale
- 1.332.041 lei
- Profit brut
- 524.704 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 447.665 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 566.657 lei
- Active circulante
- 551.438 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 522.126 lei
- Casa și conturi la bănci
- 29.312 lei
- Datorii
- 311.573 lei
- Capitaluri
- 806.522 lei
- Capital subscris vărsat
- 400.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2009 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 737.275 lei
- Venituri totale
- 1.015.457 lei
- Cheltuieli totale
- 1.119.271 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 103.814 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 109.547 lei
- Active imobilizate
- 246.433 lei
- Active circulante
- 430.939 lei
- Stocuri
- 23.101 lei
- Creanțe
- 372.402 lei
- Casa și conturi la bănci
- 35.436 lei
- Datorii
- 278.018 lei
- Capitaluri
- 464.809 lei
- Capital subscris vărsat
- 400.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2008 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 1.201.639 lei
- Venituri totale
- 1.208.307 lei
- Cheltuieli totale
- 1.273.899 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 65.592 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 65.592 lei
- Active imobilizate
- 483.489 lei
- Active circulante
- 283.433 lei
- Stocuri
- 22.591 lei
- Creanțe
- 242.231 lei
- Casa și conturi la bănci
- 18.611 lei
- Datorii
- 258.021 lei
- Capitaluri
- 574.356 lei
- Capital subscris vărsat
- 400.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
Activități autorizate (CAEN)
- 2110 · Fabricarea produselor farmaceutice de bază (CAEN Rev.2)
- 2120 · Fabricarea preparatelor farmaceutice (CAEN Rev.2)
- 4646 · Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice (CAEN Rev.2)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.2)
- 7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
- 7211 · Cercetare- dezvoltare în biotehnologie (CAEN Rev.2)
- 7219 · Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Înregistrări mai vechi (6)
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
2010
- Situații financiare depuse pentru anul 2010
2009
- Situații financiare depuse pentru anul 2009
2008
- Situații financiare depuse pentru anul 2008
2005
- Înregistrare în scopuri de TVA
2004
- Înmatriculare la registrul comerțului