PREGTER SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Craiova, înmatriculată la 28 iulie 2009.
Firma nu este în funcțiune: radiată. Firma a fost radiată din registrul comerțului și nu mai există ca persoană juridică. Starea completă, cu toate mențiunile din registru, este mai jos.
Identitate
- Denumire legală
- PREGTER SRL
- CUI
- 25825860
- Nr. înmatriculare
- J2009001008161
- EUID
- ROONRC.J2009001008161
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 28 iulie 2009
Sediu social
- Adresă
- INDUSTRIILOR, nr. 70, CAMERA NR. 6, Municipiul Craiova, Dolj
- Localitate
- Municipiul Craiova, Dolj
Contact
- Telefon
- 0251 412 846
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 30 aprilie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- radiată (cod 1084, din 8 iul)
- Stare fiscală (ANAF)
- Nu a fost încă interogată.
Reprezentanți
- CONSTANTINESCU COSTINEL — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.354.992 lei | 1.752.158 lei | 1 | 7.496.854 lei | 53.180 lei | 7.443.674 lei |
| 2024 | 1.798.709 lei | 1.078.611 lei | 1 | 7.995.541 lei | 2.308.872 lei | 5.686.669 lei |
| 2023 | 2.204.054 lei | 3.454.672 lei | 1 | 7.775.419 lei | 985.839 lei | 6.789.580 lei |
| 2022 | 2.132.451 lei | 1.965.052 lei | 1 | 7.597.649 lei | 2.143.326 lei | 5.454.323 lei |
| 2021 | 2.075.520 lei | 1.481.617 lei | 1 | 6.979.227 lei | 2.437.325 lei | 4.541.902 lei |
| 2020 | 1.446.734 lei | 1.505.284 lei | 1 | 6.510.454 lei | 3.450.169 lei | 3.060.285 lei |
| 2019 | 777.141 lei | 726.662 lei | 1 | 7.971.852 lei | 6.396.851 lei | 1.575.001 lei |
| 2018 | 656.049 lei | 656.151 lei | 3 | 4.143.439 lei | 3.295.101 lei | 848.338 lei |
| 2017 | 407.859 lei | 191.850 lei | 4 | 2.954.514 lei | 2.762.327 lei | 192.187 lei |
| 2016 | 426.941 lei | 47.009 lei | 8 | 676.875 lei | 619.538 lei | 57.337 lei |
| 2015 | 400.806 lei | 30.642 lei | 8 | 594.721 lei | 34.393 lei | 560.328 lei |
| 2014 | 489.119 lei | 80.347 lei | 6 | 876.634 lei | 346.949 lei | 529.685 lei |
| 2013 | 425.712 lei | 140.893 lei | 4 | 1.013.688 lei | 470.779 lei | 458.178 lei |
| 2012 | 560.889 lei | 142.137 lei | 4 | 1.070.911 lei | 533.700 lei | 317.285 lei |
| 2011 | 569.519 lei | 177.694 lei | 11 | 1.217.016 lei | 686.747 lei | 175.148 lei |
| 2010 | — | -1.841 lei | — | 1.543 lei | 4.089 lei | -2.546 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.354.992 lei
- Venituri totale
- 3.780.160 lei
- Cheltuieli totale
- 1.748.302 lei
- Profit brut
- 2.031.858 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.752.158 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.037.503 lei
- Active circulante
- 4.459.351 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 4.406.205 lei
- Casa și conturi la bănci
- 53.146 lei
- Datorii
- 53.180 lei
- Capitaluri
- 7.443.674 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.798.709 lei
- Venituri totale
- 2.426.586 lei
- Cheltuieli totale
- 1.186.419 lei
- Profit brut
- 1.240.167 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.078.611 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.254.456 lei
- Active circulante
- 3.741.085 lei
- Stocuri
- 878 lei
- Creanțe
- 3.581.924 lei
- Casa și conturi la bănci
- 158.283 lei
- Datorii
- 2.308.872 lei
- Capitaluri
- 5.686.669 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.204.054 lei
- Venituri totale
- 6.417.324 lei
- Cheltuieli totale
- 2.450.904 lei
- Profit brut
- 3.966.420 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.454.672 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.662.764 lei
- Active circulante
- 5.112.655 lei
- Stocuri
- 878 lei
- Creanțe
- 4.992.113 lei
- Casa și conturi la bănci
- 119.664 lei
- Datorii
- 985.839 lei
- Capitaluri
- 6.789.580 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 16 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Urbanism
- 3 autorizații de construire ca titular (2019–2023) · valoare declarată 1.087.412 lei
- un certificat de urbanism ca beneficiar (2019)
- 5 certificate de urbanism ca titular (2017–2023)
Ultimele 5 documente
construire — ORGANIZARE DE SANTIER PRIVIND LUCRAREA „DJ-CL08-REABILITARE GA CRAIOVA SI COTOFENII DIN DOS, REABILITARE DREN GIOROC, REABILITARE ADUCTIUINE CAPTARE JIU - STATIE DE TRATARE ISALNITA - GOSPODARIA DE APA CRAIOVA” JUDETUL DOLJ S.teren organizare de teren=5000,00mp. Construcțiile vor avea caracter provizoriu si vor fi desființate prin grija si pe cheltuiala beneficiarului în termen de 30 de zile de la sesizarea în scris în funcție de necesitățile din zonă fără a solicita despăgubiri, până la finalizarea lucrărilor de bază.
Strada Drumul Industriilor nr. 58 · valoare declarată 290.000 lei · ca titular
construire imprejmuire teren, platforma circulatie beton, rigola, bazin retinere pluviale si iluminat in incinta. — construire imprejmuire teren, platforma circulatie beton, rigola, bazin retinere pluviale si iluminat in incinta.
Strada Drumul Industriilor nr. 58 bl. - · ca titular
construire — SPĂLĂTORIE AUTO CONSTRUCŢIE PROVIZORIE CU DURATA DE AMPLASARE 10 ANI - CONTINUARE DE LUCRĂRI S teren=2118,00 mp, POT 13,49%, CUT=0,13, H streaşină=2,96 m, H max=4,31 m. Sc=Sd=472,00 mp,Su=414,95 mp sistem constructiv: structura metalica, fundatii din b.a.,acoperis-policarbonat,invelitoare policarbonat. Lucrări rămase de executat constau în realizarea modulului ce conţine 5 boxe acoperite şi 1 boxă descoperită pentru spălătorie închise lateral, şi un spaţiu tehnic. S dale înierbate=1646,00 mp Categoria de importanţă este "D", clasa de importanţă este "IV".
Strada Rampei nr. 9 · valoare declarată 3.653 lei · ca titular
organizare de santier privind lucrarea "DJ-CL08- Reabilitare GA Craiova si Cotofenii din jos, Reabilitare dren Gioroc, Reabilitare aductiune Isalnita- Simnic" - cu caracter provizoriu pana la finalizarea lucrarilor — organizare de santier privind lucrarea "DJ-CL08- Reabilitare GA Craiova si Cotofenii din jos, Reabilitare dren Gioroc, Reabilitare aductiune Isalnita- Simnic" - cu caracter provizoriu pana la finalizarea lucrarilor
Strada Drumul Industriilor nr. 58 bl. - · ca titular
elaborare PUD in vederea construirii a doua hale metalice parter — elaborare PUD in vederea construirii a doua hale metalice parter
Strada Drumul Industriilor nr. 58 bl. - · ca titular
Toate pe autorizatii.craiova.ro
Autorizații de construire și certificate de urbanism: Primăria Craiova, registrul public de la autorizatii.craiova.ro, documente emise între 27 octombrie 2017 și 28 decembrie 2023. Legătura cu firma se face după denumirea din cerere, iar valoarea lucrărilor este cea declarată de solicitant în documentație, nu o valoare auditată (în total 1.087.412 lei). Semnalați o atribuire greșită la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4110 · Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN Rev.2)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4211 · Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor (CAEN Rev.2)
- 4212 · Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane (CAEN Rev.2)
- 4213 · Construcția de poduri și tuneluri (CAEN Rev.2)
- 4221 · Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN Rev.2)
- 4222 · Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații (CAEN Rev.2)
- 4291 · Construcții hidrotehnice (CAEN Rev.2)
- 4299 · Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.2)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
- 4313 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 6810 · Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.2)
- 6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.2)
- 6831 · Agenții imobiliare (CAEN Rev.2)
- 6832 · Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract (CAEN Rev.2)
- 7739 · Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Autorizație de construire nr. 1349 — construire
- Certificat de urbanism nr. 1434 — construire imprejmuire teren, platforma circulatie beton, rigola, bazin retinere pluviale si iluminat in incinta.
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Autorizație de construire nr. 999 — construire
- Certificat de urbanism nr. 493 — organizare de santier privind lucrarea "DJ-CL08- Reabilitare GA Craiova si Cotofenii din jos, Reabilitare dren Gioroc, Reabilitare aductiune Isalnita- Simnic" - cu caracter provizoriu pana la finalizarea lucrarilor
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Certificat de urbanism nr. 638 — elaborare PUD in vederea construirii a doua hale metalice parter
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
Sunt afișate cele mai recente 14 din 22 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.