Sari la conținut
Vineri, 4 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 31 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

POLSTAR PARTS S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Zalău, înmatriculată la 14 aprilie 2017.

Identitate

Denumire legală
POLSTAR PARTS S.R.L.
CUI
37397369
Nr. înmatriculare
J2017000223315
EUID
ROONRC.J2017000223315
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
14 aprilie 2017

Sediu social

Adresă
POROLISSUM, nr. 52A, camera 2, Municipiul Zalău, Sălaj
Localitate
Municipiul Zalău, Sălaj

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 16 mai)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 14.04.2017
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • ALMAŞ ALEXANDRU — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
353 mii lei02017: 17 mii lei2018: 62 mii lei2019: 100 mii lei2020: 83 mii lei2021: 125 mii lei2022: 170 mii lei2023: 234 mii lei2024: 317 mii lei2025: 353 mii lei201720182019202020212022202320242025
Rezultat net
15 mii lei0-19 mii lei2017: -15 mii lei2018: -19 mii lei2019: -17 mii lei2020: -12 mii lei2021: -12 mii lei2022: 9 mii lei2023: 2 mii lei2024: 6 mii lei2025: 15 mii lei201720182019202020212022202320242025

Poziție în sector

Locul 23 din 40 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4532, județul Sălaj, peste 45% dintre firmele clasei. Locul 2.588 din 6.249 în tot județul, și locul 2.542 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 11%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2025353.001 lei15.332 lei134.081 lei32.277 lei1.804 lei
2024316.901 lei6.091 lei128.667 lei87.313 lei-58.646 lei
2023233.907 lei1.885 lei121.084 lei85.791 lei-64.707 lei
2022169.958 lei8.819 lei132.748 lei99.340 lei-66.592 lei
2021125.267 lei-12.236 lei118.680 lei94.091 lei-75.411 lei
202082.705 lei-12.352 lei28.531 lei91.706 lei-63.175 lei
201999.588 lei-17.050 lei34.752 lei85.576 lei-50.824 lei
201862.065 lei-18.832 lei13.007 lei46.777 lei-33.770 lei
201717.010 lei-15.138 lei9.728 lei24.666 lei-14.938 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
353.001 lei
Venituri totale
359.348 lei
Cheltuieli totale
338.554 lei
Profit brut
20.794 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
15.332 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
34.081 lei
Stocuri
26.676 lei
Creanțe
Casa și conturi la bănci
7.405 lei
Datorii
32.277 lei
Capitaluri
1.804 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
316.901 lei
Venituri totale
316.901 lei
Cheltuieli totale
305.912 lei
Profit brut
10.989 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
6.091 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
28.667 lei
Stocuri
22.790 lei
Creanțe
Casa și conturi la bănci
5.877 lei
Datorii
87.313 lei
Capitaluri
-58.646 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
233.907 lei
Venituri totale
243.907 lei
Cheltuieli totale
239.584 lei
Profit brut
4.323 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
1.885 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
21.084 lei
Stocuri
11.995 lei
Creanțe
600 lei
Casa și conturi la bănci
8.489 lei
Datorii
85.791 lei
Capitaluri
-64.707 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 9 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  8. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
  9. 2017

    • Situații financiare depuse pentru anul 2017
    • Înregistrare în scopuri de TVA
    • Înmatriculare la registrul comerțului

Înapoi sus ↑