PRAJIT ESTI TU S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 2, înmatriculată la 14 ianuarie 1994.
Identitate
- Denumire legală
- PRAJIT ESTI TU S.R.L.
- CUI
- 5144015
- Nr. înmatriculare
- J1994000598403
- EUID
- ROONRC.J1994000598403
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 14 ianuarie 1994
Sediu social
- Adresă
- Sos. COLENTINA, nr. 60, bl. 103, sc. A, et. 3, ap. 14, București Sectorul 2, București
- Localitate
- București Sectorul 2, București
- Cod poștal
- 24461
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 iun)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 14.01.1994
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- GELEPU CRISTIAN-FLORIN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 59 din 71 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4727, municipiul București, peste 18% dintre firmele clasei. Locul 109.330 din 132.982 în tot județul, și locul 40.611 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 72%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 40.505 lei | 12.897 lei | 1 | 306.810 lei | 5.881 lei | 300.929 lei |
| 2024 | 145.745 lei | 10.873 lei | — | 308.051 lei | 20.090 lei | 287.961 lei |
| 2023 | 66.024 lei | -19.644 lei | — | 292.364 lei | 15.275 lei | 277.089 lei |
| 2022 | 10.936 lei | 5.569 lei | — | 273.427 lei | 14.951 lei | 296.733 lei |
| 2021 | 1.844 lei | -23.264 lei | — | 265.645 lei | 12.768 lei | 291.134 lei |
| 2020 | 20.483 lei | 1.887 lei | 0 | 276.495 lei | 354 lei | 314.398 lei |
| 2019 | 96.296 lei | -26.242 lei | — | 280.647 lei | 6.393 lei | 312.511 lei |
| 2018 | 29.567 lei | -15.537 lei | — | 303.388 lei | 2.892 lei | 338.753 lei |
| 2017 | 582.818 lei | 71.104 lei | — | 423.146 lei | 103.613 lei | 357.790 lei |
| 2016 | 3.214.456 lei | 280.690 lei | — | 535.272 lei | 370.484 lei | 286.686 lei |
| 2015 | 43.252 lei | 35.009 lei | — | 62.850 lei | 1.308 lei | 61.542 lei |
| 2014 | 6.750 lei | 3.325 lei | — | 26.534 lei | 0 lei | 26.534 lei |
| 2013 | 2.950 lei | -501 lei | — | 23.237 lei | 29 lei | 23.208 lei |
| 2012 | 24.649 lei | 12.514 lei | — | 49.322 lei | 3.112 lei | 46.210 lei |
| 2011 | 41.672 lei | 25.210 lei | — | 56.039 lei | 12.344 lei | 43.695 lei |
| 2010 | 25.500 lei | 16.425 lei | — | 33.607 lei | 122 lei | 33.485 lei |
| 2009 | 57.809 lei | 46.064 lei | — | 75.979 lei | 17.066 lei | 58.913 lei |
| 2008 | 12.579 lei | 6.853 lei | — | 12.886 lei | 37 lei | 12.849 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 40.505 lei
- Venituri totale
- 40.209 lei
- Cheltuieli totale
- 25.058 lei
- Profit brut
- 15.151 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 12.897 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 306.810 lei
- Stocuri
- 16.608 lei
- Creanțe
- 266.064 lei
- Casa și conturi la bănci
- 24.138 lei
- Datorii
- 5.881 lei
- Capitaluri
- 300.929 lei
- Capital subscris vărsat
- 300 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 145.745 lei
- Venituri totale
- 145.998 lei
- Cheltuieli totale
- 133.050 lei
- Profit brut
- 12.948 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 10.873 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 308.051 lei
- Stocuri
- 9.741 lei
- Creanțe
- 294.691 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.619 lei
- Datorii
- 20.090 lei
- Capitaluri
- 287.961 lei
- Capital subscris vărsat
- 230 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 66.024 lei
- Venituri totale
- 66.078 lei
- Cheltuieli totale
- 85.722 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 19.644 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 19.644 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 292.364 lei
- Stocuri
- 13.864 lei
- Creanțe
- 271.954 lei
- Casa și conturi la bănci
- 6.546 lei
- Datorii
- 15.275 lei
- Capitaluri
- 277.089 lei
- Capital subscris vărsat
- 230 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 10.936 lei
- Venituri totale
- 10.936 lei
- Cheltuieli totale
- 5.039 lei
- Profit brut
- 5.897 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.569 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.866 lei
- Active circulante
- 269.561 lei
- Stocuri
- 6.243 lei
- Creanțe
- 259.882 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.436 lei
- Datorii
- 14.951 lei
- Capitaluri
- 296.733 lei
- Capital subscris vărsat
- 230 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.844 lei
- Venituri totale
- 1.844 lei
- Cheltuieli totale
- 25.052 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 23.208 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 23.264 lei
- Active imobilizate
- 3.866 lei
- Active circulante
- 261.779 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 259.782 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.997 lei
- Datorii
- 12.768 lei
- Capitaluri
- 291.134 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 20.483 lei
- Venituri totale
- 20.483 lei
- Cheltuieli totale
- 17.982 lei
- Profit brut
- 2.501 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.887 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 276.495 lei
- Stocuri
- 15.380 lei
- Creanțe
- 258.123 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.992 lei
- Datorii
- 354 lei
- Capitaluri
- 314.398 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 96.296 lei
- Venituri totale
- 96.336 lei
- Cheltuieli totale
- 119.223 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 22.887 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 26.242 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 280.647 lei
- Stocuri
- 7.066 lei
- Creanțe
- 246.669 lei
- Casa și conturi la bănci
- 26.912 lei
- Datorii
- 6.393 lei
- Capitaluri
- 312.511 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 29.567 lei
- Venituri totale
- 29.567 lei
- Cheltuieli totale
- 44.217 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 14.650 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 15.537 lei
- Active imobilizate
- 7.942 lei
- Active circulante
- 295.446 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 265.016 lei
- Casa și conturi la bănci
- 30.430 lei
- Datorii
- 2.892 lei
- Capitaluri
- 338.753 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 582.818 lei
- Venituri totale
- 582.818 lei
- Cheltuieli totale
- 497.391 lei
- Profit brut
- 85.427 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 71.104 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 27.230 lei
- Active circulante
- 395.916 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 370.044 lei
- Casa și conturi la bănci
- 25.872 lei
- Datorii
- 103.613 lei
- Capitaluri
- 357.790 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 3.214.456 lei
- Venituri totale
- 3.214.621 lei
- Cheltuieli totale
- 2.890.400 lei
- Profit brut
- 324.221 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 280.690 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 535.272 lei
- Stocuri
- 73.727 lei
- Creanțe
- 304.021 lei
- Casa și conturi la bănci
- 157.524 lei
- Datorii
- 370.484 lei
- Capitaluri
- 286.686 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 43.252 lei
- Venituri totale
- 43.287 lei
- Cheltuieli totale
- 6.979 lei
- Profit brut
- 36.308 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 35.009 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 62.850 lei
- Stocuri
- 57 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 62.793 lei
- Datorii
- 1.308 lei
- Capitaluri
- 61.542 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 6.750 lei
- Venituri totale
- 6.750 lei
- Cheltuieli totale
- 3.222 lei
- Profit brut
- 3.528 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.325 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 270 lei
- Active circulante
- 26.264 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 344 lei
- Casa și conturi la bănci
- 25.920 lei
- Datorii
- 0 lei
- Capitaluri
- 26.534 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 2.950 lei
- Venituri totale
- 2.951 lei
- Cheltuieli totale
- 3.363 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 412 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 501 lei
- Active imobilizate
- 732 lei
- Active circulante
- 22.505 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 11.496 lei
- Casa și conturi la bănci
- 11.009 lei
- Datorii
- 29 lei
- Capitaluri
- 23.208 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 24.649 lei
- Venituri totale
- 24.663 lei
- Cheltuieli totale
- 9.761 lei
- Profit brut
- 14.902 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 12.514 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.194 lei
- Active circulante
- 48.128 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 11.360 lei
- Casa și conturi la bănci
- 36.768 lei
- Datorii
- 3.112 lei
- Capitaluri
- 46.210 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2011 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 41.672 lei
- Venituri totale
- 41.678 lei
- Cheltuieli totale
- 11.622 lei
- Profit brut
- 30.056 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 25.210 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 664 lei
- Active circulante
- 55.375 lei
- Stocuri
- 1.008 lei
- Creanțe
- 11.360 lei
- Casa și conturi la bănci
- 43.007 lei
- Datorii
- 12.344 lei
- Capitaluri
- 43.695 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2010 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 25.500 lei
- Venituri totale
- 25.524 lei
- Cheltuieli totale
- 5.797 lei
- Profit brut
- 19.727 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 16.425 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 1.328 lei
- Active circulante
- 32.279 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 25.748 lei
- Casa și conturi la bănci
- 6.531 lei
- Datorii
- 122 lei
- Capitaluri
- 33.485 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2009 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 57.809 lei
- Venituri totale
- 57.821 lei
- Cheltuieli totale
- 2.981 lei
- Profit brut
- 54.840 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 46.064 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 2.167 lei
- Active circulante
- 73.812 lei
- Stocuri
- 2.187 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 71.625 lei
- Datorii
- 17.066 lei
- Capitaluri
- 58.913 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2008 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 12.579 lei
- Venituri totale
- 12.592 lei
- Cheltuieli totale
- 4.431 lei
- Profit brut
- 8.161 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 6.853 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 1.394 lei
- Active circulante
- 11.492 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 265 lei
- Casa și conturi la bănci
- 11.227 lei
- Datorii
- 37 lei
- Capitaluri
- 12.849 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 4637 · Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente (CAEN Rev.3)
- 4638 · Comerț cu ridicata specializat al altor alimente (CAEN Rev.3)
- 4639 · Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.3)
- 4721 · Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete (CAEN Rev.3)
- 4725 · Comerț cu amănuntul al băuturilor (CAEN Rev.3)
- 4727 · Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare (CAEN Rev.3)
- 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei (CAEN Rev.3)
- 8292 · Activități de ambalare (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Înregistrări mai vechi (6)
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
2010
- Situații financiare depuse pentru anul 2010
2009
- Situații financiare depuse pentru anul 2009
2008
- Situații financiare depuse pentru anul 2008
1994
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului