Sari la conținut
Vineri, 4 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 31 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

POLARIS CONS MANAGEMENT S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Sânandrei, Comuna Sânandrei, înmatriculată la 6 iulie 2022.

Identitate

Denumire legală
POLARIS CONS MANAGEMENT S.R.L.
CUI
46432279
Nr. înmatriculare
J2022003136351
EUID
ROONRC.J2022003136351
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
6 iulie 2022

Sediu social

Adresă
Lalelelor, nr. 2, et. P+1E, ap. 2, Sat Sânandrei, Comuna Sânandrei, Timiș
Cod poștal
307375

Contact

Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 18 noiembrie 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 1 aug)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 06.07.2022
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • LUCA RĂZVAN MARIUS — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
6,3 mil. lei02022: 198 mii lei2023: 1,0 mil. lei2024: 1,3 mil. lei2025: 6,3 mil. lei2022202320242025
Rezultat net
2,1 mil. lei02022: 186 mii lei2023: 746 mii lei2024: 51 mii lei2025: 2,1 mil. lei2022202320242025

Poziție în sector

Locul 39 din 533 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4100, județul Timiș, peste 93% dintre firmele clasei. Locul 1.504 din 31.408 în tot județul, și locul 10.371 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 370%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
20256.325.686 lei2.054.637 lei15.492.298 lei3.438.790 lei2.054.877 lei
20241.345.979 lei50.922 lei1905.934 lei571.964 lei333.970 lei
20231.027.815 lei746.395 lei1996.940 lei250.305 lei746.635 lei
2022197.588 lei185.966 lei1189.199 lei3.033 lei186.166 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
6.325.686 lei
Venituri totale
6.331.898 lei
Cheltuieli totale
3.925.967 lei
Profit brut
2.405.931 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
2.054.637 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
807.451 lei
Active circulante
4.684.847 lei
Stocuri
1.180 lei
Creanțe
4.662.379 lei
Casa și conturi la bănci
21.288 lei
Datorii
3.438.790 lei
Capitaluri
2.054.877 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.345.979 lei
Venituri totale
1.350.079 lei
Cheltuieli totale
1.264.777 lei
Profit brut
85.302 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
50.922 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
860.392 lei
Active circulante
45.542 lei
Stocuri
1.180 lei
Creanțe
35.904 lei
Casa și conturi la bănci
8.458 lei
Datorii
571.964 lei
Capitaluri
333.970 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.027.815 lei
Venituri totale
1.030.397 lei
Cheltuieli totale
274.601 lei
Profit brut
755.796 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
746.395 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
554.189 lei
Active circulante
442.751 lei
Stocuri
Creanțe
330.830 lei
Casa și conturi la bănci
111.921 lei
Datorii
250.305 lei
Capitaluri
746.635 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 4 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
    • Înregistrare în scopuri de TVA
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
    • Înmatriculare la registrul comerțului

Înapoi sus ↑