PREMIER NORD VEST SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Baia Mare, înmatriculată la 10 aprilie 2015.
Identitate
- Denumire legală
- PREMIER NORD VEST SRL
- CUI
- 34364537
- Nr. înmatriculare
- J24/347/2015
- EUID
- ROONRC.J24/347/2015
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 10 aprilie 2015
Sediu social
- Adresă
- TRAIAN, nr. 11A, CENTRALA TERMICĂ 35, Municipiul Baia Mare, Maramureș
- Localitate
- Municipiul Baia Mare, Maramureș
- Cod poștal
- 430261
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 25 mai)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 10.04.2015
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- MIHUŢ IOANA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 88 din 99 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4673, județul Maramureș, peste 12% dintre firmele clasei. Locul 9.933 din 13.678 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 68%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 75.061 lei | -59.273 lei | — | 897.591 lei | 2.199.288 lei | -825.340 lei |
| 2024 | 234.835 lei | -28.425 lei | 1 | 816.400 lei | 2.058.824 lei | -766.067 lei |
| 2023 | 360.955 lei | -47.390 lei | 1 | 678.497 lei | 1.732.416 lei | -577.562 lei |
| 2021 | 1.892.734 lei | 14.135 lei | 2 | 846.669 lei | 1.869.961 lei | -546.935 lei |
| 2020 | 3.556.287 lei | -658.769 lei | 10 | 895.983 lei | 1.860.135 lei | -749.282 lei |
| 2019 | 5.203.426 lei | 17.167 lei | 15 | 1.768.793 lei | 2.036.408 lei | -39.597 lei |
| 2018 | 4.756.853 lei | 18.716 lei | 19 | 1.522.978 lei | 1.800.165 lei | -56.764 lei |
| 2017 | 5.482.654 lei | -121.549 lei | 20 | 1.167.528 lei | 1.247.458 lei | -75.480 lei |
| 2016 | 5.686.295 lei | 29.213 lei | 20 | 1.078.205 lei | 1.049.126 lei | 37.499 lei |
| 2015 | 1.961.446 lei | 7.286 lei | 12 | 798.864 lei | 790.671 lei | 8.286 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 75.061 lei
- Venituri totale
- 75.061 lei
- Cheltuieli totale
- 134.334 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 59.273 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 59.273 lei
- Active imobilizate
- 8.418 lei
- Active circulante
- 889.173 lei
- Stocuri
- 495.588 lei
- Creanțe
- 280.632 lei
- Casa și conturi la bănci
- 112.953 lei
- Datorii
- 2.199.288 lei
- Capitaluri
- -825.340 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 234.835 lei
- Venituri totale
- 234.836 lei
- Cheltuieli totale
- 262.798 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 27.962 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 28.425 lei
- Active imobilizate
- 8.418 lei
- Active circulante
- 807.982 lei
- Stocuri
- 492.511 lei
- Creanțe
- 214.920 lei
- Casa și conturi la bănci
- 100.551 lei
- Datorii
- 2.058.824 lei
- Capitaluri
- -766.067 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 360.955 lei
- Venituri totale
- 389.775 lei
- Cheltuieli totale
- 433.267 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 43.492 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 47.390 lei
- Active imobilizate
- 8.418 lei
- Active circulante
- 670.079 lei
- Stocuri
- 410.562 lei
- Creanțe
- 186.609 lei
- Casa și conturi la bănci
- 72.908 lei
- Datorii
- 1.732.416 lei
- Capitaluri
- -577.562 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.892.734 lei
- Venituri totale
- 2.037.571 lei
- Cheltuieli totale
- 2.003.060 lei
- Profit brut
- 34.511 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 14.135 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 33.395 lei
- Active circulante
- 813.274 lei
- Stocuri
- 489.520 lei
- Creanțe
- 218.150 lei
- Casa și conturi la bănci
- 105.604 lei
- Datorii
- 1.869.961 lei
- Capitaluri
- -546.935 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 3.556.287 lei
- Venituri totale
- 3.596.471 lei
- Cheltuieli totale
- 4.255.240 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 658.769 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 658.769 lei
- Active imobilizate
- 154.375 lei
- Active circulante
- 741.608 lei
- Stocuri
- 460.271 lei
- Creanțe
- 190.150 lei
- Casa și conturi la bănci
- 91.187 lei
- Datorii
- 1.860.135 lei
- Capitaluri
- -749.282 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 10
2019 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 5.203.426 lei
- Venituri totale
- 5.216.564 lei
- Cheltuieli totale
- 5.199.397 lei
- Profit brut
- 17.167 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 17.167 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 190.707 lei
- Active circulante
- 1.578.086 lei
- Stocuri
- 617.060 lei
- Creanțe
- 791.196 lei
- Casa și conturi la bănci
- 169.830 lei
- Datorii
- 2.036.408 lei
- Capitaluri
- -39.597 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 15
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 4.756.853 lei
- Venituri totale
- 4.760.584 lei
- Cheltuieli totale
- 4.741.868 lei
- Profit brut
- 18.716 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 18.716 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 191.685 lei
- Active circulante
- 1.331.293 lei
- Stocuri
- 557.553 lei
- Creanțe
- 703.931 lei
- Casa și conturi la bănci
- 69.809 lei
- Datorii
- 1.800.165 lei
- Capitaluri
- -56.764 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 19
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 5.482.654 lei
- Venituri totale
- 5.484.466 lei
- Cheltuieli totale
- 5.598.504 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 114.038 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 121.549 lei
- Active imobilizate
- 201.045 lei
- Active circulante
- 966.483 lei
- Stocuri
- 408.236 lei
- Creanțe
- 466.688 lei
- Casa și conturi la bănci
- 91.559 lei
- Datorii
- 1.247.458 lei
- Capitaluri
- -75.480 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 20
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 5.686.295 lei
- Venituri totale
- 5.705.825 lei
- Cheltuieli totale
- 5.652.536 lei
- Profit brut
- 53.289 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 29.213 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 121.640 lei
- Active circulante
- 956.565 lei
- Stocuri
- 372.472 lei
- Creanțe
- 543.384 lei
- Casa și conturi la bănci
- 40.709 lei
- Datorii
- 1.049.126 lei
- Capitaluri
- 37.499 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 20
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.961.446 lei
- Venituri totale
- 2.078.853 lei
- Cheltuieli totale
- 2.069.947 lei
- Profit brut
- 8.906 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 7.286 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 97.520 lei
- Active circulante
- 701.344 lei
- Stocuri
- 161.704 lei
- Creanțe
- 485.540 lei
- Casa și conturi la bănci
- 54.100 lei
- Datorii
- 790.671 lei
- Capitaluri
- 8.286 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 12
Activități autorizate (CAEN)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4211 · Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor (CAEN Rev.2)
- 4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.2)
- 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.2)
- 7410 · Activități de design specializat (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului