POWER COMPUTERS CONCEPT S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Varlaam, Comuna Adunații-Copăceni, înmatriculată la 7 februarie 2018.
Identitate
- Denumire legală
- POWER COMPUTERS CONCEPT S.R.L.
- CUI
- 28499157
- Nr. înmatriculare
- J52/74/2018
- EUID
- ROONRC.J52/74/2018
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 7 februarie 2018
Sediu social
- Adresă
- CÂMPULUI, nr. 13, mansarda, camera 2, Sat Varlaam, Comuna Adunații-Copăceni, Giurgiu
- Localitate
- Sat Varlaam, Comuna Adunații-Copăceni, Giurgiu
- Cod poștal
- 87008
Contact
- Telefon
- 0726 397 852
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 15 aprilie 2024. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 22 iul)
- Inactiv fiscal
- nu (reactivat la 10 feb)
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 06.02.2018
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- BRATOSIN GABRIEL — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 5 din 7 după cifra de afaceri în clasa CAEN 6220, județul Giurgiu. Locul 3.708 din 6.482 în tot județul, și locul 2.314 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 7%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 190.168 lei | 80.158 lei | 1 | 145.157 lei | 63.797 lei | 81.360 lei |
| 2024 | 204.368 lei | 18.859 lei | 1 | 95.727 lei | 76.628 lei | 19.099 lei |
| 2023 | 154.853 lei | 15.685 lei | 1 | 64.339 lei | 47.685 lei | 16.654 lei |
| 2022 | 224.087 lei | 36.144 lei | 1 | 85.227 lei | 48.841 lei | 36.386 lei |
| 2021 | 161.074 lei | 3.196 lei | 1 | 53.128 lei | 18.986 lei | 34.142 lei |
| 2020 | 109.379 lei | -17.583 lei | 1 | 47.301 lei | 16.528 lei | 30.946 lei |
| 2019 | 79.280 lei | 25.656 lei | 1 | 51.757 lei | 3.228 lei | 48.529 lei |
| 2018 | 51.713 lei | -6.523 lei | 1 | 27.187 lei | 4.619 lei | 22.568 lei |
| 2017 | 58.329 lei | -32.005 lei | 1 | 30.736 lei | 28.482 lei | 2.254 lei |
| 2016 | 296.355 lei | 499 lei | 2 | 92.403 lei | 58.135 lei | 34.268 lei |
| 2015 | 448.105 lei | 37.371 lei | 1 | 190.096 lei | 83.960 lei | 106.136 lei |
| 2014 | 313.932 lei | 34.996 lei | 1 | 163.518 lei | 94.752 lei | 68.766 lei |
| 2013 | 244.545 lei | 21.409 lei | 1 | 98.114 lei | 42.936 lei | 55.178 lei |
| 2012 | 294.137 lei | 15.742 lei | 3 | 86.710 lei | 52.941 lei | 33.769 lei |
| 2011 | 120.965 lei | 17.827 lei | 2 | 53.257 lei | 35.230 lei | 18.027 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 190.168 lei
- Venituri totale
- 190.699 lei
- Cheltuieli totale
- 97.271 lei
- Profit brut
- 93.428 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 80.158 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 642 lei
- Active circulante
- 144.515 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 92.725 lei
- Casa și conturi la bănci
- 51.790 lei
- Datorii
- 63.797 lei
- Capitaluri
- 81.360 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 204.368 lei
- Venituri totale
- 204.368 lei
- Cheltuieli totale
- 181.798 lei
- Profit brut
- 22.570 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 18.859 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.036 lei
- Active circulante
- 93.691 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 39.708 lei
- Casa și conturi la bănci
- 53.983 lei
- Datorii
- 76.628 lei
- Capitaluri
- 19.099 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 154.853 lei
- Venituri totale
- 154.853 lei
- Cheltuieli totale
- 137.661 lei
- Profit brut
- 17.192 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 15.685 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.430 lei
- Active circulante
- 60.909 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 24.450 lei
- Casa și conturi la bănci
- 36.459 lei
- Datorii
- 47.685 lei
- Capitaluri
- 16.654 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 15 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4741 · Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4742 · Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 4799 · Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
- 5829 · Activități de editare a altor produse software (CAEN Rev.2)
- 6202 · Activități de consultanță în tehnologia informației (CAEN Rev.2)
- 6203 · Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN Rev.2)
- 6209 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN Rev.2)
- 6311 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.2)
- 6312 · Activități ale portalurilor web (CAEN Rev.2)
- 9511 · Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice (CAEN Rev.2)
- 9512 · Repararea echipamentelor de comunicații (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată din 8 iulie 2026. Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
- Înmatriculare la registrul comerțului
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
- Reactivată fiscal de ANAF
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
Sunt afișate cele mai recente 14 din 20 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.