PRECISE WATER SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Miercurea Ciuc, înmatriculată la 19 iunie 2014.
Identitate
- Denumire legală
- PRECISE WATER SRL
- CUI
- 31562149
- Nr. înmatriculare
- J2014000185195
- EUID
- ROONRC.J2014000185195
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 19 iunie 2014
Sediu social
- Adresă
- LELICENI, nr. 8, ap. 2C, Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita
- Localitate
- Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita
- Cod poștal
- 530190
Contact
- Telefon
- 0727 295 795
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 2 aprilie 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 17 mai)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 19.06.2014
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- POGONYI ENIKŐ — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 5 din 210 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7112, județul Harghita, peste 98% dintre firmele clasei. Locul 1.103 din 8.273 în tot județul, și locul 3.896 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 0%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.425.456 lei | 332.925 lei | 1 | 1.065.328 lei | 728.425 lei | 336.903 lei |
| 2024 | 2.431.271 lei | 303.251 lei | 1 | 1.702.495 lei | 640.739 lei | 1.061.756 lei |
| 2023 | 2.331.614 lei | 455.414 lei | 1 | 1.531.311 lei | 517.371 lei | 1.013.940 lei |
| 2022 | 2.555.896 lei | 496.367 lei | 1 | 1.389.223 lei | 830.697 lei | 558.526 lei |
| 2021 | 1.520.285 lei | 204.827 lei | 2 | 869.955 lei | 597.270 lei | 272.685 lei |
| 2020 | 813.176 lei | -7.540 lei | 2 | 382.330 lei | 288.157 lei | 94.173 lei |
| 2019 | 598.967 lei | 52.646 lei | 1 | 557.966 lei | 424.675 lei | 133.291 lei |
| 2018 | 369.346 lei | 29.604 lei | 1 | 179.178 lei | 88.007 lei | 91.171 lei |
| 2017 | 330.724 lei | 19.981 lei | — | 131.269 lei | 59.176 lei | 72.093 lei |
| 2016 | 270.159 lei | 68.365 lei | — | 90.585 lei | 17.421 lei | 73.164 lei |
| 2015 | 221.024 lei | 22.647 lei | 0 | 14.405 lei | 6.447 lei | 7.958 lei |
| 2014 | 159.916 lei | -9.247 lei | 1 | 86.843 lei | 101.532 lei | -14.689 lei |
| 2013 | 48.177 lei | -5.653 lei | — | 6.151 lei | 11.683 lei | -5.443 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.425.456 lei
- Venituri totale
- 2.425.477 lei
- Cheltuieli totale
- 2.041.939 lei
- Profit brut
- 383.538 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 332.925 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 6.688 lei
- Active circulante
- 1.058.640 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 428.181 lei
- Casa și conturi la bănci
- 630.459 lei
- Datorii
- 728.425 lei
- Capitaluri
- 336.903 lei
- Capital subscris vărsat
- 210 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.431.271 lei
- Venituri totale
- 2.431.358 lei
- Cheltuieli totale
- 2.070.950 lei
- Profit brut
- 360.408 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 303.251 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 10.804 lei
- Active circulante
- 1.691.691 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 357.152 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.334.539 lei
- Datorii
- 640.739 lei
- Capitaluri
- 1.061.756 lei
- Capital subscris vărsat
- 210 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.331.614 lei
- Venituri totale
- 2.331.752 lei
- Cheltuieli totale
- 1.856.519 lei
- Profit brut
- 475.233 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 455.414 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 18.231 lei
- Active circulante
- 1.513.080 lei
- Stocuri
- 1.072 lei
- Creanțe
- 601.600 lei
- Casa și conturi la bănci
- 910.408 lei
- Datorii
- 517.371 lei
- Capitaluri
- 1.013.940 lei
- Capital subscris vărsat
- 210 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 13 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 64 de cumpărături directe, de la 6 autorități contractante (2021–2025) · valoare însumată de cel mult 296 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- ORASUL NAVODARI56 de atribuiri · cel mult 251 mii lei
- Institutul National de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica si Inginerie Nucleara "Horia Hulubei"3 atribuiri · cel mult 33 mii lei
- COMPLEXUL SPORTIV NATIONAL "LASCAR PANA"2 atribuiri · cel mult 6 mii lei
- COMUNA MIROSLAVAo atribuire · cel mult 3 mii lei
- S.C. DOMENIUL PUBLIC TURDA SAo atribuire · cel mult 2 mii lei
- ORASUL MIHAILESTIo atribuire · cel mult 762 lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Consumabile pentru sistemul de irigatii
9.175 lei · Institutul National de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica si Inginerie Nucleara "Horia Hulubei" · CPV 43323000-3 Echipament de irigare (Rev.2)
- Cumpărare directă
Aspersoare, duze si electrovane irigatii gazon
14.297 lei · Institutul National de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica si Inginerie Nucleara "Horia Hulubei" · CPV 16160000-4 Diverse echipamente de gradinarit (Rev.2)
- Cumpărare directă
FALCON FC-SS - Aspersor
2.971 lei · COMPLEXUL SPORTIV NATIONAL "LASCAR PANA" · CPV 43323000-3 Echipament de irigare (Rev.2)
- Cumpărare directă
Racord compresiune pehd filet exterior 32 x 1"
1.760 lei · ORASUL NAVODARI · CPV 43323000-3 Echipament de irigare (Rev.2)
- Cumpărare directă
Pachet irigatii
1.859,83 lei · S.C. DOMENIUL PUBLIC TURDA SA · CPV 43323000-3 Echipament de irigare (Rev.2)
Clasamentul contractelor publice din Harghita →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 8 februarie 2021 și 22 octombrie 2025. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 3311 · Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal (CAEN Rev.3)
- 4299 · Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.3)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.3)
- 4335 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.3)
- 4342 · Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri (CAEN Rev.3)
- 4350 · Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil (CAEN Rev.3)
- 4360 · Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții (CAEN Rev.3)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN Rev.3)
- 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4792 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat (CAEN Rev.3)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.3)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.3)
- 8130 · Activități de întreținere peisagistică (CAEN Rev.3)
- 8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
- Înmatriculare la registrul comerțului
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
Sunt afișate cele mai recente 14 din 15 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.