PRESTMAR STAR SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Constanța, înmatriculată la 27 octombrie 2017.
Identitate
- Denumire legală
- PRESTMAR STAR SRL
- CUI
- 38414026
- Nr. înmatriculare
- J2017003566138
- EUID
- ROONRC.J2017003566138
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 27 octombrie 2017
Sediu social
- Adresă
- PRIMĂVERII, nr. 59, Municipiul Constanța, Constanța
- Localitate
- Municipiul Constanța, Constanța
- Cod poștal
- 900635
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 feb)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 27.10.2017
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- COCÎRȚĂ MARIAN-ADRIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 26 din 102 după cifra de afaceri în clasa CAEN 3011, județul Constanța, peste 75% dintre firmele clasei. Locul 1.810 din 26.023 în tot județul, și locul 3.318 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 9%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.319.740 lei | 2.476.271 lei | 5 | 5.834.813 lei | 3.358.300 lei | 2.476.513 lei |
| 2024 | 3.978.640 lei | 2.222.840 lei | 6 | 5.311.897 lei | 2.266.216 lei | 3.045.681 lei |
| 2023 | 2.455.937 lei | 1.942.601 lei | 6 | 3.022.440 lei | 1.079.599 lei | 1.942.841 lei |
| 2022 | 1.578.738 lei | 1.282.906 lei | 3 | 1.869.723 lei | 586.172 lei | 1.283.551 lei |
| 2021 | 2.788.210 lei | 2.256.225 lei | 10 | 3.010.042 lei | 413.239 lei | 2.596.803 lei |
| 2020 | 2.433.652 lei | 1.707.389 lei | 23 | 2.545.320 lei | 836.321 lei | 1.708.999 lei |
| 2019 | 2.086.854 lei | 1.578.282 lei | 19 | 1.940.485 lei | 338.875 lei | 1.601.610 lei |
| 2018 | 439.204 lei | 24.440 lei | 18 | 307.657 lei | 284.330 lei | 23.327 lei |
| 2017 | — | -1.313 lei | 1 | 652 lei | 1.765 lei | -1.113 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 4.319.740 lei
- Venituri totale
- 4.516.320 lei
- Cheltuieli totale
- 1.599.253 lei
- Profit brut
- 2.917.067 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.476.271 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 5.189.825 lei
- Active circulante
- 644.988 lei
- Stocuri
- 207.774 lei
- Creanțe
- 428.380 lei
- Casa și conturi la bănci
- 8.834 lei
- Datorii
- 3.358.300 lei
- Capitaluri
- 2.476.513 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 3.978.640 lei
- Venituri totale
- 3.978.670 lei
- Cheltuieli totale
- 1.420.099 lei
- Profit brut
- 2.558.571 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.222.840 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 5.066.658 lei
- Active circulante
- 245.239 lei
- Stocuri
- 99.913 lei
- Creanțe
- 96.067 lei
- Casa și conturi la bănci
- 49.259 lei
- Datorii
- 2.266.216 lei
- Capitaluri
- 3.045.681 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.455.937 lei
- Venituri totale
- 2.455.937 lei
- Cheltuieli totale
- 493.923 lei
- Profit brut
- 1.962.014 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.942.601 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.842.922 lei
- Active circulante
- 1.179.518 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.178.987 lei
- Casa și conturi la bănci
- 531 lei
- Datorii
- 1.079.599 lei
- Capitaluri
- 1.942.841 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.578.738 lei
- Venituri totale
- 1.578.738 lei
- Cheltuieli totale
- 283.390 lei
- Profit brut
- 1.295.348 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.282.906 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.104.893 lei
- Active circulante
- 764.830 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 704.056 lei
- Casa și conturi la bănci
- 60.774 lei
- Datorii
- 586.172 lei
- Capitaluri
- 1.283.551 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.788.210 lei
- Venituri totale
- 2.788.210 lei
- Cheltuieli totale
- 511.660 lei
- Profit brut
- 2.276.550 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.256.225 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 316.068 lei
- Active circulante
- 2.693.974 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 2.443.456 lei
- Casa și conturi la bănci
- 250.518 lei
- Datorii
- 413.239 lei
- Capitaluri
- 2.596.803 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 10
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.433.652 lei
- Venituri totale
- 2.433.652 lei
- Cheltuieli totale
- 705.218 lei
- Profit brut
- 1.728.434 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.707.389 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 2.545.320 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 2.525.809 lei
- Casa și conturi la bănci
- 19.511 lei
- Datorii
- 836.321 lei
- Capitaluri
- 1.708.999 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 23
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.086.854 lei
- Venituri totale
- 2.086.854 lei
- Cheltuieli totale
- 487.704 lei
- Profit brut
- 1.599.150 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.578.282 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 1.940.485 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 568.504 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.371.981 lei
- Datorii
- 338.875 lei
- Capitaluri
- 1.601.610 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 19
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 439.204 lei
- Venituri totale
- 439.204 lei
- Cheltuieli totale
- 410.372 lei
- Profit brut
- 28.832 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 24.440 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 127 lei
- Active circulante
- 307.530 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 289.621 lei
- Casa și conturi la bănci
- 17.909 lei
- Datorii
- 284.330 lei
- Capitaluri
- 23.327 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 18
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 1.313 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 1.313 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 1.313 lei
- Active imobilizate
- 127 lei
- Active circulante
- 525 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 525 lei
- Datorii
- 1.765 lei
- Capitaluri
- -1.113 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Activități autorizate (CAEN)
- 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN Rev.3)
- 2522 · Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice (CAEN Rev.3)
- 2551 · Acoperirea metalelor (CAEN Rev.3)
- 3011 · Construcția de nave civile și structuri plutitoare (CAEN Rev.3)
- 3012 · Construcția de ambarcațiuni sportive și de agrement (CAEN Rev.3)
- 3013 · Construcția de nave și vase militare (CAEN Rev.3)
- 3315 · Repararea și întreținerea navelor și bărcilor, civile (CAEN Rev.3)
- 3319 · Repararea și întreținerea altor echipamente (CAEN Rev.3)
- 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.3)
- 4931 · Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 7732 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 7739 · Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 8123 · Alte activități de curățenie (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înregistrare în scopuri de TVA
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
- Înmatriculare la registrul comerțului