Sari la conținut
Luni, 31 august 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 30 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

POPASUL NEGUSTORULUI S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Sasca Nouă, Comuna Cornu Luncii, înmatriculată la 28 iulie 2021.

Identitate

Denumire legală
POPASUL NEGUSTORULUI S.R.L.
CUI
44657445
Nr. înmatriculare
J33/1409/2021
EUID
ROONRC.J33/1409/2021
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
28 iulie 2021

Sediu social

Adresă
PRINCIPALĂ, nr. 22 B, Sat Sasca Nouă, Comuna Cornu Luncii, Suceava
Cod poștal
727148

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
nu
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 28.07.2021
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • ION VASILE-MARIUS — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
263 mii lei02022: 103 mii lei2023: 128 mii lei2024: 236 mii lei2025: 263 mii lei2022202320242025
Rezultat net
23 mii lei0-9 mii lei2022: 4 mii lei2023: -9 mii lei2024: 14 mii lei2025: 23 mii lei2022202320242025

Poziție în sector

Locul 546 din 1.006 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4711, județul Suceava, peste 46% dintre firmele clasei. Locul 8.380 din 16.743 în tot județul, și locul 7.044 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 11%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2025262.685 lei23.063 lei174.235 lei42.671 lei31.564 lei
2024236.093 lei13.769 lei173.068 lei64.567 lei8.501 lei
2023127.642 lei-9.381 lei161.884 lei67.152 lei-5.268 lei
2022102.731 lei3.913 lei157.171 lei53.058 lei4.113 lei
Toți indicatorii

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
262.685 lei
Venituri totale
269.930 lei
Cheltuieli totale
243.767 lei
Profit brut
26.163 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
23.063 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
307 lei
Active circulante
73.928 lei
Stocuri
49.607 lei
Creanțe
783 lei
Casa și conturi la bănci
23.538 lei
Datorii
42.671 lei
Capitaluri
31.564 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
236.093 lei
Venituri totale
236.599 lei
Cheltuieli totale
220.207 lei
Profit brut
16.392 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
13.769 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
834 lei
Active circulante
72.234 lei
Stocuri
47.862 lei
Creanțe
2.406 lei
Casa și conturi la bănci
21.966 lei
Datorii
64.567 lei
Capitaluri
8.501 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
127.642 lei
Venituri totale
128.586 lei
Cheltuieli totale
137.177 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
8.591 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
9.381 lei
Active imobilizate
1.360 lei
Active circulante
60.524 lei
Stocuri
47.274 lei
Creanțe
5.134 lei
Casa și conturi la bănci
8.116 lei
Datorii
67.152 lei
Capitaluri
-5.268 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2022 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
102.731 lei
Venituri totale
102.881 lei
Cheltuieli totale
98.968 lei
Profit brut
3.913 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
3.913 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
1.844 lei
Active circulante
55.327 lei
Stocuri
49.411 lei
Creanțe
0 lei
Casa și conturi la bănci
5.916 lei
Datorii
53.058 lei
Capitaluri
4.113 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

Activități autorizate (CAEN)

  • 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
  • 4781 · Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN Rev.2)
  • 4782 · Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN Rev.2)
  • 4789 · Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse (CAEN Rev.2)
  • 5610 · Restaurante (CAEN Rev.2)
  • 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN Rev.2)
  • 8230 · Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor (CAEN Rev.2)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Înmatriculare la registrul comerțului